Macworld NY 02: multimediální novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld NY 02: multimediální novinky

12. srpna 2002, 00.00 | Ačkoliv letošnímu MacWorld SanFrancisco rozhodně dominovaly softwarové novinky, objevila se i řada hardwarových novinek. Dnes se podíváme na tři zajímavá "multimediální" rozšíření pro Macy - videorekordér na Macu, obrazový výstup na TV a audiovýstup pro kvalitní prostorový zvuk.

Hlavní partneři zpravodajství:

 

Partneři zpravodajství:

DTPobchod
GIGA
Cables&Simms
MacPoint
Ačkoliv letošnímu MacWorld SanFrancisco rozhodně dominovaly softwarové novinky, objevila se i řada hardwarových novinek. Dnes se podíváme na tři zajímavá "multimediální" rozšíření pro Macy.

EyeTV

Novinka od společnosti El Gato s názvem EyeTV umožňuje proměnit vašeho Maca ve video, na kterém můžete ukládat programy z televize, případně nahrávat signál z jiného videa. EyeTV se připojuje k počítači prostřednictvím USB, kromě toho obsahuje anténní konektor a tři RCA konektory pro připojení například videa a stereo-audia. EyeTV ukládá záznam ve formátu MPEG-1, software umožňuje kromě nahrávání také automatické nahrávání, přeskakování reklamních spotů a podobně. EyeTV je v současné době k dispozici pouze pro trhy používající televizní systém NTSC, verze pro evropský PAL by se podle všeho měla objevit později. Hodina záznamu ve standardní kvalitě ve formátu MPEG-1 zabírá cca 650 MB, ve vysoké kvalitě cca 1,3 GB. EyeTV je určený pro Mac OS X.

EyeTV obdrželo ocenění MacWorld Best Of The Show, ovšem první reakce uživatelů ukázali, že především software má své mouchy. EyeTV stojí 200 USD a pokud bude k dispozici (stabilní a spolehlivá) evropská verze, může se jednat o zajímavé rozšíření počítače.

iTView

Zařízení iTView od společnosti Focus Enhancements řeší v podstatě opačný postup - jak obraz z počítače dostat na obrazovku televize či podobného projekčního zařízení. iTView lze připojit k Macům vybavenám rozhraním FireWire, výstup může být SCART, kompozitní (RCA) nebo S-Video. Díky použití vlastního specializovaného čipu pro převod počítačového obrazu na televizní by měl být výsledný obraz velmi kvalitní a ostrý, s maximálně dobrou čitelností písem.

Na staně počítače je maximální podporované rozlišení 1024x768 bodů, na straně zobrazovacího zařízení je podporovaný jak formát PAL, tak NTSC. Cena iTView je 139 USD.

Sonica

Dalším novým "mediálním" kouskem hardware je produkt Sonica od firmy M-Audio (dříve známé jako Midiman), výrobce hardware a software (Reason, ReBirth) pro hudebníky. Sonica je určená pro vyvedení digitálního prostorového zvuku prostřednictvím USB rozhraní, například při přehrávání DVD-disků, do příslušného dekodéru. Nabízí optické připojení pro prostorový zvuk nebo analogové pro stereo zvuk. Jsou podporované populární formáty, jako je Dolby Digital 5.1 (AC3), DTS a Dolby Pro Logic. V případě že uživatel není vybaven soupravou pro prostorový poslech, umožňuje Sonica simulaci prostorového zvuku přes analogový výstup.

Sonica vyžaduje USB konektor a Mac OS X, stojí 89 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: