Další pádné náznaky nasazení fotoaparátu v nových iPodech - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Další pádné náznaky nasazení fotoaparátu v nových iPodech

27. července 2009, 00.00 | Řada čínských výrobců pouzder nabízí americkým dodavatelům modely pro chystané nové iPody, jež se zdají potvrzovat dřívější pověsti o doplnění fotoaparátu jak do iPodu touch, tak iPodu nano.

Už delší dobu kolují pověsti o tom, že nové iPody, očekávané letos v září, budou obsahovat také fotoaparát. Tento doplněk má dostat nejenom iPod touch, ale dokonce též iPod nano.

A web Cult of Mac nyní přišel s informacemi, které se to zdají potvrzovat. Apple přirozeně jakékoli podrobnosti o nových iPodech přísně tají, čínští výrobci příslušenství však zřejmě již potřebné informace mají a zařizují se podle nich.

Nabídky nových pouzder z Číny

K nejprodávanějším doplňkům iPodů patří pouzdra, v tomto oboru vládne ohromná konkurence a dodavatelé se pochopitelně snaží dostat na trh pouzdra pro nové modely co nejdříve. Obvykle však musí čekat, než Apple nové iPody oficiálně přestaví, ale čínští výrobci zjevně hodlají získat ještě větší náskok.

Cult of Mac se dostal ke zprávám elektronické pošty obsahujícím fotografie a powerpointové prezentace odeslaným z Číny americkým dodavatelům příslušenství pro iPody. Představují nová pouzdra, popisují užité materiály, udávají velkoobchodní ceny a nabízejí vzorky k vyzkoušení.

Zprávy pocházejí od více různých výrobců, z nichž přinejmenším jeden funguje jako OEM dodavatel pro americké značky. (Vlastní výroba samozřejmě probíhá v dnešní „dílně světa“, kontinentální Číně. Mimochodem, tohle označení bylo poprvé použito pro Velkou Británii v době první průmyslové revoluce, ale to už je skutečně hodně dávno.)

Makety nových iPodů a fotografie pouzder pro ně

Podle těchto zpráv se čínští výrobci přesné rozměry nových iPodů dozvěděli již v květnu a jsou si jimi natolik jistí, že už připravují výrobu odpovídajících pouzder, zmíněné prezentace navíc obsahují zobrazení maket nových iPodů.

Fotografie a makety vypadají jako potvrzení dřívějších pověstí, že nový iPod nano bude mít širší obrazovku se stranovým poměrem 1,5:1 (namísto současného poměru 1,33:1) a jeho dotykové kolečko se zmenší a posune níže, aby se s přístrojem dalo snáze fotografovat, aparát by měl být umístěn dole po straně zadního panelu (pouzdra nesou odpovídající výřez).

U nového iPodu touch by se měl fotoaparát nacházet uprostřed horního okraje zadního panelu a předpokládá se, že bude tak jako iPhone 3GS schopný nahrávat také video, zatímco iPod nano bude nejspíš pořizovat pouze statické snímky.

Zopakuje-li Apple scénář z minulých let, nové iPody představí v první zářijové dekádě a možná u toho bude Steve Jobs osobně. Lze očekávat, že vedle fotoaparátu nové modely přinesou dvojnásobek kapacity flash paměti svých předchůdců, přičemž jejich cena se asi nezmění. V případě nového iPodu touch se navíc považuje za téměř jisté, že převezme většinu hardwaru z iPhonu 3GS.

Sice stále nejde úplně vyloučit, že se daní výrobci prostě rozhodli řídit pověstmi (v minulosti se to již stalo), ovšem v takovémto měřítku a v tak pokročilém stádiu příprav by to bylo dost zvláštní i na čínské poměry. A když si uvědomíte, že výroba nových iPodů, jež rovněž probíhá v Číně, se už nejspíš rozběhla naplno (aby se vytvořily dostatečné zásoby pro zahájení prodeje v září), jeví se jako docela pravděpodobné, že čínští výrobci příslušenství skutečně mohli získat potřebné údaje.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: