Software - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Rošáda s updaty

23. ledna 2002, 00.00 | Apple nedávno uvedl update na Mac OS X 10.1.2. Jedna z nabízených variant updatu je však pro část uživatelů značně matoucí. Jaký je správný postup pro update? Proč Apple znepříjemnuje život častým uváděním nových verzí a meziverzí?

 

 

 

iPhoto - chybějící produkt

22. ledna 2002, 00.00 | Apple na Macworldu uvedl iPhoto, dlouho očekáváný produkt pro práci s digitální fotografií. Ten nezapře své určení pro běžné domácí uživatele. Jaké funkce nabízí, jak vám bude vyhovovat? Přečtěte si naší recenzi.

 

 

 

Rozsáhlejší příklad se sedem

17. ledna 2002, 00.00 | V tomto dílu se podíváme na praktické využití příkazu sed - jako názorná ukázka nám poslouží skript, který používám pro překlad ASCII textu do HTML.

 

 

 

K vašim službám 6: naposledy vyhrazeno pro programátory

15. ledna 2002, 00.00 | V minulém dílu jsme si připravili jednoduchoučkou aplikaci, která zobrazuje složky a soubory, a umožňuje nad nimi využití souborových služeb.

 

 

 

Obcování s ďáblem - další finty s příkazem sed

10. ledna 2002, 00.00 | Minule jsme se seznámili se základy příkazu sed; dnes se podíváme na některé jeho další vlastnosti — především možnost omezit platnost příkazu jen na některé řádky.

 

 

 

Java a Mac OS X

4. ledna 2002, 00.00 | Podpora Javy pod Mac OS nebyla vždy ideální, ale Mac OS X slibuje, že to bude skutečně životaschopná platforma. Podívejme se tedy, co od Javy na Macích můžeme očekávat.

 

 

 

Cyclone - zatočí s češtinou

3. ledna 2002, 00.00 | A nejen s češtinou - tento jednoduchý prográmek si dokáže poradit s takřka libovolným kódováním a jazykem na světě.

 

 

 

Zázraky ihned, nemožné na počkání: sed

3. ledna 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme nesmírně silný prostředek unixové příkazové řádky - dávkový editor sed. S jeho pomocí dokážeme sestavovat snadno takové editační skripty, pro které bychom jinak museli psát samostatné - a leckdy dost komplikované - aplikace

 

 

 

Jak funguje iPod na Windows

2. ledna 2002, 00.00 | Skvělý MP3 přehrávač iPod není standardně podporovaný pro použití s operačním systémem Windows, ovšem díky Xplay ho lze poměrně snadno na počítačích s FireWire porty používat. Na co se mohou uživatelé tešit?

 

 

 

Jaký byl rok 2001 - software

31. prosince 2001, 00.00 | Výraznou dominantou roku 2001 byl nový operační systém Mac OS X - ačkoliv prakticky z něj zatím mělo užitek relativně málo uživatelů, takřka vše se kolem něj točilo.

 

 

 

Strana výpisu

... 178 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: