Macworld Expo 2005 - Další aplikace, které by neměly uniknout vaší pozornosti - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld Expo 2005 - Další aplikace, které by neměly uniknout vaší pozornosti

26. ledna 2005, 00.00 | Dnes se zaměříme na další programy, které bylo možné na Macworldu otestovat. Jedná se o Kerio Mailserver 6.1 od Kerio Technologies a Delicious Library od Delicious Monster Software. I když jsou obě aplikace určené pro různé cílové skupiny, rozhodně by neměly uniknout vaší pozornosti, neboť se jedná o kvalitní produkty, které se vám jednou mohou hodit.

Dnes se zaměříme na další programy, které bylo možné na Macworldu otestovat. Jedná se o Kerio Mailserver 6.1 od Kerio Technologies a Delicious Library od Delicious Monster Software. I když jsou obě aplikace určené pro různé cílové skupiny, rozhodně by neměly uniknout vaší pozornosti, neboť se jedná o kvalitní produkty, které se vám jednou mohou hodit.


Kerio Mailserver 6.1
Kerio Technologies

Na Macworldu bylo možno spatřit i stánek společnosti Kerio. Ta by českým čtenářům neměla být neznámá vzhledem k tomu, že se jedná o českou firmu, které se podařilo expandovat na zahraniční trhy. Ústředí společnosti se nachází v Silicon Valley v Californii, a přestože jméno Kerio může u některých čtenářů být spojováno pouze s Windows Platformou (s úspěšným produktem WinRoute Pro), má Kerio Technologies širší záběr. A to především díky produktu MailServer, který je dostupný pro Windows, Linux a samozřejmě Mac OS X. A na Macworldu bylo možné vidět novou verzi 6.1, která bude v prodeji až koncem ledna.

Kerio Mailserver je poštovní server určený pro malé a střední podniky s řadou funkcí a možností rozšíření. Samozřejmostí je podpora SMTP, POP, IMAP přes SSL, antivirus, antispam s podporou veřejných spammingových databází a filtrováním obsahu, rozhraní WebMail pro přístup k poště odkudkoliv přes webový prohlížeč či telefony podporující WAP. Neméně důležitá je možnost sdílení kontaktů v osobních adresářích v rámci týmu, přeposílání zpráv na SMS, automatické odpovědi v době nepřítomnosti a plná integrace s aplikací Active Directory. Minimálním požadavkem je Mac OS X 10.2 Jaguar a Mac s G4 a 256 MB Ram.

A co nabízí nová verze MailServer 6.1? V první řadě je vylepšena podpora iCalu a je možno z iCalu přistupovat ke kalendářům v poštovním serveru, čímž se MailServer ještě více přiblížil uživatelům Mac OS X. Dalšího vylepšení se WebMail dočkal v podpoře PDA a zařízení s malým displejem a ve spolupráci s Entourage a MS Outlook. Zrychleno bylo i načítání stránek ve WebMailu a podpora psaní HTML emailů. O úspěšném produktu svědčí i hodnocení zahraničních časopisů a recenzentů, ale i uživatelů na serverech macupdate.com a versiontracker.com. Cena za poštovní server se pohybuje od 450 USD dle počtu uživatelů. Nezbývá než si přát, aby více českých firem Kerio následovalo a vyvíjelo své aplikace i pro Mac OS X.


Delicious Library 1.1
Delicious Monster Software

Aplikace Delicious Library byla v průběhu Macworldu updatována na verzi 1.1 a již při svém vypuštění koncem roku 2004 si získala řadu chválou nešetřících recenzí a spokojených uživatelů. Delicious Library je aplikace určená pro správu vaší knihovny. Teď mám na mysli té skutečné knihovny s knížkami, ale třeba i DVD, hudebními CD a počítačovými hrami. Do Delicious Library si tak jednotlivé položky knihovny naskenujete a následně v ní můžete jednoduše hledat, obsah třídit a nebo mít přehled o půjčkách kamarádům. Již více se vám nestane, aby vám kamarád nevrátil knížku - Delicious Library spolupracuje s iCalem, takže vás v poslední den zápůjčky taktně upozorní, že by bylo dobré připomenout kamarádovi pravidla slušného chování. Při zadávání naštěstí nemusíte veškeré údaje vkládat ručně, ale můžete využít spolupráci s internetovým obchodem Amazon.com. A to díky čárovému kódu, který je součástí každého zboží - ten je potřeba načíst. Buď pomocí čtečky čárových kódů (ta se vám ale asi doma nevyskytuje) nebo pomocí iSightu (zde už je pravděpodobnost vyšší)! Stačí iSight zapnout a zamířit na čárový kód během chvilky máte v elektronické knihovničce obrázek CD s veškerým popisem. Nutno podotknout, že tento postup se vztahuje především na CD a DVD, české knihy Amazon nerozpozná.

V detailních popiskách naleznete nejenom popis filmu (DVD, CD, knihy), jméno režiséra a herce, ale i hodnocení uživatelů Amazonu a možnost doplnit vlastní informace a poznámky. Další skvělou funkcí je synchronizace s iPodem - můžete tak mít vždy po ruce aktuální informace o své knihovně. Při zápůjčkách Delicious Library spolupracuje nejenom s iCalem, ale i Address Bookem, tudíž není potřeba zbytečně vyplňovat řadu údajů - stačí zvolit jméno z Address Booku, zadat datum vrácení a v iCalu se automaticky vytvoří noticka s datem a se jménem člověka, kterému jste knihu či CD půjčili.

Potřeba je vyzdvihnout i rozhraní celé aplikace, které hodně zapadá do filozofie iLife programů a i samotné procházení po poličkách elektronické knihovny je pastvou pro oči. Jednotlivé tituly si můžete přibližovat a oddalovat a lehce celou knihovnou procházet. Pokud máte alespoň chvilku čas, zkuste si Delicious Library stáhnout a otestovat. I přesto, že všechny funkce v našich končinách nevyužijete, jedná se o pěkný kus softwaru, který zaslouží zmínku na tomto serveru. V případě nákupu si připravte necelých 40 amerických dolarů.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: