MacExpo 2004 - Sbohem Business Design Centre - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

MacExpo 2004 - Sbohem Business Design Centre

1. prosince 2004, 00.00 | Dnes se naposledy vrátíme k výstavě MacExpo, která se konala od 18.-20. listopadu tohoto roku v londýnském Business Design Centre. A co ještě bylo k vidění na výstavní ploše? Jestliže vás zajímá, jaké další produkty bylo možné na MacExpu vidět, pak čtěte dál.

Dnes se naposledy vrátíme k výstavě MacExpo, která se konala od 18.-20. listopadu tohoto roku v londýnském Business Design Centre. A co ještě bylo k vidění na výstavní ploše? Jestliže vás zajímá, jaké další produkty bylo možné na MacExpu vidět, pak čtěte dál.


Griffin radioShark

Nebojte se, Griffin se nepřeorientoval na potravinářský průmysl, žraločí ploutev je v tomto případě jen plastová napodobenina, která slouží pro příjem FM/AM rádia. S počítačem ji spojíte přes USB, pomocí dodávaného softwaru naladíte všechna rádia v okolí a již si užíváte vše, co vám poslech rádia může přinést. Ideální i v našich podmínkách, kdy ne každé rádio vysílá přes internet ve formátu kompatibilním s iTunes. Samozřejmě, můžete si koupit obyčejné rádio na tržišti za pár korun, ale radioShark je rozhodně stylová záležitost a vedle dalších produktů od Applu se bude na vašem pracovním stole určitě vyjímat. Naštěstí se nejedná o "obyčejné" rádio, ale s dodávaným softwarem můžete i hudební přenosy nahrávat a eventuelně si nahrání naprogramovat dopředu, aby vám neunikla show oblíbeného speakera. V tomto směru je radioShark dotažen k dokonalosti a vy si při poslouchání můžete rádio zastavit a po opakovaném zapnutí pokračujete přesně od té chvíle, kde jste skončili (díky technologii Time-Shift Recording). Pokud se vám radioShark líbí, připravte si 70 USD.

Bose Companion 3 Multimedia speaker system

Určitě bych při výčtu navštívených stánků neměl opomenout značku Bose, která se prezentovala produkty určenými všem audiofilům. Mezi nimi se nacházely reprosoustavy Companion 3, které se skládají ze dvou samostatných satelitů a subwooferu. Pokud preferujete kovový techno design říznutý kvalitním zvukem, pak by se vám tyhle bedničky mohly líbit. I přes malou velikost satelitů bylo možné slyšet věrný a kvalitní zvuk, který není Bose cizí. Součástí sestavy je i 'Control pod' - malé kruhové dálkové ovládání hlasitosti s audio jackem pro sluchátka a samostatným audio vstupem - například pro iPod. Hezký produkt za hezkou cenu - 250 USD.

Bose Triport a Bose QuietComfort 2 Noise Cancelling Headphones

Bose se na MacExpu prezentovala nejenom reprosoustavami, ale i sluchátky. Bose Triport jsou uzavřená sluchátka, která by vás při poslechu hudby zklamat neměla - nabízí kvalitní poslech a příjemně sedí na hlavě - aby taky ne, za cenu 150 USD. Hodně byly k vidění i v Apple Storu v Regent Street u iPodů. Co mě ale u stánku Bose hodně nadchlo, byly 'QuietComfort 2 Noise Cancelling Headphones'. Za cenu 300 USD dostanete uzavřená sluchátka, která jsou vybavena technologií Acoustic Noise Cancelling, díky níž byste měli být minimálně rušeni okolním hlukem. Už při nasazení dojde ke znatelnému omezení okolního hluku, ale toto "vylepšení" vychází z použití uzavřených sluchátek a nejedná se o nic zázračného. Když ale stisknete tlačítko pro omezení hluku, během vteřiny se přesunete do téměř absolutního ticha. Není stoprocentní, ale posun je to rozhodně znatelný a veškeré zvuky se od vás vzdálí do dálky a vy je v podstatě přestanete vnímat. Diky tomu můžete poslouchat hudbu i potichu a ničím nerušeni. Celkem rád bych je otestoval v pražském metru a zjistil tak, jak hodně si dokáží s okolními zvuky poradit. V každém případě se s takovým sluchátky můžete dostat i do nebezpečí, když například neuslyšíte na přechodu blížící se sanitku. No ale to už jsem trochu odbočil.

A jak vlastně technologie Acoustic Noise Cancelling funguje? Na vnější části sluchátek jsou umístěny malé mikrofony, které snímají okolní hluk a monitorují jej. Následně dojde k vytvoření opravného signálu, který je opačný k přijímanému zvuku a tím dojde k vyrušení, jež dokáže s nechtěnými audio efekty zatočit. Dobře vymyšleno, funguje to a přijde vás to na 300 USD. Poslední vychytávka nakonec - z QuietComfort 2 můžete kabel pro připojení audio signálu zcela odpojit a využít je opravdu pouze jako nástroj na redukci hluku.

HP Officejet 7410 All-in-One

Vcelku hodně vážně bere Mac komunitu HP, což bylo vidět jak na velikosti stánku, tak na dodávaných reklamních materiálech. Téměř všechny produkty této společnosti s Macem spolupracují. HP na MacExpu uvedlo své nové multifunkční zařízení HP Officejet 7410 All-in-One. Které umí snad opravdu vše - tisknout, faxovat, skenovat a kopírovat. Má čtečku karet, dva podavače papírů a připojíte jej jak přes USB, tak po síti (ethernet a wi-fi).

Sbohem Business Design Centre?

Londýnské MacExpo je výstava, kterou stálo za to navštívit, i když byla primárně zaměřena na uživatele z Velké Británie. Bylo zde vidět hodně návštěvníků i z jiných koutů světa, ale ti nepřijeli jen na MacExpo, ale i na slavnostní otevření Apple Storu. To chtějí vystavovatelé změnit a v dalších letech MacExpo více zacílit na zahraniční návštěvníky a vystavovatele. Proto se MacExpo v krásné budově Business Design Centre v Islingtonu konalo naposledy (toto byl pátý ročník) a příští rok se přesouvá na větší výstavní plochu Olympia ve čtvrti West London. MacExpo 2005 zde proběhne od 27.-29. října.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: