Softwarové novinky z Macworld Expo - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Softwarové novinky z Macworld Expo

21. ledna 2004, 00.00 | O softwarových novinkách uvedených přímo firmou Apple a také o nových produktech od Microsoftu jsme si již řekli, ovšem v rámci Macworld Expa se objevila řada dalších produktů. Dneska se podíváme na programy Macromedia Director MX 2004, DVD přehrávač TransLucy a nástroj pro snadnou tvorbu filmů QTVR.

O softwarových novinkách uvedených přímo firmou Apple a také o nových produktech od Microsoftu jsme si již řekli, ovšem v rámci Macworld Expa se objevila řada dalších produktů. Dneska se podíváme na programy Macromedia Director MX 2004, DVD přehrávač TransLucy a nástroj pro snadnou tvorbu filmů QTVR.

Macromedia Director MX 2004

Společnost Macromedia na Macworldu uvedla verzi MX svého populárního programu Director pro tvorbu multimediálních prezentací a aplikací. Ačkoliv je Director zastíněn Flashem, který je ideální jako nástroj pro snadnou tvorbu webových aplikací především pomocí vektorové grafiky, je to předchůdce Flashe, který poskytuje mnohem více možností a nástrojů.

Mezi nové vlastnosti patří: podpora DVD videa, snadná integrace a ovládání, včetně možnosti nastavení událostí spojených s DVD - například otevření webové stránky v určitý moment a podobně; lepší podpora Java Scriptu a zlepšená syntaxe vlastního jazyka Lingo; snadnější publikování přehrávačů pro Windows a Maca včetně uložení si příslušných předvoleb ke každému projektu; integrace s Flash 7 (MX 2004) a Fireworks MX 2004, inovované uživatelské rozhraní; podpora více než 40 typů mediálních souborů - DVD video, Flash, WAV, AIFF, PNG, MP3 a řada dalších, včetně podpory pro formáty QuickTime 6, Windows Media a Real; řada dalších novinek včetně lepší podpory prohlížení a používání obsahu pro uživatele s postiženími.

Nová verze se začne prodávat v únoru a stojí 1199 USD dolarů za plnou verzi.

TransLucy

Zajímavých příspěvkem do oblasti multimédií je DVD přehrávač TransLucy od firmy CE Software. Základním tahákem tohoto přehrávače je, že umožňuje na počítačích s podporou QuartzExtreme přehrávat video v okně s nastavenou průhledností, a tak například sledovat výukové DVD a při tom pracovat. O tom nakolik podobnou funkci využijete si můžete popřemýšlet sami, ovšem přehrávač by mohl mít jinou výhodu - pokud je postavený na vlastní technologií CE Software a nevyužívá systémových služeb (což nemůžeme v daný okamžik potvrdit), mohl by podporovat přehrávání DVD na počítačích s externí DVD mechanikou. Cena TransLucy je 15 USD, demoverze ke stažení zdarma.

Piximation

Aplikace Piximation slouží ke snadné výrobě filmů QTVR (neboli QuickTime Virtual Reality), kdy uživatel může prohlížet objekt z různých úhlů (druhým využiíám QTVR je možnost "rozhlížení" se kolem sebe). Program Piximation má umožňovat snadnou výrobu takovýchto filmů bez použití sofistikovné techniky - na snímání stačí defacto libovolná FireWire nebo USB kamera, případně i digitální fotoaparát, pro pohyb objektu lze použít v podstatě cokoliv, jak motorické, tak manuálně ovládané otočné plošiny (resp. cokoliv co je schopno se otáčet kolem osy, klidně i gramofon). Software má být dostatečně inteligentní, aby si "vytáhl" všechny potřebné informace a poskládal výsledný film QTVR. Cena programu Piximation je 99 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: