Apple potvrdil konání akce 9. září - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple potvrdil konání akce 9. září

2. září 2009, 00.00 | Elektronické pozvánky rozeslané Applem potvrzují, že ve středu 9. září uspořádá v San Franciscu akci představující novinky spojené s hudbou.

Již v půlce srpna se počaly objevovat náznaky, že svou obvyklou zářijovou akci, na níž už několik let představuje nové modely iPodů a další s nimi související novinky, Apple letos uspořádá 9. září.

Pozvánka odkazuje na iPod a na hudbu

A to se v pondělí potvrdilo, protože Apple rozeslal elektronickou poštou zástupcům tisku a dalších médií pozvánky na tuto akci. Bude se konat ve středu 9. září od 10:00 místního času (u nás už v té době bude kvůli časovému posunu večer) v sanfranciském konferenčním středisku Yerba Buena Center for the Arts (tedy na stejném místě jako loni).

Zářijová akce sice obvykle bývá v úterý, jenže v pondělí 7. září USA slaví státní svátek Labor Day, proto se, tak jako v roce 2007, termín posunul na středu.

Jako vždy Apple neoznámil žádné bližší podrobnosti, určitou nápovědou by však mohlo být výtvarné provedení pozvánky. Ta zobrazuje siluetu roztančené ženy s iPodem, přes níž se táhne letošní moto „It's only rock and roll, but we like it“ („Je to jen rokenrol, ale nám se líbí“, zřejmě jde o parafrázi názvu skladby Rolling Stones „It's Only Rock 'n' Roll (But I Like It)“ ).

Jak použitý grafický motiv, tak moto napovídají, že se akce bude týkat především iPodů, jako každý rok se očekává uvedení nových modelů (čemuž nasvědčuje i to, že se v amerických obchodech citelně ztenčují skladové zásoby stávajících modelů).

Shrnutí dosavadních pověstí o předpokládaných novinkách

O pověstech spojených s novými iPody jsme na MůjMacu psali již několikrát, proto si zde pouze stručně zopakujme, co se očekává.

Nové iPody

skoro určitě Apple představí nový iPod touch třetí generace odvozený z iPhonu 3GS, který pravděpodobně bude vybaven fotoaparátem schopným nahrávat video a možná zvětší kapacitu flash paměti až na 64 GB.

Fotoaparát by údajně měly dostat také nové iPody nano páté generace, u nichž se dále předpokládá zvětšení paměti a zřejmě i užití širokoúhlejšího displeje. Hodně se spekuluje o osudu iPodu classic, spíše se však má za to, že letos ho Apple ještě zachová v nabídce, podle nejnovějších pověstí bude též tento model opatřen fotoaparátem.

Dosti pravděpodobné je rovněž to, že Apple při téhle příležitosti uvolní firmware 3.1 pro iPhone a iPod touch, jehož třetí beta verzi obdrželi vývojáři koncem července.

Změny cenové politiky iPhonu

Na zářijových akcích se obvykle oznamují také změny cenové politiky iPhonu, Apple by mohl ujasnit, co dále zamýšlí s iPhonem 3G (uvažuje se, že by ho mohl nahradit verzí iPhonu 3GS s 8 GB paměti) a bude-li na akci možná diskuse, jistě padnou otázky k minulý týden uzavřené dohodě o prodeji iPhonu v Číně (Apple mimochodem v pondělí prozradil, že dohoda s operátorem China Unicom není exkluzivní, takže by iPhone mohli prodávat i další čínští operátoři, avšak to je spíše hypotetická možnost, protože pouze China Unicom koncem září v Číně spustí síť kompatibilní s 3G standardy ostatního světa).

iTunes 9

Dále se očekává nová verze softwaru iTunes, dosavadní pověsti hovoří o tom, že iTunes 9 přinesou podporu disků Blu-ray, nástroje pro uspořádávání aplikací z App Store a nějakou formu integrace se sociálními sítěmi.

Možné další novinky spojené s hudbou

Nelze vyloučit ani další novinky související s hudbou, mluví se o představení nového formátu interaktivních hudebních alb pro iTunes Store a četné dohady vyvolává to, že se na 9. září chystají digitální novinky spojené s hudbou Beatles, proto se spekuluje, že by se jejich skladby mohly konečně objevit na iTunes Store.

Tablet nebude

Naopak je už v podstatě jisté, že na akci nebude představeno oblíbené téma pověstí o Applu, polomýtický tablet, podle poměrně spolehlivých zdrojů se tento hardware na veřejnosti neobjeví dříve než v prvním čtvrtletí příštího roku.

Objeví se Steve Jobs?

A mnozí napjatě čekají i na to, kdo bude akci uvádět, v předchozích letech to totiž vždy byl Steve Jobs, který se koncem června částečně vrátil do práce poté, co překonal vážné zdravotní problémy. Zářijová akce by tak mohla být jeho návratem k veřejnému vystupování, avšak teprve za týden zjistíme, zda se tak opravdu stane.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: