Nové pověsti o fotoaparátech pro iPody - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Nové pověsti o fotoaparátech pro iPody

28. srpna 2009, 00.00 | Nová zpráva tvrdí, že by třímegapixelový fotoaparát měl vedle modernizovaných iPodů touch a nano získat také iPod classic.

Podle poměrně důvěryhodných náznaků se zdá, že Apple uspořádá mediální akci představující novinky již brzy, ve středu 9. září.

Předpokládá se, že podobně jako v minulých letech tam uvede nové iPody a nejspíš též iTunes 9, o jejichž vlastnostech už kolují první pověsti. Apple také možná představí nějaké další novinky spojené s hudbou (mluví se například o zavedení nového interaktivního formátu hudebních alb na iTunes Store), ale hlavní hardwarové novinky by měly tvořit právě iPody.

Očekává se uvedení iPodu touch třetí generace, skoro určitě odvozeného z iPhonu 3GS a dále nových iPodů nano, nejistota zatím zůstává ohledně iPodu classic. Objevilo se však již poměrně hodně náznaků, že nové iPody budou vybaveny fotoaparáty.

CIS snímače pro nové iPody dodá Omnivision

A teď přišla nová zpráva, podle níž fotoaparát dostanou nejenom iPody touch a nano, ale též model classic. Tvrdí to známý tchajwanský server DigiTimes, píše, že podle „zdrojů z trhu“ si firma Omnivision zajistila dodávky obrazových CMOS snímačů (CIS snímačů) s rozlišením 3,2 megapixelu pro nové iPody.

Omnivision už nyní patří k dodavatelům 3,2megapixelového snímače pro fotoaparát v iPhonu 3GS, ale pro nové iPody bude jediným dodavatelem právě ona.

Článek vysloveně uvádí, že snímače jsou určeny pro budoucí iPody touch, nano a classic, které budou uvedeny v září (tedy zřejmě na oné akci 9. září). Omivision má Applu dodat 18 milionů těchto snímačů za čtvrtletí (což řádově odpovídá objemu prodeje iPodů za stejné období).

Samozřejmě jako vždy jde o neověřené zprávy, ale na druhou stranu DigiTimes

Fotoaparát má dostat také iPod classic

Vypadá to tedy, že fotoaparátem budou opatřeny všechny nové iPody, včetně modelu s klasickým pevným diskem. Ten sice mnozí považují za zastaralý, ale i když si zachová dosavadní 120GB 1,8“ mikrodisk (1,8“ disky větších kapacit sice existují, avšak jsou dvouplotnové a do štíhlého pouzdra současného iPodu classic se prostě nevejdou), pořád to zřejmě bude více než kapacita, jakou poskytnou modely s flash pamětí (jestliže ji tak jako v minulosti nové modely zdvojnásobí, zastaví se na 64 GB).

Zpráva DigiTimes nasvědčuje, že ještě letos iPod classic zůstane v nabídce, nejspíš to však bude již naposled, protože se množí známky ústupu 1,8“ pevných disků, příští rok už pravděpodobně dojde k úplnému přechodu iPodů na nemechanické paměti.

To, že by měly všechny nové iPody používat stejný třímegapixelový snímač, se zdá být celkem logické, bylo by to vhodné jak z hlediska logistiky výroby, tak ekonomicky. Předpokládá se však, že nahrávat video bude umět jenom nový iPod touch, protože bude jako jediný mít dodatečný hardware a především systémový software k tomu potřebný.

Stále se však pohybujeme v hájemství dohadů, skutečně jasno bude až za necelé dva týdny, kdy se dozvíme, nakolik byly všechny tyhle dosavadní náznaky a pověsti podložené.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: