MacExpo 2004 - příslušenství pro iPod - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

MacExpo 2004 - příslušenství pro iPod

29. listopadu 2004, 00.00 | Už jsme se na těchto stránkách londýnskému MacExpu věnovali z různých pohledů, ale poněkud jsme opomněli tahoun prodejů Applu - iPod. Společnost Apple svým hudebním přehrávačem vytvořila dost solidní základnu uživatelů, kteří touží svému miláčkovi (mám na mysli iPod) občas pořídit nějaké to příslušenství. A Londýn nebyl místem, kde byste měli problém hezký doplněk pro iPod koupit.

Už jsme se na těchto stránkách londýnskému MacExpu věnovali z různých pohledů, ale poněkud jsme opomněli tahoun prodejů Applu - iPod. Společnost Apple svým hudebním přehrávačem vytvořila dost solidní základnu uživatelů, kteří touží svému miláčkovi (mám na mysli iPod) občas pořídit nějaké to příslušenství. A Londýn nebyl místem, kde byste měli problém hezký doplněk pro iPod koupit.


PodGear CarDock

Spousta uživatelů iPodu jednou za čas začne řešit, jak šikovně zapojit iPod v automobilu. Někdo to řeší "vyoperováním" autorádia a instalováním zesilovače pro připojení iPodu přes sluchátkový konektor, nebo si pořídí audiokazetu s redukcí na audio Jack konektor a jsou i tací, kteří si koupí automobil od BMW, který již s iPodem počítá od základů. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, vždy vám zbývá ještě vyřešit jednu věc - kam dát iPod, aby nepřekážel a přitom byl lehce dostupný. Zde může hodně pomoci klipsna u iPodu mini, jež usnadňuje zachycení mini přehrávače o různé výstupky v interiéru auta, ale ani to není zcela elegantní řešení. Do kategorie těch vzhlednějších patří například PodGear CarDock.

Jedná se o kolébku pro iPod třetí a čtvrté generace, jež potřebuje jediné - dosažitelný konektor zapalovače v autě. Do něj se zadní část zasune a iPod je v průběhu cesty neustále napájen. PodGear se vyrábí ve dvou variantách, tu běžnou můžete vidět na obrázku, rozšířená má v sobě i FM vysílač (frekvence 88-108MHz), takže si hudbu z iPodu můžete naladit v autorádiu a máte tak "bezdrátové" připojení. CarDock bez rádia se dá pořídit za cenu 30 Liber, s FM vysílačem pak za 50 Liber.

Griffin RoadTrip

Na stejném principu je založen i RoadTrip od Griffinu. Kolébka pro iPod třetí a čtvrté generace (existuje i verze pro mini), napáječ a FM vysílač (v pásmu 88.1 do 107.9). Velkým plusem je možnost modul s FM vysílačem odpojit a přes USB zapojit do počítače. Stejným způsobem jako u iPodu tak můžete "streamovat" hudbu z Maca do rádia. Pokud se vám RoadTrip líbí, připravte si 80 USD.

Griffin PodPod

Zaměstnanci společnosti Griffin patří do kategorie těch pilnějších pracovníků a díky nim se může pod značkou Griffin objevovat spousta zajímavých a chytrých doplňků nejenom pro iPody. PodPod je šikovný držák pro hudební přehrávač od Applu (všechny kategorie včetně mini), jež funguje zcela jednoduchým způsobem. Samotný PodPod se zastrčí do držáku na nápoj v autě a podle natočení do něj můžete položit iPod mini či iPod standardních rozměrů (jak je vidět na obrázku jedna strana je širší a druhá užší). Inženýři u Griffinu svůj nápad dotáhli k dokonalosti a ve spodní části je i dostatečný prostor pro připojení dokového konektoru, takže iPod na cestě nebude prosit o přívod energie. Jednoduché, elegantní řešení za luxusní cenu - necelých 10 USD. Již teď začínám litovat, že jsem si alespoň jeden nepřivezl.

Belkin TuneBase

Ještě jeden držák do auta, tentokrát pro iPod mini. TuneBase od Belkinu se dá považovat za hodně dobře nastavitelný a přizpůsobitelný. Především díky dlouhému ohebnému železnému krku, jež je na jedné straně zakončen dokovým konektorem a na druhé konektorem do zapalování v autě. Součástí dokového konektoru je i výstup na 3.5 mm Audio Jack, takže kabel pro audio výstup nemusíte zapojovat do sluchátkového portu v iPodu. I TuneBase se vyrábí ve verzi s FM vysílačem, která stojí 80 USD, pokud si vystačíte bez něj, počítejte s částkou kolem 50 USD.

Solio

Jako poslední jsem si nechal produkt Solio, jež u návštěvníků Expa "zabodoval". Alespoň si jiným způsobem neumím vysvětlit množství lidí postávajících u stánku prodejce a ptajících se, na co že ta vrtule vlastně je? Solio je rozkládací sestava tří solárních panelů, které po rozevření vypadají jako třílistá vrtule. Ve středu se nachází otvor, do kterého se může zasunout dodávaná přísavka a tu pak připlácnout na sklo, aby panely pochytily maximum sluneční energie za oknem. Uvnitř Solia je Lithium-Ion baterie, kterou lze nabíjet přes solární články (nabije se za 8-10 hodin) nebo připojením do elektrické sítě (nabito za cca 5 hodin).

A když vám iPod začne hlásit, že již by rád doplnil energii, stačí připojit cestovní baterii Solio a iPod přes standardní USB konektor dobít. Výhodou je, že součástí balení je i množství redukcí pro další zařízení, jako jsou mobilní telefony a PDA. Pro cestovatele se tak jedná o opravdu zajímavé řešení, zvláště pokud cestujete za slunečného počasí.Již nyní se těším, až se u nás Solio objeví na pultech a budeme jej moci otestovat. Cena v USA je stanovena na 90 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: