iTunes 9 údajně přinesou podporu Blu-ray a sociálních médií - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iTunes 9 údajně přinesou podporu Blu-ray a sociálních médií

12. srpna 2009, 00.00 | Blog The Boy Genius Report tvrdí, že se dozvěděl o chystaných nových vlastnostech iTunes 9, jež mají podporovat média Blu-ray, vizuální nástroje pro App Store a integraci s mediálními funkcemi sociálních služeb.

Loni počátkem září Apple představil vedle nových iPodů také iTunes 8, významnou novou verzi svého softwaru pro správu digitálních médií. Očekává se, že k něčemu podobnému dojde též letos v září, Apple by měl opět uvést nové iPody a nejspíš i novou verzi iTunes. Není tedy velkým překvapením, že se začaly vynořovat první pověsti o tom, co iTunes 9 mohou přinést.

Tři údajné novinky iTunes 9

Se zprávou přišel v sobotu blog The Boy Genius Report, cituje svůj „hodně spolehlivý zdroj“, který poskytl některé bližší informace o iTunes 9. Jednu z jejich novinek by měla tvořit podpora médií Blu-ray, což se dobře shoduje s nedávnými náznaky, že k očekávaným novým vlastnostem inovovaných iMaců by mohla patřit právě podpora těchto optických médií využívajících modrý laser.

Hodně lidí pak zřejmě potěší, že iTunes 9 mají konečně nabídnout možnost vizuálně uspořádávat aplikace pro iPhone a iPod touch získané z obchodu App Store.

A konečně třetí novinkou, již však daný zdroj popsal poněkud nejasně, by měl být nějaký druh integrace s mediálními funkcemi sociálních služeb jako jsou Twitter, Facebook a Last.fm. The Boy Genius Report uvažuje o tom, že by se mohlo jednat o oznamování přátelům v dané sociální síti, jakou hudbu právě přehráváte, ale jistý si tím není.

Zdroj neuvedl, kdy by se měla nová verze iTunes objevit, ovšem jak bylo řečeno výše, jestliže Apple zachová scénář uvádění novinek z minulých let, vypadá jako nejpravděpodobnější termín zářijové představení nových iPodů.

Pověsti se zdají být vcelku věrohodné

Sice jde o nepotvrzené pověsti, ale působí docela věrohodně. Pomocné nástroje pro aplikace z obchodu App Store by jistě uvítalo hodně uživatelů a odpovídalo by to snahám Applu o vylepšení v této oblasti, jak nedávno veřejně slíbil viceprezident Phil Schiller.

Názory na sociální sítě se značně různí, představují však velice módní záležitost, takže by nebylo divu, kdyby se svou troškou do sociálního mlýna přišly také iTunes.

A co se týče možné podpory Blu-ray, té se dostalo zvlášť silné mediální pozornosti, protože před necelým rokem Steve Jobs tuto technologii nazval „pytlem potíží“, ovšem i on občas změní názor (vzpomeňte jen na iPhone a aplikace pro něj, nemluvě o tom, že se jeho kritika Blu-ray týkala především složité licenční politiky) a v poslední době, přestože mnozí prorokují postupný zánik optických médií, podpora tohohle optického média dále sílí (zejména ze strany filmových společností, jež by ho rády využily k posílení svých příjmů).

Jeho podporu oficiálně oznámila i firma Toshiba, která byla hlavním zastáncem konkurenčního formátu HD-DVD, jenž však v soupeření s Blu-ray prohrál a nyní se tedy Toshiba rovněž přidala na stranu vítěze. Oficiální podpora Blu-ray ze strany Applu by se tak mohla stát závěrečným potvrzením vítězství tohoto formátu (avšak teprve další měsíce a roky ukážou, zda to nebylo Pyrrhovo vítězství).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: