MacWorldExpo je rájem i pro milovníky Photoshopu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

MacWorldExpo je rájem i pro milovníky Photoshopu

16. července 2002, 00.00 | Veletrh MacWorldExpo v New Yorku ještě oficiálně ani nezačal, zato doprovodný konferenční program již jede na plné obrátky. V dnešním článku vám představíme Power Tool konferenci zaměřenou na Adobe Photoshop.

Veletrh MacWorldExpo v New Yorku ještě oficiálně ani nezačal, zato doprovodný konferenční program již jede na plné obrátky. V dnešním článku vám představíme Power Tool konferenci zaměřenou na Adobe Photoshop.
Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint

MacWorld je již tradičně nejen největší událostí pro uživatele Macintoshů na celém světě, ale i významnou konferencí věnovanou různým skupinám kreativců pracujícím na Applech. Kromě čistě Mac témat jsou v programu zahrnuty takové lahůdky jako Photoshop pro profesionály, střih a DVD mastering či krosplatformní publikování. K dispozici jsou různé varianty určené pro různé uživatelské skupiny. Od začátečnických konferencí (Begginers) přes pokročilé uživatele (PowerTool program) až pro profesionály (Pro Conference). Většinou se jedná o dvou či třídenní program, za který návštěvníci platí až tisíce dolarů!

V dnešním článku si představíme střední variantu, tedy Power Tool program, který začal již 15.7. a je dvoudenní. K dispozici jsou tématické okruhy Professional Photoshop, Final Cut Pro, FileMaker Pro, DVD Studio Pro a AppleScript. Za každý tématický okruh se platí 600 až 800USD dle toho jak brzy či pozdě se účastník přihlásí. Za tyto nemalé peníze účastník kromě přístupu na keynote a obědů získá přístup na celkem deset lekcí po cca 60-90minutách. Předpokládá se, že dále se účastníci ještě přihlásí na Pro konferenci či workshopy, které následují a stojí další stovky dolarů.

Profesionalita pořadatelů
MacWorld pořádá IDG, které má s pořádáním podobných akcí již mnohaletou zkušenost. Konference jsou jednoznačně koncipovány s důrazem na kvalitu a prestižnost a to jak po stránce obsahové, tak i personální. Na Power Tool programu o Photoshopu se střídají celkem tři přednášející a jejich jména nejsou zasvěceným rozhodně cizí. Russell Preston Brown je senior creative director Adobe Systém a velmi zkušený grafik. Michael Ninness je aktuálně Lead Product Manager Microsoftu, ale hlavně je to zkušený grafik, prezentátor a autor. Trojici doplňuje skvělá Katrin Eismann, populární autorka dlouhodobě se věnující grafice a pochopitelně i aktivní grafička a designerka.
Všichni tři přednášející jsou jednak grafiky praktiky, což je na jejich prezentacích vidět od prvního okamžiku, ale zároveň jsou to i skvělí prezentátoři. Jejich vystoupení jsou prošpikována vtípky a narážkami, jejich vystoupení jsou hravá a plná interakce s publikem a přitom mají jasnou a pevnou obsahovou kostru. Navíc Power Tool program je zaměřen zejména na inspiraci a ukázky praktických postupů. Takže prezentátoři kromě předvádění efektních variací ve Photoshopu nezapomínají na drobné triky a pomůcky zjednodušující a zpříjemňující každodenní práci. Vsuvky typu jak udělat přesnou eliptickou selekci pomocí vodítek, jak pomocí rychlé masky kontrolovat složité výběry či jak snadno automatizovat časté operace lze považovat za nejcennější informace z celého programu.

Co se o Photoshopu můžete dozvědět?
Jak bylo zmíněno výše, Power Tool program pro Photoshop je rozdělen do dvou dnů a celkem deseti lekcí. První den jsou témata: silné stránky Photoshopu 7, základy práce s obrazem, tajemství vrstev, maskování a komponování v reálném světě a profesionální retušovací techniky. Druhý den pak následují témata: Vše o písmu, speciální efekty, správa barev - prostou angličtinou, převod na web a automatizace pro líné uživatele.
Jednotlivá témata jsou procházena za pomoci jednoduché bodové prezentace, která však slouží pouze jako vodítko pro prezentátora. 80% času je na projektoru prezentován Photoshop a na konkrétních reálných příkladech je předváděno mistrovství práce s tímto programem. Všichni tři prezentátoři používají amatérské i profesionální fotografie, aby demonstrovali rozdíl v přístupu k různým typům předloh.

Srovnání s podobnými akcemi
Z vlastní zkušenosti mohu srovnat konference na MacWorldExpu s podobnými konferencemi, které jsem absolvoval na Seyboldu a PMA. Všechny tři veletrhy probíhají v USA, jejich konference jsou určeny víceméně pokročilým uživatelům a na všech jsem absolvoval lekce věnované Photoshopu. Seybold byl jednoznačně nejvíce teoretický a odborný. PMA díky svému fotografickému zaměření pokrývala jen velmi specifické problematiky nasazení Photoshopu, zato asi nejpodrobněji. A MacWorld? MacWorld se může pochlubit nejlépe organizovanými, vybavenými a personálně obsazenými konferencemi. Navíc nabízí minimálně v rámci programu Power Tool nejpraktičtější pohled na Photoshop. A že je zaměřen výhradně na uživatele maců? Jak na Seybolbu, tak na PMA se Photoshop prezentoval z PowerBooků, takže rozdíl ani nepoznáte.

Závěr
Z pohledu běžného středoevropana jsou konference MacWorldu až příliš vzdálené a příliš drahé. Na druhou stranu jde o velmi inspirující a profesionálně pojatou akci, na které by se mohla učit celá řada našich společností nabízejících kurzy a školení.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: