Nový iPod objektivem našeho redakčního fotoaparátu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Nový iPod objektivem našeho redakčního fotoaparátu

18. července 2002, 00.00 | Přinášíme exkluzivní fotografie nového iPodu přímo ze stánku Applu na MacWorldExpu 2002 v New Yorku. Připojujeme i první zkušenosti.

Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint

Nový iPod se stal spolu s novou verzí iMacu optickým lákadlem právě probíhajícího MacWorldu. Je to pochopitelné, protože aplikace, ať již jsou sebelepší a sebe zajímavější, bez hardwaru prezentovat nejdou. Využili jsme toho, že jakožto jediní čeští novináři jsme akreditováni na MacWorld a nafotografovali jsme nový iPod přímo na stánku Applu. Jde tak o jediné "neoficiální" fotografie iPodu na českém internetu, které si dovolíme okomentovat praktickými postřehy. Přeci jen jsme měli možnost si alespoň pár minut s novým 10GB iPodem pohrát.

První fotografie dokumentuje jedno praktické vylepšení, kterým jsou pryžové krytky konektorů. Jejich absence byla u původního iPodu často kritizována, na druhou stranu bohužel musíme konstatovat, že jejich provedení není nejšťastnější. Zničení a ztráta je dle prvních dojmů jen otázkou času.

Druhý snímek dokumentuje to, že obrys přístroje byl zachován. U 10GB verze došlo k velmi citelnému zeštíhlení, které je v ruce opravdu příjemné. Naopak 20GB verze je o milimetřík tlustší než původní iPod, takže i tento faktor může hrát roli při výběru.
Spíš smutnou zprávou je, že Apple zachovalo použité materiály, takže iPod slouží jako bezpečná sbírka otisků prstů všech co jej někdy vzali do ruky. V tomto směru ke změně nedošlo. Nejvýznamnější fyzickou změnou je nahrazení rolleru aktivní ploškou. Pohyblivý mechanický prvek nahradila obdoba notebookového touchpadu v příslušném tvaru. Tato změna je bezesporu k lepšímu.

Na třetím snímku je zdokumentován netradiční klip nového dálkového ovládání. Klip tvoří celou dolní polovinu ovládání, které působí nezvykle tlustě s ohledem na jinak titěrné rozměry. Klip je robustní, takže na oblečení asi bude hodně stabilní, nicméně jeho umístění vyžaduje trochu cviku.

Další snímek je stylové zátiší iPodu s dálkovým ovládáním. Tento snímek poměrně výstižně demonstruje situaci, kdy k iPodu připojíte slušná sluchátka. Ta se připojují do dálkového ovládání a poctivý minijack konektor bez problémů zdvojnásobí jeho velikost.

A zde máme detail dálkového ovládání, který jednak dokumentuje poměrně hodně malá tlačítka, ale zejména opět hodně nešťastné použití chromu. S trochou nadsázky totiž dálkové ovládání vyžaduje práci v rukavičkách, pokud nechcete být za prasátko.

Jak vidno, pro jedince s mohutnějšími prsty je dálkové ovládání jako dělané.

Na posledním snímku jsme zachytili stánek ExtremeMac, ve kterém bylo vystaveno příslušenství ke stávajícím iPodům. Kromě jiného i pouzdra a dálkové ovládání.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: