Macworld SF 2002 - to nejlepší... - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld SF 2002 - to nejlepší...

21. ledna 2002, 00.00 | Magazín Macworld, spolupořadatel veletrhu Macworld Expo, oznámil vítěze ocenění „Macworld Best of Show Avards“, tedy nejlepší či nejzajímavější produkty na veletrhu dle mínění redakce.

Magazín Macworld, spolupořadatel veletrhu Macworld Expo, oznámil vítěze ocenění „Macworld Best of Show Avards“, tedy nejlepší či nejzajímavější produkty na veletrhu dle mínění redakce. Ocenění se týká pouze produktů, které byly poprvé představené přímo na veletrhu. My vám přinášíme přehled oceněných produktů, o části z nich jsme již pochopitelně psali, o dalších připravujeme podrobnější informace.

Poměrně pochopitelně získaly ocenění dvě novinky od Applu – nový iMac, který zaujme jak svým designem, tak výkonem, a iPhoto, program pro snadnou práci s digitálními fotografiemi. Samostatný článek o iMacu, včetně našich dojmů a fotografií přímo z Macworldu naleznete zde, informace o iPhoto v reportáži z keynote, recenzi připravujeme na zítřek.

Adobe získalo ocenění za LiveMotion 2, nástroj, umožňující vytvářet grafiku a animace pro web v nejrůznějších formátech. Nová verze podporuje Mac OS X, přidává podporu pro ActionScript a JavaScript pro tvorbu interaktivních animací. LiveMotion 2 bude dostupné v prvním čtvrtletí, další informace o nových programech od Adobe naleznete v našem článku z Macworldu.

Asante FreindlyNet 5037 Accelerated Cable/DSL router umožňuje sdílet libovolné vysokorychlostní připojení k internetu, až do rychlosti 100 Mbit. Obsahuje také 30GB pevný disk pro provádění záloh, cena je 1399 USD.

Disk ABS (Automatic backup system) od společnosti CMS se připojuje pomocí FireWire a automaticky spouští program pro zálohování, který překopíruje nové nebo změněné soubory. Produkt funguje pod Mac OS 8 a 9, podpora pro OS X se připravuje, ABS stojí 279 USD.

Six Degree od Crea spravuje projekty pomocí propojování emailových zpráv, wordových dokumentů a kontaktních informací. Soubory zůstávají na svých původních místech, program k nim vytváří virtuální strukturu, která umožňuje jejich snazší procházení a organizování Program se bude dodávat v červenci za 249 USD.

Program Vue d’Espirit 4 od společnosti e-on je 3D aplikace pro snadnou tvorbu scenérií – dodává se s knihovnou 3D objektů, které mají pomoci začátečníkům snadno vytvořit první scénu. Program je pouze pro Mac OS X, podporuje více procesorů a OpenGL, dodává se za 200 USD.

Společnost Kaidan předvedla produkt 360 One, což je reflexivní nástavec pro Nikon CoolPix 990 nebo 995, umožňující vytvořit VR panoramatickou scénu pokrývající 360° s 100° výhledem . Spolu s příslušným softwarem se má dodávat v březnu za 995 USD.

Sid Meier’s Civilization III vydává pro Maca společnost MacSoft – jedná se o pokračování oblíbené počítačové strategie. Jaké nové hry jsme viděli na Macworldu a co náš čeká si můžete přečíst v našem článku.

AXELedge je 3D aplikace pro webovou tvorbu, zahrnuje animace postav a skriptování, ale nevyžaduje znalost programování. Tento program od Mind Avenue běží na Mac OS a Mac OS X a stojí 990 USD.

Lineage: The Blood Pledge je masivní multiuživatelská síťová hra, nesmírně populární především v Korei. Ve hře je vytvořeno několik milionů hráčů a současně jich hraje několik set tisíc. Verze pro Maca bude k dispozici v únoru, měsíční poplatek za hru je 15 USD.

Roxio with Jam je spojení dvou programů, o kterém jsme vás již informovali. Tento balík programu pro vypalování CD a DVD a programu pro práci se zvukovými stopami bude stát 200 USD a bude dostupný v únoru.

QPS Que 007 je přenosná combo-mechanika připojovaná prostřednictvím FireWire. Kromě toho obsahuje slot pro PCMCIA karty, což umožňuje například snadný přenos fotek z digitálního fotoaparátu, případně je rovnou vypálit na CD. Tato mechanika za 400 USD se bude dodávat v únoru.

Synchron Eyes od Smart Technologies je nástroj pro výuku – učitel může vidět náhledy až 40 obrazovek studentů, v případě potřeby může převzít kontrolu na počítačem a ukázat řešení, případně také „vysílat“ obraz ze své obrazovky na počítače ostatních. Řešení se prodává za 1000 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: