Macworld Expo Creative PRO 2003 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Macworld Expo Creative PRO 2003

Obsah seriálu:

ts_mwny03-nahled2.gif 21.08.2003

Hardwarové novinky na Macworld CreativePRO

Ačkoliv letošní letní Macworld nedosáhl parametrů svých předchůdců, přesto na návštěvníky čekala řada zajímavých nových produktů - například nová (a nejrychlejší) grafická karta pro Maca, AM/FM rádio, připojované k Macu přes USB a také kapesní videopřehrávač, podporující řadu videoformátů, včetně MPEG4/DivX.

ts_mwny03-nahled2.gif 23.07.2003

Softwarové novinky z Macworld CreativePro

I když letní Macworld CreativePro nedosahuje významu předchozích ročníků, i letos se objevilo několik zajimavých nových aplikací - například zcela nový program pro Mac OS X od Macromedie či nové verze znamých aplikací Toast a Poser.

ts_mwny03-nahled2.gif 22.07.2003

PowerMac G5 visuálně

Jestli letošní letní Macworld má nejaký nejvýznamnější produkt, tak je to bezesporu G5ka. Vzhledem k tomu, že si zde odbývá svou veřejnou premiéru, nabízíme vám malou visuální show s postřehy přímo z New Yorku.

ts_mwny03-nahled2.gif 21.07.2003

Jürgen Kurz: Quark 6 je pro nás novým impulsem

Quark se sice přímo nezúčastnil výstavy Macworld CreativePro jako vystavovatel, ale Jürgen Kurz víceprezident Quarku, měl ve čtvrtek velmi pěknou Feature presentation. Na co klade Quark důraz při komunikaci poslední verze Xpressu?

ts_mwny03-nahled2.gif 18.07.2003

Macworld CreativePro visuálně

Macworld CreativePro je v plném proudu a my vám nabízíme krátkou virtuální prohlídku skrz objektiv našeho redakčního Nikonu D100.

ts_mwny03-nahled2.gif 17.07.2003

Macworld Feature presentation aneb Steve vrať se!

I letošní Macworld byl oficiálně zahájen vystoupením významného zástupce Applu. Místo tradiční keynote Steva Jobse se však konala feature presentation Grega Joswiaka. Nabízíme vám bezprostřední reportáž přímo z New Yorku.

ts_mwny03-nahled2.gif 16.07.2003

Macworld je mrtvý, ať žije Macworld

New York opět hostí jednu z nejvýznamnějších Apple konferencí a výstav na světě. Tradiční Macworld Expo se však letos změnilo na Macworld CreativePro. Jde o konec nebo začátek tradice?

ts_quark-nahled2.gif 14.07.2003

Prosadí se QuarkXPress 6? (2)

Nabízí nová verze QuarkXPressu něco, co Adobe InDesign postrádá? A co by vlastně mělo přimět stávající uživatele XPressu k upgradu? Čtěte druhý díl článku porovnávající oba programy.

ts_quark-nahled2.gif 11.07.2003

Prosadí se QuarkXPress 6? (1)

Jaká pro a proti má nová verze QuarkXPressu? O podrobné zodpovězení této otázky se nedávno pokusili redaktoři časopisu Seybold Report, a my vám zde předložíme jejich názory a zjištění.

ts_mwny03-nahled2.gif 11.07.2003

Macworld CreativePro v New Yorku - už příští týden!

Pravděpodobně poslední Macworld v New Yorku začíná už za pár dní - ovšem s trochu méně dramatickým začátkem, než jsou uživatelé zvyklí. Místo obvykle napjatě očekávané keynote Steva Jobse to bude "jen" viceprezident, o nových produktech se spekuluje jen okrajově... Každopádně, všechny novinky od Apple a dalších firem najdete samozřejmě na našem serveru.

ts_apple_corp-nahled2.gif 08.07.2003

Novinky okolo Apple: Premiera jen pro Win, bug v OS X a soundtrack jen pro iTMS

Opět několik novinek, které nás v posledních dnech zaujaly: Adobe uvádí novou Premieru Pro pouze pro Windows, Apple získal výhradní práva pro USA na distribuci soundtracku k očekávanému filmu Liga výjimečných a Mac OS X obsahuje chybu, která asi umožňuje shodit libovolnou Cocoa aplikaci.

ts_apple_corp-nahled2.gif 04.07.2003

Proměny softwarového ekosystému Apple

Zatímco ještě v půlce devadesátých let byl Apple především výrobcem operačního systému a v dalších oblastech spíš neškodně a chaoticky tápal, do nového tisíciletí vtrhnul sebejistě a razantně - s jasnou orientací a s rozšiřující se nabídkou produktů, které doplňují samotný systém. Z vývojářů, kteří doposud poklidně vegetovali, se tak náhle stávají oběti.

ts_wwdc03-nahled2.gif 26.06.2003

WWDC 2003 není jen Panther

Na letošní vývojářské konferenci se koná takřka 200 přednášek, ovšem o těch zatím víme pomálu - díky mlčenlivosti, kterou Apple vývojáře zavázal. Přinášíme vám alespoň několik fotek z WWDC, přehled produktů oceněných Apple Design Awards a také se dozvíte, jak Apple omezuje vývojáře dalších vývojových nástrojů a co si zatím o Xcode myslí vývojáři.

ts_quark-nahled2.gif 11.06.2003

QuarkXPress 6: příští týden u zákazníků

Podle včerejších informací Quark společně s Applem ohlásili dostupnost nové verze QuarkXPress 6 na příští týden - Apple ji již nabízí na svých stránkách, i když Quark samotný zatím žádné informace na svém webu nemá. Kdy bude Passport verze a kdy se dočkáme lokalizace?

ts_powerpc-nahled2.gif 09.06.2003

PowerMac G5 s PowerPC 970: už za dva týdny?

Do mozaiky informací o novinkách na WWDC pomalu zapadají další střípky, ale stále je možné, že se za dva týdny celá rozsype - ovšem nejnovější informace, které pocházejí od poměrně věrohodného serveru AppleInsider a také přímo od Apple, naznačují mnohé.

ts_ipod3-nahled2.gif 12.05.2003

Nový iPod 15 GB - velmi příjemná evoluce

Díky místnímu zastoupení Apple jsme necelé dva týdny po uvedení v USA měli možnost otestovat zbrusu nový iPod 15 GB. Přečtěte si naši exluzivní recenzi, doplněnou řadou kvalitních fotografií!

ts_quark-nahled2.gif 04.04.2003

Co nového bude v Quarku 6?

Quark se konečně odhodlal a uvolnil (snad) již kompletní seznam funkcí připravované verze QuarkXPress 6 - zatím však samozřejmě netušíme, kdy tuto novou verzi uvidíme v prodeji, ani kolik bude stát.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: