Co nového bude v Quarku 6? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Co nového bude v Quarku 6?

4. dubna 2003, 00.00 | Quark se konečně odhodlal a uvolnil (snad) již kompletní seznam funkcí připravované verze QuarkXPress 6 - zatím však samozřejmě netušíme, kdy tuto novou verzi uvidíme v prodeji, ani kolik bude stát.

Quark se konečně odhodlal a uvolnil (snad) již kompletní seznam funkcí připravované verze QuarkXPress 6 - zatím však samozřejmě netušíme, kdy tuto novou verzi uvidíme v prodeji, ani kolik bude stát. Každopádně, seznam funkcí se tváří jako kompletní, takže to snad bude již konec "salámové" metody uvolňování informací.

Zlepšení v oblasti "správy práce" má přinést například možnost sdílení atributů a informací v projektech. Jeden projekt, obsahující více layoutů, například pro tisk, web a podobně, může navzájem sdílet například barvy, styly a další. Také bude k dispozici synchronizace textu v rámci jednoho projektu - když bude text na jednom místě upraven, automaticky se upraví i v místech dalšího použití.

Přímo do Quarku má být zabudovaná technologie pro výstup do PDF, bez nutnosti nákupu Acrobatu - a jelikož QXP6 bude určený i pro Windows, které v sobě nemají integrovaný výstup do PDF (tak jak to umí z každé tiskárny Mac OS X), mělo by se jednat o funkci na úrovni programu, včetně možnosti kontroly nastavení kvality PDF výstupu. Díky podpoře barevného prostoru DeviceN lze používat přímé barvy i v kompozitních výstupech, zatímco nastavení přímých barev pro RIP se zachovají. Záložka "Layers" (vrstvy) umožňuje volit, které vrstvy se budou tisknout.

Zlepšená je práce s tabulkami, bude možné například propojovat jednotlivé buňky mezi sebou, propojovat jednotlivé tabulky a podobně. Tabulky budou moci být průhledné, bude také možné je převést do skupiny objektů a s nimi manipuloval jednotlivě.

Novinky se také týkají tvorby webových projektů - například lepší kontroly a správy obsahu stránky, práce s fonty, odkazy, menu a dalšími prvky. Také práce s XML bude zlepšená, o zpracování XML se bude starat nástroj Xerces.

Další novinky se objeví například v menu - některá menu byla přepracovaná pro snazší použití, použity jsou také další klávesové zkratky. Novinkou také bude vícenásobné undo/redo (zpět/opakovat), včetně rozšířeného počtu funkcí, které lze odvolat. Při práci určitě potěší možnost použití obrázků v plném rozlišení.

QuarkXPress 6 poběží na Mac OS X, W2000 a Win XP. Kdy bude program uveden ani kolik bude stát není známo. Quark se bohužel již nějakou dobu neúčastní žádných velkých výstav, nemá se objevit ani na Create, která se koná v červenci místo Macworld Expo. Předpokládá se, že právě v červenci by se Quark 6 měl objevit - s koncem června také Apple definitivně přestane dodávat počítače podporující bootování do Mac OS 9. Každopádně, ještě před koncem roku se objeví InDesign 3, který by se měl zaměřit na odstranění slabých míst předchozích verzí (rychlost, rychlost a rychlost) a díky tomu, že už nyní část uživatelů, kteří přešli na Mac OS X, poměrně spokojeně v tomto programu pracují, se s příchodem nové verze může situace pro Quark ještě zhoršit.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: