Polemiky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Co se chystá na MacWorld 2006?

18. listopadu 2005, 00.00 | Stejně jako minulý týden, i dnes vám přinášíme čerstvou várku zvěstí a spekulací o tom, co si pro nás společnost Apple připravuje na nadcházející rok 2006. Bude nový iPod Shuffle v černé verzi? Co přinese update Tiger 10.4.4? Bude nový Mac OS X Leopard umět spouštět Windows aplikace? Čtete dále!

 

 

 

Mac a škola

14. října 2005, 00.00 | Na začátku školního roku jsem byl postaven před problém, jak vybavit jeden Mac v domácnosti tak, aby vyhovoval požadavkům výuky informatiky na střední škole, tedy nějaký kancelářský balík a výukový program pro psaní všemi deseti, který by se co nejvíce podobal ve škole požadované aplikaci ATF.

 

 

 

Kujme pikle, spekulujme - co nás čeká 12. října?

10. října 2005, 00.00 | Na den 12. října se můžeme opravdu těšit. I když nikdo z nás nemá stoprocentní jistotu, co se přesně chystá, je jisté, že společnost Apple si na tento připravila uvést nový produkt, produkty či službu. Vzhledem k nulové toleranci Steva Jobse k úniku informací z Cupertina se opět můžeme jen dohadovat a tudíž - pojďme do toho!

 

 

 

Redesign MujMac.cz - jdeme do finále!

30. září 2005, 17.00 | Jak jsme před pár týdny slíbili, připravujeme pro vás redesign serveru MujMac.cz. Hlavní změny vznikly na základě ankety, kterou jsme na našich stránkách publikovali a kde jste si sami zvolili, že preferujete dvousloupcovou sazbu, funkční a čistý design a zanechání ikonek u článků. U změny loga jste byli stejně nerozhodní jako my, proto se na vás znovu obracíme a ptáme se po vašem názoru.

 

 

 

Polemika - Je software drahý? 2. Pokračování

31. srpna 2005, 00.00 | Když jsem před časem psal úvahu o tom, zda je či není software drahý, bylo mi jasné, že tento článek vyvolá velmi protichůdné reakce. Právě diskuze k tomu článku mě dovedla k tomu, že jsem se rozhodl napsat na toto téma další článek, ve kterém bych rozebral právě tuto diskuzi.

 

 

 

Novinky z Cupertina - Bude Apple platit Microsoftu licenčí poplatky za ovládání iPodu?

23. srpna 2005, 00.00 | V první polovině srpna se tiskem a především internetem prohnala zpráva o odmítnutí žádosti společnosti Apple o patentování technologie Click wheel (kolečka na iPodu) podané v říjnu 2002 (téměř rok po uvedení prvního iPodu). Důvodem zamítnutí byla údajně patentová žádost Microsoft na stejnou funkci podaná o pět měsíců dříve.

 

 

 

Quo vadis, IT?

9. srpna 2005, 00.00 | Za poslední léta jsme zažili bouřlivý rozvoj technologií používaných ve výpočetní technice související s rozvojem nanotechnologií. Mnohokrát stoupla hustota integrace, taktovací frekvence procesorů se za deset let zvýšila řádově stokrát, kapacita pevných disků tisíckrát. Existuje nějaká hranice, kdy to dál nepůjde?

 

 

 

Polemika - je software drahý?

26. července 2005, 00.00 | Po zakoupení počítače se téměř každý uživatel velmi rychle dostane do situace, kdy pro nějakou činnost potřebuje nějaký speciálnější software, než ten, který mu byl při koupi počítače dodán se systémem. V případě, že najde nějaký vhodný freeware nebo levný shareware, má většinou vyhráno, pokud po odzkoušení zjistí, že mu daná aplikace vyhovuje.

 

 

 

Červencové novinky z Cupertina - finanční výsledky za třetí čtvrtletí, Macworld Boston a řada updatů

18. července 2005, 00.00 | Minulý týden se v jablečném světě objevila řada novinek. Za zmínku určitě stojí finanční výsledky společnosti Apple za třetí čtvrtletí (že by se iPod prodával ještě lépe?), Macworld Boston a pozadu nezůstane ani jablečná stránka s novými updaty - Mac OS X 10.4.2, iPhoto 5.0.3 a řada dalších.

 

 

 

Historické zvraty v dějinách Apple III. - Steve Jobs

13. července 2005, 00.00 | Minulost i současnost společnosti Apple je pro mnohé z nás nerozlučně spjata s postavou charismatického zakladatele a současného výkonného ředitele Steva Jobse. Mnoho fanoušků značky si nemůže nechat ujít jeho pravidelná keynote, která obvykle absolvuje ve svém tradiční oděvu - sepraných džínách a černém roláku.

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: