Softwarové novinky z Macworld CreativePro - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Softwarové novinky z Macworld CreativePro

23. července 2003, 00.00 | I když letní Macworld CreativePro nedosahuje významu předchozích ročníků, i letos se objevilo několik zajimavých nových aplikací - například zcela nový program pro Mac OS X od Macromedie či nové verze znamých aplikací Toast a Poser.

Ačkoliv Macworld CreativePro nepřilákal takové množství vystavovatelů a návštěvníků jako obvykle, přesto se v době veletrhu objevila řada softwarových i hardwarových novinek. Dnes se podívejme na to, jaké nové softwarové produkty se chystají.

Macromedia

Ačkoliv firma přímo nevystavovala, předvedla nový produkt pro Mac OS X, Contribute. První verze produktu byla dostupná jen pro Windows, nyní se tedy chystá i verze pro Mac OS X.

Contribute je systém pro snadnou správu obsahu webových stránek - nejedná se o program pro tvorbu webových stránek jako je Dreamweaver, ale pouze o editaci obsahu. Poté, co grafik vytvoří základ stránek tak může příslušný pracovník s menšími odbornými znalostmi snadno měnit obsah stránek. Program je vhodný především pro firmy, ale i pro jednotlivce - pro ty bude mít verze pro Mac OS X další speciální funkce. Program nyní používá například velká dopravní společnost FedEx, ale také školské organizace, státní úřady a malé firmy.

V případě Contribute pro Mac OS X bude program podporovat také .Mac účty - bude schopen automaticky publikovat informace na tomto účtu. Zatím není hotová podpora pro systém HomePage, který Apple zákazníkům nabízí, ale šablony se již tvoří.

Velmi jednoduché bude také integrování plateb pomocí platebních karet přes PayPal - díky spolupráci Macromedie s PayPal to je otázka umístění správné ikonky na stránku, což je ideální pro malé firmy. Macromedia také spolupracuje s firmou Opera a tak je součástí programu Contribute také prohlížeč Opera.

Contribute pro Mac OS X bude k dispozici na konci července za cenu 99 USD za jednu licenci, s možností nákupu balíků licencí nebo multilicencí.

Kromě toho se také proslýchá o nové verzi přehrávače Flash, který by měl být výrazně rychlejší oproti současným verzím pro Mac OS.

Roxio

Roxio na Macworldu předvedlo novou verzi svého populárního software pro vypalování, Toast 6. Nová verze, která má být na trhu v září, přináší mnoho změn především v oblasti práce se zvukem, grafikou a videem.

V případě zvukových stop program dovoluje přetáhnout takřka libovolnou zvukovou stopu z disku či iTunes a vypálit jako audio nebo enhanced audio CD. Přepracovaný je také program Spin Doctor pro převod z analogových zdrojů (LP) na digitální formát. K dispozici také budou nové nástroje pro tvorbu potisků a obalů.

Nově je možné pracovat s obrázky, vytvářet z nich slideshow, doplňovat hudbou, používat efekty jako je zoom, pan (přejíždění po obrázku) nebo přechody a takovéto prezentace následně vypálit na Video CD, Super Video CD nebo DVD. Dále je možné také k těmto video-diskům vytvářet menu, tlačítka a kapitoly, takže pro tvorbu DVD již nebude potřeba další dodatečný software od jiných výrobců.

Nové je také rozhraní, které využívá možností Mac OS X Jaguar, včetně funkce QuickRecord, která dovolí přeskočit mnoho z kroků před a po vypalování CD. Toast 6 bude podporovat takřka všechny dostupné CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW a DVD-RAM mechaniky, samozřejmě včetně všech, které používá Apple.

Toast 6 bude vyžadovat Mac OS X 10.2 a lepší a k dispozici bude za 99 USD.

Poser 5

Možná si ještě pamatujete na firmu Metacreations, která nabízela mimo jiné i program Poser pro snadnou tvorbu 3D postav. Tento program je i nadále vyvíjen a firma Curious Labs nyní ohlásila novou verzi, Poser 5, která by měla být k dispozici v září tohoto roku. Program Poser vždy nabízel širokou řadu knihoven postav, textur, oblečení a dalších prvků pro snadnou tvorbu realistických 3D obrázků a animací. Nová verze nabízí řadu dalších prvků pro snazší práci a realističtější efekty, jako je nový renderer FireFly, podporující 3D motion blur, vyhlazování polygonů a řadu dalších nových funkcí. Další funkce zahrnují dynamiku vlasů včetně růstu, dynamické obličení, mapování fotek na obličej, morfování výrazu obličeje a další nové funkce. Nová verze bude stát 349 USD, upgrady z předchozích verzí programu budou také dostupné.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: