Macworld Expo SFO 2004 - vše při starém? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Macworld Expo SFO 2004 - vše při starém?

5. ledna 2004, 00.00 | Oficiální program veletrhu Macworld Expo v San Francisku začíná 5.1.2004 v osm hodin ráno místního času. Nabízíme vám však první postřehy z příprav a exkluzivní fotografie z místa konání pořízené již v sobotu a neděli.

Rok se s rokem sešel a IDG WorldExpo za podpory Applu připravuje další Macworld Expo. Jak je již tradicí, to lednové se odehrává v San Francisku a na rozdíl od toho New Yorského z července 2003 by rozhodně nemělo jít o propadák. Upřímně řečeno jsem po New Yorské anabázi dlouho zvažoval to, zda má vůbec cesta do San Franciska smysl, ale reportáže z MWE jsou na MujMACu tradicí a San Franciské Macworldy vždy bývaly příjemnější, rozsáhlejší a lépe organizované, než ty letní. Takže díky podpoře sponzorů a neutuchající důvěře v to, že Apple nedopustí druhý propadák, na kterém by se spolupodílel, jsem se vydal na cestu.


Moscone West - zde MWE letos nebude

Přestože to s Apply na první pohled nemá mnoho společného, je důležité si uvědomit, že zejména USA opět žije v panickém strachu z terorismu, což by mohlo ovlivnit i Macworld. CNN doslova žije z několika zrušených letů, letiště jak americká, tak i evropská ještě více stupňují takzvaná bezpečnostní opatření, a tudíž cesta na Macworld může být pro mnoho návštěvníků a koneckonců i vystavovatelů docela nepříjemným zážitkem. Na nejrůznějších bezpečnostních kontrolách, frontách apod. jsem strávil 1/6 celé cesty, což je poměrně neuvěřitelný podíl. Doufejme, že se to na Macworldu SFO 2004 nepodepíše příliš zásadně.


Zato severní a jižní křídlo bude MWE plné (snad)

Macworld v zajetých kolejích
Možná z úcty k tradici a možná také zcela záměrně pro podpoření důvěry v Macworld Expo bude dle všeho letošní lednový Macworld velmi podobný tomu loňskému. Pořadatelé se rozhodli zachovat umístění veletrhu a konferencí v jižním a severním křídle Moscone centra, přestože jen opodál stoji zbrusu nový, velký a moderní Moscone West. Ten vypadá opravdu luxusně a zřejmě by byl schopen pojmout celou akci, která by tak nebyla rozdělena do dvou víceméně oddělených částí, ale Macworld má svou setrvačnost a ta mu to nedovolila.

Stejně tak jako v loňském roce, i letos jsou přípravy na akci samotnou poměrně nenápadné. Apple nevykoupilo billboardy jako za dávných zlatých časů IT, Moscone je vyzdoben pouze uvnitř a kolem procházející náhodní chodci si jej zřejmě o víkendu nemají šanci všimnout. Jediné, co by je mohlo zaujmout jsou lidé z ostrahy, kteří odhánějí všechny zvědavce nedej bože vybavené fotoaparáty. Až do 5.1.2004 8:00 místního času je fotografování kolem a uvnitř zakázáno a důsledně pronásledováno.

Co se týče geografie akce, je zřejmě uspořádána stejně jako loni. To se týká umístění registrací, výstavní plochy, konferenčních místností a všeho, co jsem měl zatím možnost vidět. Bohužel IDG WorldExpo příliš neaktualizuje informace na webu a navíc se jim po New Yorku nedá příliš věřit, takže jak bude vypadat výstava samotná, vám budeme seriózně schopni říct až začne.


Zatím klid před bouří - sobota dopoledne

Novinky
Nicméně jsme zaznamenali i několik novinek. Tou nejviditelnější je silnější podpora města celé akci. Malou zmínku o MWE najdete v každém průvodci, vědí o jeho konání v oficiálním návštěvnickém centru a dokonce tam o něm mají i malou brožurku. Není to nic bombastického, pokud o MWE nevíte, asi se o něm nedozvíte, ale pokud potřebujete pomoc, dostane se vám jí.

Druhou novinkou je připravovaná herní sekce s turnajem. Apple se snaží oslovovat zejména v USA domácí uživatele a počítačové hry k domácí zábavě bezesporu patří, takže důraz i na hry je patrný od prvního vstupu na Macworld. Uvidíme, zda Apple chystá nějaké novinky, které by tuto oblast podpořily, vše zatím provází tradiční tajnosti.


Většina dveří do Moscone centra je zatím zamčených

Co se týče tajností, Apple se rozhodl svou paranoiu dotáhnout k dokonalosti. Novináři mají na akci přístup až od 5.1.2003 8:00 (kdy začíná konference, výstava začíná až 6.1.) a to se týká nejen plochy, ale i místnosti pro novináře a dokonce i jejich registrace! To znamená, že i předem akreditovaní novináři smějí oficiálně vstoupit na Macworld až s prvními návštěvníky! Doufejme, že tento zcela nesmyslný a organizačními zmatky zavánějící krok bude vykompenzován alespoň pořádnou dávkou novinek.


A takto to vypadá uvnitř

Trocha špionáže na závěr
Nicméně nejsem na MWE poprvé a nenechám se jen tak odbýt, takže již v sobotu dopoledne jsem podnikl první trochu dobrodružnou výpravu do Moscone centra. Převlečen za zmateného turistu jen minimálně mluvícího anglicky a shánějícího se po "Golden Pass", což je nejdražší VIP vstupné, jsem se dostal až do pořadatelské kanceláře. Díky tomu a jakoby náhodou se houpajícímu digitálnímu fotoaparátu na krku vám nabízíme alespoň jeden snímeček z jižní haly a několik snímků okolí. Přeci jen máme oficiální podporu Apple, takže nemůžeme příliš porušovat pravidla, ale věřím, že tento drobný prohřešek nám všichni prominou.

Závěrem
Apple si zřejmě dává opravdu záležet na tom, aby Macworld Expo SFO 2004 proběhlo a dopadlo přesně tak, jak si představuje. To skýtá jistou naději a snad i záruky, že se nebude opakovat New Yorský CreativePRO, jak Macworld na poslední chvíli pro jistotu přejmenovali. A také doufám, že letos konečně vyhraji ve slosování návštěvníků ten proklatý iPod.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: