Macworld CreativePro v New Yorku - už příští týden! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld CreativePro v New Yorku - už příští týden!

11. července 2003, 00.00 | Pravděpodobně poslední Macworld v New Yorku začíná už za pár dní - ovšem s trochu méně dramatickým začátkem, než jsou uživatelé zvyklí. Místo obvykle napjatě očekávané keynote Steva Jobse to bude "jen" viceprezident, o nových produktech se spekuluje jen okrajově... Každopádně, všechny novinky od Apple a dalších firem najdete samozřejmě na našem serveru.

Pravidelný rytmus zimního a letního Macworld Expo, o které v posledních letech střídaly San Francisco a New York, letos končí - jak jsme již psali na jaře, Apple přehodnotil význam Macworldu na východním pobřeží (především díky tomu, že se má příští rok stěhovat do Bostonu, kam se Apple asi nechce) a po drobných peripetiích (dvojí přejmenování...) se nakonec příští týden bude konat akce Macworld CreativePro Conference & Expo. Pojďme se podívat, co vše se dá očekávat od této výstavy.

Informace vám samozřejmě budeme zprostředkovávat "z první ruky", neboť i letos má redakce přímo na místě svého zástupce. Proto se můžete těšit na aktuální články, rozhovory a fotogalerie přímo z místa dění. Macworld se v New Yorku, v Javits Center, koná 16. - 18. července (konference začínají dříve), tedy již příští týden.

Samozřejmě, základem podobných akcí je pro návštěvníky Apple. Ten však letos nebude prezentovat své novinky tak jako obvykle, na keynote Steve Jobse. Místo toho se bude konat "feature presentation" viceprezidenta pro marketing hardware, Grega Joswiaka. O podrobnostech prezentace, která se bude konat ve středu, 16. července, od 9:30 do 10:30, se zatím nic neví, ovšem nezdá se ani, že by Apple chystal přenos z této prezentace, tak jak je zvykem u keynote Steva Jobse (alespoň na Macworldech). Také úroveň "informačního šumu" je relativně malá, většina uživatelů čekala především na Panthera a G5, které se objevily na WWDC a o nových "hliníkových" noteboocích s 15" LCD se šeptá už pomalu od ledna, takže ty jsou sice očekávané, ale kdy...? K tomu prezentace je celkem krátká, tak na představení G5 veřejnosti... Ovšem samozřejmě vyloučit nelze nic, informace jsou však poměrně roztříštěné (někde se hovoří i Xserve s G5).

Poměrně často se však začala zmiňovat drobnost - nová klávesnice a myš. Ty stávající, které doposud byly nazývané Apple Pro Keyboard a Pro Mouse, se jmenují už jen Mouse a Keyboard, Apple je také zlevnil a v dokumentaci ke G5 o nich hovoří jako o "wired" - tedy připojené drátem. O Bluetooth periferiích se samozřejmě mluví také dlouho, že by Macworld CreativePro bylo to pravé místo? (Aby se stihla také ještě distribuce s novými Power Macy G5).

Každopádně, kromě této prezentace bude mít Apple také svůj stánek, na kterém bude vystavovat asi hlavně nové Power Macy G5, což bude první veřejné představení těchto počítačů (na WWDC měli přístup jen vývojáři). Na počítačích bude pouze Mac OS X "Smeagol" 10.2.7 a nikoliv Panther.

Samozřejmě, kromě Apple se objeví také řada dalších firem, byť počty asi nebudou tak vysoké jako obvykle. Nebudou chybět velké významné firmy, jako je Adobe či Microsoft, ovšem bohužel opět bude na výstavní ploše chybět Quark a také Macromedia.

Uvidíme, jak významnou součástí letošního Apple dění bude Macworld CreativePro - dlouho očekávané trháky se objevily na WWDC, teď panuje i mírná letní letargie (a čekání na G5 v praxi), uvidíme, jak dopadne prezentace Apple - zda se opravdu bude jednat pouze o rekapitulaci, či se alespoň něco nového objeví. Uživatelé už možná trošku rezignovali, že letní Macworld vypadl ze hry a tak asi ani nejsou tak napnutí, proto každý nový produkt příjemně potěší. Každopádně, všechny novinky a zajímavé informace vám jako obvykle zprostředkujeme na našem serveru.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: