Macworld Expo 2005 - Doplňky k přenosným počítačům - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld Expo 2005 - Doplňky k přenosným počítačům

27. ledna 2005, 00.00 | Na Macworldu bylo možno spatřit řadu společností, které nabízely různé doplňky k přenosným počítačům. Ochranou klávesnice a displeje počínaje a dokovací stanicí a různými brašnami a baťohy konče. A na ty zajímavější se zaměřím v dnešním článku.

Na Macworldu bylo možno spatřit řadu společností, které nabízely různé doplňky k přenosným počítačům. Ochranou klávesnice a displeje počínaje a dokovací stanicí a různými brašnami a baťohy konče. A na ty zajímavější se zaměřím v dnešním článku.


BookEndz

Společnost Apple dokovací stanice ke svým přenosným počítačům nevyrábí. A pokud uživatel po takovém řešení pro svého iBooka či Powerbooka touží, musí se porozhlédnout u jiných výrobců, konkrétně třeba u BookEndz. Dokovací stanice slouží jako replikátory portů - uživatel tak může mít jednu stanici třeba v práci a druhou doma a místo neustálého zapojování kabelů do portů stačí "vsunout" počítač do dokovací stanice, která má již všechny kabely zapojené.

Společnost BookEndz nabízí stanice jak pro 12" iBook (Dual USB), tak pro PowerBooky - od G3 (Lombard a Pismo) po G4 (Titanium a 12" a 15" Aluminium). Pro 12" počítače se dokovací stanice připojuje pouze na levou stranu, u 15" se jedná o kompletní replikaci portů, jak je vidět i na obrázcích. Pokud je dokovací stanice přesně to, co potřebujete, připravte se na částku mezi 170 a 290 dolary.
Marware

Společnost Marware je známa svými neoprenovými pouzdry, které padnou iPodům všech generací. Na Macworldu byla vidět i řada brašen a tašek pro PowerBooky a iBooky v cenách od 30 - 60 amerických dolarů. Neopren i nadále zůstal hlavním materiálem, a proto se jedná spíše o řešení pro milovníky sportovního vzhledu.


Dále bylo možno spatřit ochranu klávesnice, která slouží zároveň na čištění obrazovky - materiálem se látka podobá té, jež se používá na čištění brýlí v optice. Marware uvedlo také PowerBook Protection Pack - jedná se o sadu pro 12", 15" a 17" Aluminium PowerBooky, která obsahuje zmíněnou ochranu klávesnice a samolepku z jemného materiálu, které se přilepí do části mezi klávesnicí a hranou počítače, respektive tam, kde má uživatel při psaní ruce. Ve středu je výřez akorát na touchpad. Smyslem je ochránit vnitřní část proti poškrábání a zajistit příjemnější pocit při psaní. Cena za tuto sadu je stanovena na 20 USD.


Macally

U stánku firmy Macally bylo možné spatřit ochranu displeje. Nejedná se sice o úplnou novinku, ale ještě jsme o tomto produktu nepsali a tak byl přidán do dnešního článků. Macally Screenprotector je průhledná samolepka, která se nalepí na vyčištěný displej a chrání jej před otisky prstů, škrábanci a otisky klávesnice. Cena začíná na 20 amerických dolarech.
Axio

O brašnách společnosti Axio jsem se již na těchto stránkách jednou rozplýval (reportáž z Mac Expa) a nejinak tomu bude u nového produktu - Hardsleeve. Firma Axio se dříve profilovala jako tvůrce skořepinových a designově povedených batohů, ale Hardsleeve jde trochu jiným směrem. Tvrdá chránící skořepina zůstává, ale nejedná se o batoh, ale o tašku přes rameno.
Hardsleeve je nabízen ve dvou variantách: Small Hardsleeve pro 12" PowerBooky a 12" a 14" iBooky a Large Hardsleeve pro 15" a 17" PowerBooky. Počítač je v brašně chráněn molitanem a přesně si dovnitř "sedne". Bohužel více se toho do tašky již nevejde, možná ještě papírové dokumenty. Proto je ještě dodáváno malé pouzdro, které se dá připnout na popruh. Do něj se vejde napájení, myš, nebo jiné doplňky. Hardsleeve se bude prodávat v bílém a tmavě-šedém provedení za 120 a 130 USD.


Kensington

Ani společnost Kensington nezůstala pozadu a na Macworldu a na CESu uvedla pěknou řádku nových produktů. Mezi ty nejzajímavější patří Pocket Mouse mini. Jedná se o bezdrátovou optickou myšku, která má jednu skvělou funkci - mění velikost. Jinak řečeno, Pocket Mouse mini je pěkný prcek, ale v balení je i nástavec a během chvilky je z malé cestovní mini myši pořádný pracovní nástroj. Pocket Mouse mini vás přijde na 45 amerických dolarů.

Dále Kensington nabízí opěrátka na ruce, které se připnou k notebooku a psaní je tak přirozenější a ruce jsou méně namáhány. Pokud začínáte řešit problémy s bolestivým zápěstím, mohl by vám Comfort Type Notebook Rest pomoci. Za 20 dolarů je váš.

Neméně zajímavě vypadá i stojánek na laptop, který je nabízen pod názvem Laptop Desktop. Ideální pro každého, kdo používá při psaní externí klávesnici a chce mít displej v rovině očí. Existuje i varianta s USB hubem. Cena je stanovena na 50 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: