Novinky na MWSF2002 - 1. část - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Novinky na MWSF2002 - 1. část

9. ledna 2002, 00.00 | Jaké novinky si pro nás přichystali další výrobci na letošní Macworld? Dneska se podíváme na nové produkty Microsoftu, Roxia, Procreate a Discreetu.

Tak jako obvykle se kromě novinek od Applu vyrojilo množství dalších nových softwarových i hardwarových produktů nejrůznějších výrobců, dnes vám přinášíme první část přehledu novinek, které jsme na Macworld San Francisco nashromáždili.

Microsoft

Jak jsem vás již informovali prostřednictvím aktualit, Microsoft nabízí demoverzi Office v. X – jedná se o třicetidenní testovací verzi, která je k dispozici ke stažení na webu, je také k dispozici na CD která jsou v současné době dostupné pouze právě na stránku Microsoftu na Macworldu. Od 14. ledna by se měla dát objednat prostřednictvím internetu.

Microsoft také konečně uvedl Windows Media Player pro Mac OS X, který si schovával v šuplíku už loňského podzimu, podle všeho pouze čekal na vhodný okamžik. Jedná se o samostatnou aplikaci pro Mac OS X, která podporuje všechny důležité audio a video formáty Micorosoftu. Autoři naštěstí vzali v potaz připomínky uživatelů a upravili uživatelské rozhraní – to je nyní pod OS X mnohem pohlednější. Bohužel, podle našeho krátkého testu nepřinesla nová verze žádné zlepšení ohledně rychlosti přehrávání, při přehrávání traileru k filmu Monsters byla rychlost stejná jako pod OS 9 – na iBooku 500 MHz přehrávání nebylo příliš plynulé. Formát pro Windows Media Player je často používan na internetu pro šíření videa a audia formou streamingu, tedy „živého“ vysílání, podporuje také, na rozdíl od QuickTimu, správu práv k audio a video materiálům.

Oba produkty jsou zdarma k dispozici ke stažení na Macovské části webu Microsoftu.

procreate

Corel uvedl v minulém roce pro Mac OS X všechny své produkty jak pod vlastním jménem Corel (Bryce, Draw), tak pod novou značkou procreate (Painter, KPT, Knockout) – nyní přišel na řadu poměrně podstatný update Painteru 7. Díky postupnému vylepšování Mac OS X první verze Painteru sice podporovala tablety Wacom, ovšem nepodporovala přítlak – což je poměrně podstatný nedostatek, který znemožňuje opravdu efektivní využití tohoto programu. Update tento problém odstraňuje, kromě toho přidává nové štětce, které umožňují obarvovat černobílé kresby. K tomu uživatelé získají první díl výukového materiálu k Painteru. Update je zdarma pro registrované uživatele.

Discreet

Po loňském zakoupení produktové řady společnosti Media 100 discreet vydává Mac OS X verzi populárního programu Cleaner 5.1 – ten slouží pro vysoce kvalitní export video a audio materiálů například pro použití na webu, v prezentacích, internetové vysílání. Mac OS X verze podporuje mimojité export do formátu Sorenson Video 3, MPEG2, MP3 a dalších formátů. Cleaner 5.1 stojí 599 USD.

Roxio

Výrobce známého nástroje pro tvorbu CD a DVD na Macích, programu Toast, oznámil dostupnost verze pro Mac OS X ve formě updatu pro stávající uživatele Toastu Titanium pro OS 9. Toast nyní poskytuje shodné služby na obou platformách a dovoluje vypalovat datová a hudební CD, DVD disky, Video CD disky a další formáty. Kromě toho výrobce ohlasil produkt Toast with Jam, který v sobě spojuje Toast Titanium pro obecnou tvorbu CD a program Jam 5, umožňující editovat, aranžovat a vypalovat hudební CD. Tento balík bude dostupný v březnu letošního roku za 199 USD pro Mac OS 9 a OS X. Roxio kromě toho plánuje postupné uvádění svých dalších aplikací a utilit pro Mac OS X.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: