Macworld Expo 2005 - na návštěvě u Griffinů - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld Expo 2005 - na návštěvě u Griffinů

19. ledna 2005, 00.00 | Společnost Griffin nepatří mezi ty neznámé a již řadu let zásobuje uživatele Maců a iPodů spoustou zajímavých doplňků. Mezi nejznámější bezpochyby patří multimediální ovladač PowerMate, audio rozhraní iMic, stojánek na notebook iCurve či před nedávnem uvedený radioShark - žraločí ploutev, která vám naladí všechna rádia v dosahu. Griffin, ale nevyrábí jen užitečné a šikovné doplňky, ale produkty této firmy si získaly oblibu i díky líbivému designu. A čím se Griffin prezentoval na Macworldu?

Společnost Griffin nepatří mezi ty neznámé a již řadu let zásobuje uživatele Maců a iPodů spoustou zajímavých doplňků. Mezi nejznámější bezpochyby patří multimediální ovladač PowerMate, audio rozhraní iMic, stojánek na notebook iCurve či před nedávnem uvedený radioShark - žraločí ploutev, která vám naladí všechna rádia v dosahu. Griffin, ale nevyrábí jen užitečné a šikovné doplňky, ale produkty této firmy si získaly oblibu i díky líbivému designu. A čím se Griffin prezentoval na Macworldu?


Rocket FM

Rocket FM je malé USB zařízení ve tvaru raketky. Lze jej připojit jak k Macu, tak k PC a hlavním úkolem je streamovat hudbu, respektive audio, z počítače po rádiových FM vlnách. Tudíž si můžete v druhé místnosti zapnout rádio a naladit vysílání z Maca. Tak trochu se jedná o podobné řešení, jako nabízí AirPort Express, který ale streamuje jen výstup z iTunes, ale na druhou stranu se dá předpokládat, že Rocket FM nebude mít takový dosah jako AirPort Express. Rocket FM nepotřebuje dodatečné napájení (pouze USB) a je dodáván se softwarem pro zvolení té správné vysílací frekvence. Pro iPod existuje již řada podobných doplňků (například iTrip), pro stolní a přenosné počítače je Rocket FM jedna z mála možností. Velkým plusem je jednoznačně design, který stejně jako u sharkRadio prostě funguje a strhává na sebe pozornost. K dostání bude Rocket FM v první čtvrtině tohoto roku, cena je stanovena na 39.99 USD.


AirClick

Další novinkou je AirClick - dálkové ovládání pro iPod a Maca či PC. Jedná se o sadu zařízení - dálkový ovladač s pěti tlačítky (AirClick Remote), USB antény do počítače (AirClick USB) a nástavce pro iPod a iPod mini (AirClick & AirClick mini). Stačí si zvolit, jaké zařízení chcete ovládat, zapojit a eventuelně nakonfigurovat. Přenos probíhá po rádiových vlnách, takže má lepší a kvalitnější dosah než infra ovladače či Bluetooth - konkrétně by mělo být možné zařízení ovládat až na vzdálenost dvaceti metrů. S iPodem je spojení jednoduché - stačí na iPod nasadit nástavec a zapnout. iPod pak bez problémů ovládáte dálkovým ovladačem. S pěti tlačítky můžete hudbu pauznout/pustit, přeskočit na další nebo předchozí skladbu a měnit úroveň hlasitosti.

Pro spojení s počítačem je potřeba do USB zapojit malou anténu a v dodávaném softwaru si nakonfigurovat jednotlivá tlačítka. Standardně slouží pro ovládání iTunes, ale je možné s dálkovým ovladačem ovládat i prezentaci či přehrávání filmu. Jediné omezení je počet tlačítek - t.j. pět. Dálkový ovladač má i možnost zámku (hold), na zadní straně je klipsna pro uchycení a verze pro iPod a iPod mini je dodávána i s páskem na suchý zip, jež slouží pro snadnější uchycení například kolem paže.

Dostupnost není zatím známa, cena je stanovena na 39.99 USD. Při nákupu je potřeba zvolit, jakou variantu chcete - buď pro iPod, iPod mini nebo počítač. Cena je pro všechny verze totožná.


FireWave

Pokud byste si rádi vychutnávali prostorový zvuk i u svého Maca, pak právě pro vás páni od Griffinu připravili FireWave. FireWive se připojuje přes FireWire rozhraní a nepotřebuje další napájení. Obsahuje Dolby Digital procesor, který se stará o prostorový 5.1 zvuk. Ten můžete využít při hraní počítačových her, nebo při poslouchání hudby (iTunes) či sledování filmu (DVD Player). FireWave podporuje i OpenAL, což je multiplatformní standard pro 3D audio a využívají jej hry jako Warcraft nebo Unreal Tournament 2004. FireWave přijde na 99.99 USD.

SmartDeck

Na závěr jsem si nechal produkt, který získal ocenění Best Of Show MWSF2005 a všichni uživatelé iPodů a automobilů by měli zbystřit. Na první pohled se jedná o běžný kazetový adaptér do auta, ale když se podíváte detailněji, zjistíte, že SmartDeck není zakončen jen klasickým audio jackem, ale i konektorem pro dálkové ovládání iPodu. Díky tomu je možné připojený iPod ovládat přes autorádio. Přetáčením dojde k přesunu na další nebo předchozí písničku, zastavením iPod pauznete, stisknutím Play začne iPod přehrávat a pokud kazetu vysunete (eject), iPod se automaticky zastaví.

SmartDeck umí nastavit i optimální hlasitost a úroveň šumu, aby byl audio výstup co nejkvalitnější. Griffin tuto technologii nazývá SmartPlay a pokud máte ovládání rádia na volantu, jedná se opravdu o skvělý a levný způsob integrace iPodu do auta. Na Macworldu jsem si mohl chvíli se SmartDeckem hrát a musím přiznat, že si ocenění Best Of Show rozhodně zaslouží a již se těším, až se dostane i k nám a budeme jej moci pořádně otestovat. Cena je stanovena na 24.99 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: