Macworld Expo 2005 - Domácí zábava a video - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld Expo 2005 - Domácí zábava a video

21. ledna 2005, 00.00 | V dnešním článku se podíváme na další produkty, které bylo možné na Macworldu spatřit. Potěšení budou ti, kteří by si rádi pořídili domácí Media Centrum nebo hledají způsob, jak sledovat TV na Macu. A z této oblasti jsme pro vás vybrali to nejzajímavější.

V dnešním článku se podíváme na další produkty, které bylo možné na Macworldu spatřit. Potěšení budou ti, kteří by si rádi pořídili domácí Media Centrum nebo hledají způsob, jak sledovat TV na Macu. A z této oblasti jsme pro vás vybrali to nejzajímavější.


G-Play
G-Technology
259 USD

Jestliže začínáte pokukovat po řešení Media Center od Microsoftu, rádi byste si něco podobného pořídili domů a přitom vám nesedí operační systém WIndows, mohl by se vám líbit produkt G-Play společnosti G-Technology. Na první pohled vypadá jako klasický USB 2.0 externí disk, ale po chvíli si všimnete, že vedle USB portu nabízí i A/V port a výstup pro digitální audio. Pomocí USB G-Play připojíte k Macovi, nahrajete data - vybírat můžete z řady formátů: WAV, MP3, MPEG-4 (AAC), WMA, AC3, Ogg Vorbis, MPEG-1 (AVI, MPG), MPEG-2 (AVI, VOB), ISO (otisky DVD), MPEG-4(AVI, DivX, XviD) a JPEG. G-Play tak pojme jak hudbu a video, tak vaše fotografie. Velkým plusem je široká podpora video formátů včetně DivX, XviD a ISO DVD. Další výhodou je rozhodně velikost a design, který opravdu neurazí.

Po nakopírování dat stačí G-Play připojit k televizi a pomocí dálkového ovladače procházet multimediální obsah. Podporováno je S-Video, Kompozitní video, Analog YPbPr, Scart, VGA a analogový audio výstup a digitální audio výstup s podporou Dolby Digital 5.1 a DTS. Součástí balení je dálkový ovladač, adaptér, kabely a stojánek. O obsah dat se stará operační systém Linux a kompatibilita je zaručena jak s Windows (98 - XP), tak Mac OS (9 - X), podporovány jsou filesystémy FAT 32, NTFS a HFS+.

G-Play samozřejmě funguje i jako standardní externí disk a jeho rozměry jej zvýhodňují proti konkurenci s operačním systémem Windows Media Center, a tak všem, kteří svou digitální sbírku tahají všude sebou, rozhodně přijde vhod. Pojmout by měl až 20 DVD filmů, 100 DivX videí, až 25 000 písniček nebo 1 000 000 fotografií. Cena se bude pohybovat od 259 USD a dostupný bude G-Play v průběhu února.


ConvertX PVR
Plextor
229 USD

Jestliže přeci jen preferujete skladování digitální sbírky přímo v Macovi, tak byste k jejímu rozšíření mohli potřebovat ConvertX PVR od Plextoru. Do vstupů můžete zapojit běžnou televizi, kabelovku, satelit či video a v Mac OS X následně můžete televizní programy vesele nahrávat. Plextor preferuje USB před FireWire, takže bude potřeba ještě stroj vybavený USB 2.0. Pokud dění v této oblasti trochu sledujete, určitě vám ConvertX připomíná produkty firmy Elgato - a nejste daleko od pravdy, jedná se o podobné řešení, Plextor si dokonce vypůjčil i software na nahrávání filmů a pořadů z televize pojmenovaný Eye TV PVR software. Finální video můžete uložit do MPEG-1, MPEG-2 či MPEG-4 formátu a následně použít třeba v iMovie a iDVD. ConvertX má hardwarový MPEG-1 a MPEG-2 enkodér a TV tuner (zatím pouze NTSC). Video umí zachytávat v normách NTSC/PAL/SECAM s maximálním rozlišením 720x480 a 720x576. Pro vstup signálu se dá použít S-Video, kompozitní video, kompozitní audio a RF/koaxial konektor.

Pro televizní nadšence, kteří potřebují zaznamenávat video z různých vstupů, se jedná o vcelku zajímavé zařízení za přijatelné peníze - v USA ConvertX Plextor stojí 229 USD.


eyeTV Wonder USB 2.0
Elgato
149 USD

Na závěr jsem si nechal novinku oceněnou Macminute ShowTime Award Winner. EyeTV Wonder USB 2.0 je určen všem, kteří chtějí nahrávat TV signál a přitom nepotřebují další vymoženosti, jako nabízí výše popsaný ConvertX PVR. Eye TV Wonder má totiž "pouze" 125-kanálový TV Tuner (zatím jen NTSC), S-Video, kompozitní video vstup a analogový audio vstup. K počítači se připojuje přes USB 2.0 dodáván je s Eye TV softwarem.

Nahraný materiál opět můžete uložit do MPEG-1 či MPEG-2, MPEG-4 bohužel podporován není. Uvnitř naleznete hardware od ATI (TV tuner) a toto spojenectví se podepsalo i na vzhledu, který bohužel příliš s designem Apple produktů nekoresponduje. Na druhou stranu, když uvážíme cenu, která je stanovena na 149 USD, nejedná se vůbec o nezajímavou koupi.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: