MacWorld Expo NY: klid před bouří? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

MacWorld Expo NY: klid před bouří?

10. července 2002, 00.00 | Už za týden vypukne v NewYorku tradiční veletrh všeho, co je spjaté s Macy - a my pro vás také již tradičně zajišťujeme důkladné zpravodajství přímo z místa dění. Pojďme si shrnout co zatím víme či tušíme o dění na letošním ročníku MacWorld Expo 2002 v NewYorku

Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint

Přesně za týden se otevřou brány dalšího MacWorld Expa 2002 NewYork, letního vydání největšího tematického Apple veletrhu na světe. Akce začíná už v pondělí 15. července odbornými konferencemi, ovšem samotná výstava se otevře až 17. července, po tradiční úvodní keynote Steva Jobse. Nejvíce spekulací se pochopitelně upírá právě na tuto nejpopulárnější část, kdy Apple obvkle ohlašuje své novinky.

Jak již bylo řečeno, MacWorld Expo 2002 NewYork začíná již v pondělí 15. července odbornými konferencemi, které spolu s výstavou potrvají až do pátku 19. července. Výstava samotná trvá tři dny, od 17. do 19. července. Akce se koná v Jacob K. Javits Center tak jako loni.

Nejvíce pozornosti se upírá směrem ke keynote. Ta je ohlášená na středu od 9:00 do 10:30, tedy na Jobsovy poměry celkem krátká. On-line streaming bude tradičně k dispozici na stránkách Apple. Díky našemu početnému týmu, který zajišťuje zpravodajství přímo z NewYorku se na MujMACu budete moci dozvědět maximum informací z keynote hned druhý den - jak slovem, tak díky fotkám a krátkým videoreportážím.

Mimochodem, den předtím se dozvíme finanční výsledky Apple za minulé čtvrtletí - podle všech zpráv to nebudou úplně dobré zprávy, mluví se o prodejních problémech s počítači - tomu bude asi i odpovídat i to, co bude uvedeno na keynote.

A co se od keynote očekává? Letos je až netradičně "ticho" - na to že máme týden do začátku akce se teprve začínají houfněji objevovat informace o očekávaných produktech. Jedním z důvodů může být to, že Apple "trestá" spekulující servery tím, že je odmítá na Expo akreditovat...


Jobs při keynote letos v SF

V podstatě na 100% můžeme počítat s Jaguarem - dozvíme se podle všeho kdy a za kolik si tento významný update Mac OS X budeme moci pořídit. Spekulace o cenách se pohybují velmi dynamicky: od zdarma, přes "zdarma" za 19.95 USD až po 99 či 129 USD. Uvidíme.

Dále se mluví o iMacích se 17" LCD - i zde se uvádí velmi vysoká pravděpodobnost uvedení, je možné že se dočkáme také zrychlení procesorů. Nový iMac se 17" displejem by byl velmi zajímavým řešením pro mnoho uživatelů - iMacu uvedenému v lednu se vyčítala především malá obrazovka. Otázkou zůstává, jak by podobný krok ovlivnil prodeje Power Maců G4.

Těch má totiž Apple podle všeho plné sklady, před pár dny oznámil nové promo - slevu 300 až 500 USD při nákupu spolu s Apple LCD 17" a lepším. Proto je uvedení nových modelů značně nepravděpodobné - Apple se snaží především vyprodat sklady stůj co stůj, ohlášení nových modelů by prodeje asi zcela zastavilo. Mluví se o termínu zhruba měsíc po MacWorldu, ještě před Seyboldem, který se koná v září - ostatně tak to udělal Apple i na začátku roku. Nové stroje budou rychlejší, s rychlými pamětmi a rychlou sběrnicí, spekuluje se o maximální rychlosti 1,2 Ghz.

Jobs asi také ohlásí přejmenování služeb iTools na ".Mac" - tak se totiž nazývají v posledních betách Jaguaru. Podobnost s ".net" od Microsoftu je čistě náhodná...

Dá se předpokládat, že se objeví další novinky - možná nové verze stávajících produktů, možná další "consumer" produkt, ať už softwarový nebo hardwarový - to nikdo (tradičně) nedokáže říct přesně. Určitě také na keynote jako obvykle uvidíme nové produkty od dalších partnerů.

Další novinky

Druhý den po keynote v 8:00 se koná otevření prvního Apple Store v NewYorku v SoHo.

Kromě novinek od Apple se pochopitelně objeví mnoho novinek od dalších výrobců - Corel plánuje oznámení svých nových produktů na středu po keynote, Sonnet by měl uvést řadu novinek, FileMaker bude nadšeně prezentovat novou verzi FileMakeru 6, který byl ohlášen tento týden, REALSoftware uvede novou verzi programovacího prostředí RealBasic a další a další. Kromě toho se objeví řada nových produktů od méně známých společností, například se objevily zprávy o řešení, které umožní Maca používat jako video pro snadné nahrávání pořadů z televize.

Na Expu se objeví známá jména z oblasti software a hardware pro Maca, jak malé tak významné společnosti, některá podle všeho i poprvé (například známá "databázová" firma Sybase), některá známá jména budou však chybět - konkrétně jmenujme "velkou trojku" Adobe, Macromedia a Quark.

Sledujte zpravodajství na MujMACu - budeme vám přinášet důkladné a aktuální zpravodajství přímo z místa dění, aby žádná zajímavá novinka neunikla vaší pozornosti.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: