Macworld CreativePro visuálně - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld CreativePro visuálně

18. července 2003, 00.00 | Macworld CreativePro je v plném proudu a my vám nabízíme krátkou virtuální prohlídku skrz objektiv našeho redakčního Nikonu D100.

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:


Macworld CreativePro je v plném proudu a my vám nabízíme krátkou virtuální prohlídku skrz objektiv našeho redakčního Nikonu D100. Jde o první sérii fotografií, takže se pokusíme udělat takové malé kolečko, který typický návštěvník CreativePro projde, pokud se vydá na výstavní plochu. Ta je ve srovnání s loňským rokem zhruba čtvrtinová, takže opravdu důkladná prohlídka nezabere více jak pár hodin.

První, co každého návštěvníka čeká, je registrace. Pokud ji neprovede předem prostřednictvím Internetu, tak na něj čeká notebooková farma. Vstupné na plochu činí 35USD.

A hurá na plochu. Vstup je rok co rok stejný. Hala 3 JJCC má dva vchody s tím, že pro snadnější kontrolu návštěvníků je před nimi udělána ohrádka, která vás svede do jednoho koridoru. Letošní kontroly jsou extrémně benevolentní. Nejen že se nekontrolují baťůžky jako loni, ale i kontrola vstupních průkazů působí spíš nahodilým a laxním dojmem.

První, největší a nejimpozantnější stánek měl vždy na Macwolrdu Apple a letos tomu není jinak. Apple opět použil svůj starý a nutno říct dobrý stánek, pouze jej okleštil na cca 1/2 velikost. Nechybí však nic, na co jsme byly vždy zvyklí.

A co nejvíce láká pozornost? Samozřejmě nová G5ka, která do značné míry zastínila zbývající hardware. Přestože Apple upřednostňuje prezentaci řešení, většina návštěvníků se zajímá o G5ky bez ohledu na to, jaký SW na nich běží.

Mimochodem, jestli něco na letošním Macworldu funguje možná lépe než loni, tak je to koncový prodej za "výstavní ceny". V praxi se dá na MWE koupit skoro vše a co se koupit nedá, to se dá alespoň objednat.

Zvláštní je neúčast softwarových velikánů jako je Adobe, Microsoft či Quark. Jediný, kdo se fyzicky prezentuje na veletrhu z velikánů je Corel a ten zvolil vskutku úspornou variantu. To i stánek MujMacu na Invexu byl několikrát větší.

CreativePro je prezentován jako akce pro profesionální kreativce. Kupodivu však nenabízí příliš mnoho prezentací jejich děl. Čestnou výjimkou je galerie sponzorovaná HP.

Z tradičních hardwarových dodavatelů jsou hojně zastoupeni zejména výrobci periferií (Canon, Epson, HP, Nikon, Xerox), ale nechybí ani menší společnosti jako například ATI. ATI má navíc co předvádět.

K Macworldu patří neodmyslitelně i reklamní předměty a nejrůznější suvenýry. Pokud se snad nechystáte nic koupit, může vám okolí oficiálního obchodu posloužit i jako odpočívárna. Místa je dost a k dispozici je i WiFi síť ze stánku Applu.

A na závěr se pořadatelé s návštěvníky loučí pozvánkou na lednový Macworld v San Francisku. Je znám termín i místo, jen není moc jasné, jak bude vypadat.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: