Konečně iMacy s LCD? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Konečně iMacy s LCD?

2. ledna 2002, 00.00 | Nervozita před Macworld Expo stoupá, jak je tomu dobrým zvykem, uživatelé spekulují a dohadují se a Apple ještě šikovně provokuje s tím, že letos bude Expo "opravdu veliké. Dokonce i podle nás". Pojďme na chvíli také spekulovat, co může být představeno.

Už je tomu tak. Ještě před měsícem o iMacu s LCD displejem psaly jen macovské bulvární plátky a někteří uživatelé, mě nevyjímaje, se na podobné zvěsti dívaly značně skepticky, ale minulý týden tyto spekulace potvrdila i CNN na svých stránkách. No, vlastně doslova nikdo na sto procent nepotvrdil uvedení nového iMaca, ale na pozvánkách na lednové Macworld Expo se místní zastoupení Apple v Beneluxu zmiňuje o uvedení „inovativního, revolučního a celkově jiného produktu“. Tedy v době, kdy celý svět již měsíc spekuluje o novém iMacu (a mnoho zdrojů tuto zprávu skutečně potvrzuje) je tato oficiální zmínka automaticky spojována s uvedením LCD iMaca, který se za těch několik let stal už až příslovečným. Tyto úniky z evropských poboček Apple skutečně nemusí automaticky znamenat nový iMac, například hodně se mluví i o uvedení nové digital hub device, a to sice o novém PDA, zvaném iWalk. Apple zřejmě skutečně na novém PDA pracuje, ale i podle neoficiálních drbů není jisté jeho uvedení již v lednu. Takže zpátky k iMacu.

Poté, co se uklidnily předpovědi týkající se G5, začalo se opět naplno mluvit o iMacu, přičemž frekvence těchto zpráv vzrostla geometrickou řadou kolem Vánoc. Jedna žena dokonce napsala, že její údajný rodinný příslušník, pracující v testovacím týmu iMaca musel do Cuppertina odjet i na Štědrý den, přestože zaměstnanci Apple čerpají přes svátky podnikovou dovolenou. To, podle ní, svědčí o mimořádné práci na testování nových iMaců.

Tři možné podoby nového iMaca podle serveru The Apple Collection

PowerMac G5 a Jaguár
Během posledních týdnů (po prvních dementi) se přestalo mluvit o uvedení G5 v lednu 2002 s tím, že počítače G5 přijdou nejdřív v červenci na Macworld Expu v New Yorku. Stejně tak i uvedení nové verze Mac OS X 10.2 (Jaguár), která je s G5 možná spojena. Podle nezaručených zpráv jsou již G5 procesory ve „veřejných“ beta testech, protože několik lidí hlásilo testování 64bitového chipu bez označení. Tito vývojáři dostali tento procesor na prověření chyb a nedostatků ve výkonu a ve všech případech se shodli na dramatickém zvýšení výkonu (oproti duální G4 800 MHz) a téměř žádných chybám při testování procesoru. Oproti tomu Mac OS X 10.2 je prý ve stádiu ranného beta testování a ještě v něm nefunguje řada věcí, i když jediná beta, která byla uvolněna vývojářům, obsahuje staré iTunes 1.1, což zřejmě značí starší datum vzniku této verze. Apple tento upgrade též odložil kvůli masovým stížnostem uživatelů, kterým vadí velmi časté upgrady, na které macovský svět není zvyklý. Zajímavé je, že Disk Copy nyní umí mazat DVD-RW disky, což naznačuje, že by Apple mohl uvést počítač s vylepšeným SuperDrivem. Buď jak buď, tyto novinky si Apple schová na léto (doufejme, že ne na později) a v lednu uvidíme nové procesory G4, které by měly být opět velmi odlišné od minulé řady a měly by být hlavně velmi úsporné a samozřejmě rychlé;). Nemělo by se však jednat zdaleka jen o vylepšení výrobního postupu, ale o skutečné přepracování chipu, takže uvidíme.

Keynote posunuta a prodloužena!
Je radno tyto informace brát s rezervou, protože mohou být smyšlené tak, jak se tomu již mnohokrát stalo například s LCD iMacem... Apple však připravuje velkou show (úvodní řeč Steva Jobse), která navíc byla posunuta o den dopředu (na 7. 1. 2002) a byla o hodinu prodloužena, což naznačuje skutečně velké novinky (ostatně podívejte se na apple.com, kde Apple odpočítává dny do Macworld Expo a označuje to za "opravdu velkou věc"). Vše se dozvíme už v pondělí ráno US času v SanFranciscu, a naše čtenáře budeme pochopitelně podrobně informovat.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: