Akce Applu by se mohla konat 9. září - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Akce Applu by se mohla konat 9. září

19. srpna 2009, 00.00 | Očekávaná zářijová akce Applu se pravděpodobně uskuteční ve středu 9. září, přičemž skoro jistě nezazní žádná zmínka o tabletu.

Už minulý týden se počaly vynořovat náznaky, že zářijová akce Applu, pravidelně konaná od roku 2005, se letos uskuteční někdy v týdnu po 7. září. A teď se pravděpodobný termín ještě zúžil, na středu 9. září (tato akce sice obvykle bývá v úterý, jenže v pondělí 7. září USA slaví Labor Day, svůj Svátek práce, čímž se vše o jeden den posouvá, podobně tomu bylo i v roce 2007).

Webu All Things Digital tuhle informaci sdělil zdroj blízký Applu a vypadá vzhledem k výše uvedenému celkem věrohodně.

Akce se bude opět konat v San Franciscu, All Things Digital spekuluje, že by to mohlo být jako loni v konferenčním středisku Yerba Buena Center for the Arts, ale to se dosud přesně neví (ostatně pro nás to ani není nijak zvlášť důležité).

Předpokládá se, že Apple ten den předvede modernizované iPody a nejspíš také novou verzi iTunes. Citovaný zdroj si však byl zcela jistý, že nepadne jediná zmínka o tabletu, tolik probíraném pověstmi v poslední době, což souhlasí s názory dalších spolehlivých zdrojů, podle nichž se tablet neobjeví dříve než v příštím roce.

Zatím též není jasné, kdo bude hlavní osobou akce, sice se spekuluje, že by to mohl být Steve Jobs, který by tak poprvé veřejně vystoupil od svého lednového odchodu na zdravotní dovolenou, avšak All Things Digital o tom nemá žádné bližší zprávy.

Zářijová akce se tedy podle všeho bude stejně jako v minulosti týkat především hudby. Tradičně se na ní uvádějí nové iPody, skoro určitě lze počítat s novým iPodem touch třetí generace odvozeným od iPhonu 3GS, nejspíš vybaveným i jeho fotoaparátem schopným pořizovat videonahrávky, takže by mohl mít také integrovaný mikrofon (spekuluje se dokonce o nasazení GPS přijímače či kompasu, avšak to jsou pouhé dohady). A jednodušší fotoaparát by možná mohl dostat též nový iPod nano páté generace.

Velmi pravděpodobné je rovněž vydání iTunes 9, jež mají přinést podporu disků Blu-ray, nástroje pro uspořádávání aplikací z App Store a nějakou formu integrace se sociálními sítěmi.

Pochopitelně nelze vyloučit ani uvedení dalších novinek, například nového formátu interaktivních hudebních alb či vydání firmwaru 3.1 pro iPhone a iPod touch.

To vše se vyjasní až 9. září, ale nepochybně se do té doby ještě dočkáme bohaté dávky všech možných pověstí, přes všechny snahy Applu o utajování v poslední době informace unikají v mnohem větší míře (to ovšem sotva překvapí, vzhledem ke komunikační provázanosti dnešního světa, navíc je stále obtížnější zabránit únikům informací z Číny, kde probíhá vlastní výroba většiny hardwaru Applu).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: