Macworld SF 2004: hardwarové novinky, 1. díl - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld SF 2004: hardwarové novinky, 1. díl

13. ledna 2004, 00.00 | Na letošním Macworldu se kromě softwarových novinek objevila také řada nových zajímavých harwarových produktů. Dneska vám v první várce představíme novou kartu od ATI, užitečné doplňky od Griffinu a zajímavé diskové pole na FireWire.

Na letošním Macworldu se kromě softwarových novinek objevila také řada nových zajímavých harwarových produktů. Dneska vám v první várce představíme novou kartu od ATI, užitečné doplňky od Griffinu a zajímavé diskové pole na FireWire. ATI

Známý výrobce grafických karet ATI uvedl na Macworldu novinku, nejnadupanější kartu, určenou pro Power Macy G5 (ve starších strojích asi ani takto silná karta nemá smysl, nehledě na to, že nové PM G5 podporují AGP 8x). Ati Radeon 980 Pro Mac Special Edition se od standardně (ovšem jen jako BTO) dodávané 9800 Pro liší především velikostí paměti - má 256 MB RAM, která je taktovaná na 680 MHz, zatímco vlastní grafický čip běží na 380 MHz. Samozřejmostí je výstup na DVI a ADC pro připojení Apple displejů, také by měla být shodná podpora pro televizní výstup. Karta se začne prodávat na konci ledna za 469 USD. Uvidíme jak rychlá tato karta bude v praxi, ovšem asi ani nejrychlejší dostupná karta nesmaže ztrátu, kterou zatím Mac OS X má na Windows v oblasti 3D her.

Griffin Technology

Dva nové produkty uvedla společnost Griffin Technology, která je populární svými doplňky pro Macy. Jeden je rozšířením pro iPod a nazývá se iTalk. Tento modul, který se dá zapojit místo sluchátek přímo do iPoda nabízí možnost nahrávání na zvuku na iPod a také hlasité reprodukce skrz zabudovaný reproduktor. Citlivost mikrofonu má dovolovat nahrávat zvuky až na vzdálenost 30 metrů, mikrofon si sám nastavuje potřebnou hlasitosti.

Důležitá je také možnost připojení externího mikrofonu, ovšem vzhledem k možnostem iPodu nečekejme žádné velké zázraky, iPod dovoluje nahrávat jen mono, 16 bitů, 8 kHz, takže je to vhodné pro záznam mluveného slova. iTalk bude stát 39 USD a má se začít dodávat v dubnu a je určený pouze pro iPody "třetí generace", a nebude fungovat s novými iPody mini (stejně jako nefungují mikrofon a čtečka karet od Belkina).

Druhý produkt je určený pro uživatele kamerky iSight a jmenuje se SightLight. Tento doplňek iSightu je v podstatě světlo, rovněž napájené z FireWire (ze stejného kabelu jako je napájená kamera), které se připojí k iSifghtu a tím poskytuje dostatečně osvětlení osoby, která před kamerou sedí. SightLight používá speciální čočku, která rozptyluje přímo světlo tak, aby poskytovalo ideální osvětlění osoby před kamerou sedící, včetně zlepšení barevnosti pokožky a odstranění stínů způsobených okolním osvětlením. Světélko je možné mít buď zapnuté, nebo vypnuté nebo v automatickém modu, kdy se zapíná podle osvětlení v místnosti. Cena SightLight je také 39 USD.

MIcronet

Společnost Micronet představila v rámci Macworldu novinku, kterou rozšiřuje své portfolio zařízení pro pro ukládání dat SANCube. Nový model SANCube 800 je "síťový server" (Storage Area Network) postavený na FireWire 800, k počítačům se tedy nepřipojuje přes síť nebo přes Fibre Chanel, ale pomocí sběrnice FireWire 800. SANCube je možné připojit naráz k více počítačům prostřednictvím zabudovaných čtyř FireWire portů, data by měla být přenášena rychlostí 70 MB/s. Samotný SANCube má maximální kapacitu 1,5 TB při použití 5 velkých rychlých ATA-6 disků, přičemž k dispozici je hardwarový RAID řadič, ktaerý umožňuje například použít RAID 5. Spolu s výměnnými disky "hot swap" je tak postaráno o integritu dat. Výhodou jsou i velmi malé rozměry a díky tomu možnost snadného přenášení. Dodávky mají začít na konci ledna, ceny zatím není k dispozici.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: