Softwarové novinky z Macworldu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Softwarové novinky z Macworldu

19. července 2002, 00.00 | Macworld, to není jen Apple, ale také spousta dalších společností, které k datu konání této akce soustřeďují uvedení či alespoň oznámení svých nových produktů. Pojďme se podívat na výběr zajímavých softwarových novinek, které se na Macworldu objevily.

Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint
Macworld, to není jen Apple, ale také spousta dalších společností, které k datu konání této akce soustřeďují uvedení či alespoň oznámení svých nových produktů. Pojďme se podívat na výběr zajímavých softwarových novinek, které se na Macworldu objevily.

V rámci zmínky o kampani "Switch" se Steve Jobs na keynote zmínil o programu Move2Mac od firmy Detto, který má uživatelům usnadnit přechod z PC na Maca. Program má být dostupný zhruba v září za 59 USD, příliš podrobností zatím nebylo zveřejněno, ovšem podle toho co víme, by se mělo jednat o kombinaci programu pro Mac OS X a USB kabelu - tato kombinace poté z PCčka "vycucne" všechny důležité informace, jako jsou Office soubory, maily, adresář a podobně a umístí je na Maca. Pokud vše bude fungovat tak jak by mělo, jednalo by se o skvělý nástroj pro "switchery".

Další novinka, která byla zmíněná přímo na keynote, je přehrávač RealOne od RealNetworks (v minulosti RealPlayer a podobně). RealOne je zatím dostupný jako betaverze pro Mac OS X, ale i díky této betaverzi je nyní nabídka přehrávačů v podstatě kompletní. Podle CEO RealNetworks je verze pro Maca optimalizovaná aby využívala AltiVec v procesorech G4 - podle testování se zdá, že RealOne přehrává rozhodně plynuleji než Windows Media Player. Betaverze je ke stažení zde.

Na Macworldu byla ohlášená nová verze programu Maya 4.5 od Alias|Wavefront (divize SGI), která bude dostupná zhruba v září tohoto roku. Nová verze zde také byla poprvé veřejně představená, kromě Mac OS X bude dostupná i na dalších operačních systémech (SGI, Linux, Windows). Tímto krokem se verze pro Mac OS X dostává na stejnou úroveň, jako na ostatních systémech - předchozí verze pro Macy byla "o krok zpět". Na keynote Steve Jobs uvedl, že za několik měsíců, kdy se Maya pro Maca prodává, tvoří Mac verze 25% obratu Alias|Wavefront a výrazně překonala očekávání. Cena Maya Complete je 1999 USD, podrobné informace o nové verzi naleznete na webu výrobce.

Discreet, divize Autodesku, oznámil novou verze populárního programu pro kvalitní export videa, Cleaner 6. Cleaner 6 bude k dispozici na podzim a bude lépe využívat výhod systému Mac OS X - například rychlejší běh na více procesorech, také bude zahrnovat nové funkce pro efektivnější práci. Především však bude podporovat QuickTime 6 a jeho možnosti exportu do formátu MPEG-4. Cleaner 6 bude stát 599 USD.

Jeden z významných výrobců databázových produktů, společnost Sybase, uvádí svou databázi ASE 12.5 (Adaptive Server Enteprise) pro Mac OS X. V daný okamžik je pro vývojáře uvolněná Early Adopter verze, která bude zdarma k dispozici až do uvedení finální verze v září tohoto roku. Sybase ASE 125. je první velká "podniková" relační databáze pro Mac OS X.

FileMaker již před Macworldem oznámil novou verzi své relační databáze FileMaker 6. Obsahuje dvě významné novinky: možnost hromadného importu obrazových dat do databáze, přičemž na Mac OS X dokáže využít systémové služby Image Capture a přenášet fotografie přímo z digitální kamery. Další novinkou je podpora importu a exportu dat ve formátu XML, což umožňuje snadnější sdílení dat a komunikaci mezi aplikacemi. FileMaker 6 se již dodává ve verzích Pro, Unlimited (pro neomezené publikování dat na webu) a Developer (pro vývoj aplikací založených na FileMakeru).

Společnost MathWorks ohlásila uvedení svých produktů MATLAB a Simulink pro Mac OS X, produkty by měly být dostupné v srpnu, studentská verze MATLABu poté v průběhu 6 až 9 měsíců. Program MATLAB je používán výzkumníky, vědci, inženýry, studenty a učiteli po celém světe pro programování, numerické výpočty, analýzu a vizualizaci dat.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: