Novinky u Applu - MacExpo, Apple Store v Londýně, iPod a další - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Novinky u Applu - MacExpo, Apple Store v Londýně, iPod a další

18. listopadu 2004, 00.00 | Je tu čtvrtek 18. listopadu a všichni, kteří čtou MujMAC pravidelně, nebo se o Apple zajímají alespoň trochu více, by měli vědět, že dnes v 10.00 začíná MacExpo v londýnském Business Design Centre. A ačkoliv této události nepředchází žádná Keynote a představení nových produktů, jedná se o druhou největší akci v Evropě společně s Apple Expo konaném v Paříži.

Je tu čtvrtek 18. listopadu a všichni, kteří čtou MujMAC pravidelně, nebo se o Apple zajímají alespoň trochu více, by měli vědět, že dnes v 10.00 začíná MacExpo v londýnském Business Design Centre. A ačkoliv této události nepředchází žádná Keynote a představení nových produktů, jedná se o druhou největší akci v Evropě společně s Apple Expo konaném v Paříži.


V Apple Storu probíhají dokončovací práce

MacExpo

MacExpo se stejně jako minulý rok koná v Design Business Centre v Islingtonu v Londýně a přesto, že se jedná o akci zaměřenou především na obyvatele Velké Británie, neměla by uniknout pozornosti fanoušků společnosti s nakousnutým jablíčkem v logu. Z toho důvodu jsme se vypravili do Londýna i my, abychom vám mohli přinést aktuální informace o tom, co je v těchto dnech v Londýně k vidění. V každém případě je jisté, že vedle velkého centrálního stánku společnosti Apple zde bude vystavovat Adobe, AM Micr, Bose, BT OpenZone, Dreamtek, Epson, HP, Microsoft, Quark, Sony, Harman, Roku, Hermstedt, Sennheiser, JVC, DLO, Elgato a další. Bude možné navštívit různé semináře a workshopy věnující se operačnímu systému Mac OS X a Apple produktům obecně, ale celé MacExpo se nebude točit jen kolem Applu, ale bude hodnotné i pro všechny, kteří se zajímají o novinky v oblasti elektroniky - plazmové televize, bezdrátové hi-fi sestavy, digitální fotoaparáty a kamery a další. Jestliže jste měli v plánu MacExpo navštívit, máte šanci až do této soboty, t.j. do 20. listopadu, kdy celé Expo končí.


Reklama na iPod před Design Business Centre

Apple Store

Poslední den výstavy MacExpo dojde k další důležité události a tou je otevření prvního Apple Storu v Evropě. Ten bude stát na Regent Street v Londýně a když jsem se kolem něj včera pohyboval s fotoaparátem, bylo možné pro vás udělat pár fotek a lehce nahlédnout dovnitř. Nemusíte se bát, londýnský Apple Store se pravděpodobně od těch ostatních příliš lišit nebude. Na základě letmých pohledů je zřejmé, že hlavním použitým materiálem je opět sklo a Apple si pro Evropu nepřipravil žádnou "speciální edici" svého obchodu. V současnosti je výloha Apple Storu zahalena do černé a jediné, co z ní lze vyčíst, je datum a hodina otevření. Pokud máte v plánu koupit jeden z Lucky Bagů, doporučuji si přivstat, předpokládá se velká účast a fronta rozhodně nebude krátká.

Celkové množství "Šťastných tašek" je stanoveno na 300 kusů a cena za jednu je 250 Liber. Kdyby se vám přeci jenom nepodařilo dostat mezi prvních 300 návštěvníků (dá se předpokládat, že těch prvních 300 si přivstalo právě kvůli Lucky Bagu), jako cenu útěchy dostanete alespoň tričko zdarma. Těch je celkem 2500 a měly by vydržet déle než pár desítek minut po otevření. Jen pro upozornění, první evropský Apple Store se otevírá v sobotu 20. listopadu v 10.00 na Regent Street.

Macworld Expo 2005

A když už jsme u těch výstav, nezbývá mi než připomenout Macworld Expo 2005, které se bude konat od 10. - 14. ledna roku 2005 v San Franciscu. Klíčovou součástí bude Keynote Steva Jobse, která se ale nekoná první den, nýbrž druhý - t.j. 11. ledna 2005 (úterý) v 9.00 místního času. Nejsem si jist, zda již v minulosti došlo k podobné situaci a Keynote nebyla to první, co na Macworldu proběhlo. Uvidíme, zda se za tím skrývá nějaký ďábelský plán Steva Jobse, nebo zda jen došlo k chybě v komunikaci. Ať tak nebo tak, Macworld 2005 je událostí, kde se očekává spousta novinek. Mezi spekulovanými alternativami je nový PowerBook, uvedení Tigera (nebo alespoň oznámení začátku prodeje), PowerMac G5 taktovaný na 3GHz, Keynote 2.0 a nový iPod. Těch možností je samozřejmě více, ale toto jsou ty nejčastěji diskutované a také nejpravděpodobnější.


Nový iPod?

Možná vás zmínka o iPodu v minulém odstavci trochu zaskočila, vždyť tomu není tak dlouho, co jsme se dočkali iPodu Photo. Posledních pár týdnů se na internetu objevují spekulace, že se objeví nový iPod bez pevného disku, který bude nahrazen paměťovou kartou. Ceny paměťových karet klesají, jejich kapacita roste a mohli by se tak stát zajímavým rozšířením rodiny iPodů. Stejně jako vždy, i nyní se jedná o pouhou domněnku, ale je pravda, že Apple by tímto způsobem mohl nabídnout levnější variantu iPodu (pod 200 USD) a zaútočit na trh kartových přehrávačů, který mu zatím uniká. Ačkoliv Steve Jobs uvedl, že jej tento segment trhu nezajímá, mohl by změnit názor (nebo možná už změnil), stejně jako jej přehodnotil u barevného iPodu.

Appleinsider.com dále informoval o patentu na bezdrátový iPod registrovaný společností Apple. Asi nikoho nepřekvapí, že Apple zkoumá další možnosti, jak z iPodu vyždímat maximum a bezdrátová technologie by se iPodu rozhodně vyhnout neměla a spíše by bylo překvapením, kdyby se v laboratořích Applu něco podobného netestovalo. Možná prvním krůčkem tímto směrem byl AirPort Express, na kterém si Apple zkouší první možnosti streamovaní hudby vzduchem.


Aktualizace

Poslední zmínka se týká lokalizovaného updatu Mac OS X 10.3.6, který si můžete stáhnout ze stránek apple.cz/software. Vedle něj zde naleznete i iTunes 4.7 a QuickTimes 6.5.2 - samozřejmě v češtině. Pro majitele AirPort základen je připraven nový update AirPort 4.1 a firmware AirPort Express 6.1. A důvody pro záplatování? Podpora Keyspan Express Remote pro použití s AirTunes, WPA zabezpečení na WDS sítích, možnost přejmenovat sdílenou USB tiskárnu, zlepšení stability a řada dalších oprav týkajících se PPOE, DNS, různých IP protokolů a další.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: