Mediální akce Applu: Představeny nové iPody, iTunes 8 a firmware 2.1. (10.9.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Mediální akce Applu: Představeny nové iPody, iTunes 8 a firmware 2.1. (10.9.08)

iPod Touch

10. září 2008, 06.00 | Včerejší mediální akce Applu přinesla přesně to, co se očekávalo, Steve Jobs uvedl nový iPod classic, nové iPody nano čtvrté generace, inovovaný iPod touch, iTunes 8 a firmware 2.1 pro iPhone a iPod touch.

Včerejší mediální akce Applu v San Franciscu nepřinesla žádné nečekané novinky, Steve Jobs uvedl přesně to, o čem se mluvilo v pověstech kolujících od minulého týdne. Přesto však zazněla řada zajímavých informací, jež se pokusím zprostředkovat v tomto článku (ten bude pro dnešek jediný, zpravodajství se tak jako tak bude točit hlavně kolem téhle události).

Použité informační zdroje

O akci Applu pochopitelně přinášejí zprávy prakticky všechna počítačová zpravodajství, pro tento článek čerpám z následujících reportáží: Hutnou, přesto podrobnou zprávu předkládá Macworld. Tradičně podrobnou reportáž doplněnou četnými fotografiemi nabízí Engadget (raději si však nevšímejte rádoby vtipných poznámek autora). Podrobně informuje rovněž CNET. A velmi zhuštěný zápis z akce předkládá Ars Technica. Na Webu nepochybně najdete mnoho dalších zpráv a reportáží, úplně všechny jsem ovšem pročíst nemohl, s pomocí webových vyhledávačů jistě najdete spoustu dalšího materiálu, budete-li o něj mít zájem.

Obrázky použité v tomto článku jsem převzal z reportáže Engadgetu (její autoři mají mé díky), v původní reportáži jich ovšem najdete ještě mnohem víc.

Videozáznam celé akce nabízí Apple na svém webu, jako vždy potřebujete QuickTime a záznam se dá přehrávat jen proudově, stáhnout ho nelze.

A teď už se podívejme na průběh vlastní akce:

Zahájení akce

Akce začala v sanfranciském středisku Yerba Buena Center for the Arts chvíli před 10:00 místního času. Její zaměření na hudbu jasně plynulo již z úvodních rockových melodií, po skladbě od The Doors vstoupil na pódium Steve Jobs ve své „uniformě“ – černém roláku a modrých džínech. Mimochodem, mnozí analytici považovali objevení Jobse na veřejnosti skoro za důležitější než to, co předvede, kvůli kolujícím pověstem o jeho zdravotním stavu. Podle fotografií je sice Jobs hubený (měl by se však poradit s Terry Pratchettem, jestli to stačí na roli Smrtě), ale jinak se zdál být v pořádku. Ostatně otázku svého zdravotního stavu vyřešil hned na počátku, jeho první slova zněla: „Než budeme pokračovat, chci zmínit toto:“ A promítnul na prezentační plátno větu „Reports of my death are greatly exaggerated.“ („Zprávy o mé smrti jsou silně přehnané.“) Tím reagoval hlavně na svůj nekrolog, který omylem zveřejnila agentura Bloomberg.

Takto se tedy vypořádal s analytiky a podobnými finančními věštci a dal se do představování novinek, ta první byla softwarová:

iTunes 8

První téma, do něhož se Steve Jobs pustil, tvořily iTunes (Jobs ve svých projevech příliš nerozlišuje obchod iTunes Store a samotný software iTunes, musí se odhadovat z kontextu, co vlastně má na mysli).

Jako obvykle začal statistickými údaji o iTunes Store. Ten v současnosti nabízí přes 8,5 milionu hudebních skladeb, 125 000 podcastů, 30 000 televizních pořadů, 2 600 filmů a 3 000 aplikací pro iPhone a iPod touch. (Oficiálně se sice obchod s aplikacemi jmenuje App Store a jeví se jako oddělený od ostatní nabídky, funguje ovšem na stejné infrastruktuře). A počet uživatelských účtů na iTunes Store dosahuje již 65 milionů. Působivá čísla, stejně jako žebříček největších prodejců hudby v USA, kde iTunes Store zaujímá první místo před Walmartem a Best Buy.

A k tomu teď přibude další nový obsah, jako první Jobs zmínil televizní pořady v HD rozlišení. Ty se budou prodávat za 2,99 USD (tedy o dolar dráž než pořady ve standardním rozlišení) a půjde je přehrávat na osobních počítačích a na Apple TV. Další novinkou je návrat televize NBC na iTunes Store. (Pravděpodobně si pamatujete, že NBC koncem loňského roku iTunes Store opustila kvůli neshodám o ceně za obsah.) Všechny pořady NBC se opět začnou nabízet na iTunes Store a to i v HD rozlišení, takže nakonec přece jenom došlo k dohodě.

Hlavní velkou novinku ovšem tvoří iTunes 8 (tedy software). Nová verze zlepšuje přístupnost, což žádali zákazníci. Přibyly nové možnosti procházení obsahu a novinka zvaná Genius. Jak vidět, prakticky všechny informace, jež o iTunes 8 uváděl Kevin Rose (viz zde a tady) se potvrdily.

iTunes 8 dovolují prohlížet hudbu podle obálek alb v mřížce, setříděné podle interpreta nebo žánru. To platí také o televizních pořadech a podcastech. A funkce Genius skutečně umožňuje automaticky seskupovat v knihovně iTunes skladby, jež se „k sobě skvěle hodí“. Právě to Jobs převedl, po stištění tlačítka Genius nad určitou skladbou iTunes samy sestavily přehrávací seznam. Jobs to použil na jednu skladbu Boba Dylana a Genius vytáhl skladby několika zpěváků obdobného zaměření, například Paula Simona a Joany Baezové.

Funguje to tak, že iTunes odesílají informace o hudbě na centrální server (Jobs slibuje, že to probíhá zcela anonymně) a ty kombinuje s daty od ostatních uživatelů, z nichž Genius vysledovává podobnosti skladeb. Výsledky se aktualizují jednou týdně.

Jobs poté tyto novinky předvedl na konkrétních případech, nechal vytvořit přehrávací seznamy, podle některých komentářů se vybrané skladby k sobě ne vždy hodily, na tom se ovšem neshodnou ani živí lidé, takže co chtít od algoritmu, ten by se navíc s přibývajícími daty od uživatelů měl stále zdokonalovat. A Genius je pro Apple zajímavý hlavně z obchodního hlediska, protože nabízí uživatelům ke koupi další skladby, jež pravděpodobně odpovídají jejich vkusu (pochopitelně tohle Jobs příliš nezdůrazňoval). Jobs také přehrál ukázku televizního pořadu v HD – jednu epizodu seriálu „The Office“.

iTunes 8 přirozeně zůstávají nadále zdarma a od včerejška si je lze stáhnout z webu Applu.

Nové iPody

Po iTunes 8 přišly na řadu, podle očekávání, nové iPody. Jobs opět začal se statistikami. Podle analytické firmy NPD Apple nyní drží 73,4 procenta trhu hudebních přehrávačů v USA, druhé místo (15,4 procenta) obsazují „ostatní“, SanDisk má 8,6 procenta a Microsoft 2,4 procenta (z tohoto údaje má Apple jistě radost, přehrávače Zune, ač právě modernizované, zatím opravdu nevypadají jako „zabiják iPodu“). Pokud jde o celkový počet dosud prodaných iPodů, činí to úctyhodných 160 milionů kusů.

Apple samozřejmě hodlá tento počet dále zvětšit, takže přináší nové modely pro blížící se vánoční sezónu.

iPod classic

Jako první přišel na řadu iPod classic, „iPod, který to všechno začal“. Dosud se prodávala tenká a tlustá verze, avšak tlustou verzi skoro niko nekupoval, takže ta byla vyřazena z nabídky a na trhu zůstává pouze tenká verze. A kapacita užitého mikrodisku vzrostla z 80 na 120 GB, přičemž cena zůstává na 249 USD. Jobs poznamenal, že zatímco první iPod dovoloval nosit s sebou až 1 000 skladeb, teď je to 30 000. (Tento model vyvolává spekulace, zda se jedná o poslední verzi iPodu classic, úplně vyloučené to není.)

iPod nano

Následoval iPod nano. Jobs stručně zrekapituloval jeho historii, tenhle model se poprvé objevil v roce 2005, v roce 2006 přišla druhá generace a třetí generace loni. Tedy pouhé tři roky, přesto pro letošní vánoční sezónu opět máme nový iPod nano. Také v tomto případě se potvrdily kolující pověsti a uniklé fotografie, nový iPod nano je skutečně mnohem delší s větší obrazovkou. Podle Jobse přináší „to nejlepší z obou světů“. Má zřejmě stejnou výšku jako iPody nano první a druhé generace, je však mnohem tenčí, podle Jobse jde o nejtenčí kdy vyrobený iPod (zdá, že je Apple v poslední době doslova posedlý tenkostí). Přehrávač má oválný příčný průřez, zaoblené je i krycí sklo displeje (samotná obrazovka, převzatá z předchozích modelů, zůstala rovná, dojem zaoblení vytváří krycí sklo).

Přibyly však i zajímavé technické novinky, nový iPod nano totiž převzal akcelerometr z iPodu touch, takže otočením na šířku lze aktivovat zobrazení Cover Flow, též fotografie a videa se takto dají zobrazovat v širokoúhlém formátu.

Proběhly i některé úpravy uživatelského rozhraní, obálky alb se zobrazují v plné velikosti. Přidržením středového tlačítka v dotykovém kolečku se vyvolá vyskakovací menu, jímž lze procházet alba a interprety a vytvářet přehrávací seznamy Genia z režimu přehrávání. (Seznamy Genia se dají sestavovat i bez připojení k iTunes Store.) A zatřesením lze přejít na další skladbu. Přehrávač navíc obsahuje program pro nahrávání hlasu (stačí připojit mikrofon) a další standardní doplňky (hodiny, stopky a podobně).

Zlepšila se také výdrž na baterii, iPod nano by měl na jedno nabití zvládnout 24 hodin přehrávání hudby a 4 hodin videa. (To se samozřejmě bude muset ještě ověřit v praxi, ale obvykle se naměřené hodnoty od těch teoretických příliš neliší, alespoň ne u nižších iPodů.)

Stranou nezůstala ani „zelená agenda“. Jobs zdůraznil, že Apple hodlá být ohleduplný k životnímu prostředí, neustále na to dbají, ale hlavní prioritu představuje odstraňování jedovatých materiálů. U nových iPodů se na to klade značný důraz, přehrávače jsou dobře recyklovatelné a zbavily se mnoha jedovatých látek, konkrétně jejich sklo neobsahuje arzén, neužívají bromované zpomalovače hoření, rtuť či PVC (tohle snad umlčí i Greenpeace). Apple toho hodlá v budoucnosti udělat ještě víc, ale už nyní se jedná o zatím nejčistší iPody, jaké kdy byly vyrobeny.

A bohatý je rovněž výběr barev nových iPodů nano (Jobs to označil slovním novotvarem „nano-chromatic“), vybírat lze z purpurové, modré, zelené, žluté, oranžové, červené, růžové a stříbrné.

Nakonec přišly na pořad ceny nových iPodů nano: Verze s 8 GB vyjde na 149 USD (ta se začala prodávat již včera), 16GB modely budou stát 199 USD a na (americký) trh by měly dorazit o víkendu.

Příslušenství k iPodům nano

S novými iPody nano přichází též nové příslušenství. Je zde pásek na rukáv a nová náhlavní sluchátka mají integrované dálkové ovládání s funkcemi pro přehrávání a pozastavení, pro přechod na další a na předchozí skladbu a s regulací hlasitosti. A dokonce se v nich nachází mikrofon pro aplikaci nahrávání hlasu. Tato sluchátka se začnou prodávat za 29 USD příští měsíc. Objeví se i nová sluchátka dovnitř uší, budou se k nim přikládat tři sady ušních nástavců, ta se začnou prodávat v říjnu za 79 USD.

Nakonec Steve Jobs promítl reklamu na nové iPody nano (na webu Applu se nachází tady a už se objevila i na YouTube).

iPod touch

A zbývá již jen nejvyšší kategorie iPodů, iPod touch. I ten se dočkal řady novinek. Vypadá nyní hodně podobně jako iPhone, zadní strana je stejně zkosená a proti předchozímu modelu se zřejmě ještě trochu ztenčil. A pouzdro s povrchovou úpravou ve stylu nerezové oceli vypadá elegantně. Uživatelé jistě uvítají regulátory hlasitosti po straně (však po nich hlasitě volali) a přehrávač nese integrovaný reproduktor (určený ovšem jen pro příležitostný poslech, „nic pro audofily”). Samozřejmě zůstal 3,5” dotykový displej, akcelerometr a WiFi připojení.

Nový iPod touch přirozeně umí vytvářet seznamy Genia a má integrovaný software pro App Store. A také obsahuje podporu pro Nike+, a to včetně přijímače (ten se teď už nemusí zapojovat na dokový konektor). Stačí si dát na botu příslušný vysílač a iPod touch se postará o zbytek.

Steve Jobs opět předvedl práci s Geniem a poté přešel na App Store. Opět jedna důležitá statistika, uživatelé si již aplikace z App Store stáhli více než 100milionkrát.

Vzhledem k tomu, že je tento obchod v provozu teprve 60 dní, jde o skutečně úctyhodné číslo. Lze sice předpokládat, že velkou část stažených aplikací tvořil bezplatný software, přesto podíl placených aplikací jistě nebyl úplně zanedbatelný a při těchto objemech by to mělo znamenat značné příjmy jak pro vývojáře, tak pro samotný Apple (připomínám, že si Apple ponechává 30 procent z ceny aplikace.)

App Store v současnosti nabízí okolo 700 her a dá se na něj přistupovat ze 62 zemí. Následovalo právě předvádění her, toho se však místo Jobse ujal Phil Schiller (Jobsovi hry nikdy nebyly moc po chuti) a učinil to skutečně důkladně. Nepříliš překvapivě jako první na řadu přišla Spore Origins. Schiller nejprve vytvořil příšerku a po chvíli byl k pobavení publika snězen. Jako další byla předvedena fotbalová simulace „Real Soccer 2009“, uvedená na trh včera, grafika vypadá skutečně působivě, k ovládání lze použít jednak virtuální gamepad, ale i gesta.

A nakonec ukázal hru „Need for Speed: Undercover“, simulaci nelegálních městských závodů s působivou 3D grafikou. Jako příznivec Porsche si vybral právě tento automobil, brzy však havaroval a vyrazili po něm policisté. Tahle hra by měla na trh přijít v listopadu.

Tak velká pozornost věnovaná hrám samozřejmě není náhodná. Jak již bylo řečeno, tyto novinky Apple připravuje na vánoční sezónu, kdy se v USA mimo jiné ve velké míře kupují právě hry. iPod touch by tak mohl posloužit i jako přenosná herní konzola, která navíc zastane úlohu přehrávače videa a hudby. iPhone sice umí v oblasti her totéž, jenže ten se v USA těžko shání bez povinného úvazku, zájemci o herní konzolu jistě raději sáhnou po iPodu touch.

Na pódium se vrátil Steve Jobs, aby zrekapituloval vlastnosti nového iPodu touch. Ten samozřejmě spolupracuje s výše popsanými novými sluchátky. Co se týče výdrže na baterii, na jedno nabití zvládá 36 hodin hudby a 6 hodin videa. A přirozeně, stejně jako nový iPod nano, ani on neobsahuje už zmíněné „jedovatiny“, takže po něm mohou bez váhání sáhnout i „zelení“ zákazníci.

Nabízet se budou celkem 3 modely: 8GB za 229 USD, 16GB za 299 USD a 32GB za 399 USD, takže opět nejvyšší model bude mít větší paměť než iPhone (v němž část místa pro paměť zabírají komunikační čipy).

A samozřejmě zase přišla reklama, ta se tentokrát zaměřuje především na hry. (U Applu ji najdete zde, tato nahrávka na YouTube spojuje obě reklamy na iPod touch a iPod nano).

Ovšem použitým reklamním sloganem Apple nepochybně rozčílil miliony učitelů angličtiny po celém světě, ten totiž zní „The funnest iPod ever.“ Tedy „nejzábavnější iPod všech dob“, jenže správně by to mělo být „funniest“, webové diskuse tak mají postaráno o další „výživné“ téma.

Firmware 2.1

A dostáváme se k poslední novince včerejší akce. I ta byla správně předpovězena, Steve Jobs opravdu oznámil firmware 2.1. Nový iPod touch ho pochopitelně již má nainstalovaný, do původního modelu půjde doinstalovat. Ti, kdo používají firmware 2.0, dostanou verzi 2.1 zadarmo, ale majitelé iPodů touch s firmwarem 1.x budou muset zaplatit 9,95 USD (stejně jako v případě přechodu na firmware 2.0). Samozřejmě existuje také firmware 2.1 pro iPhone, ten bude jako obvykle zdarma. Aktualizace na verzi 2.1 pro iPhone a iPod touch by se měly objevit tento pátek.

Steve Jobs prohlásil, že se jedná o významnou aktualizaci, jež v případě iPhonu opravuje spoustu chyb, snižuje počet vypadlých hovorů, zlepšuje výdrž na baterii, omezuje počet pádů aplikací a dramaticky zrychluje zálohování na iTunes. Též by údajně měla zvyšovat výkon i v dalších oblastech. Vůbec však nezmínil očekávané nové funkce, což vyvolává řadu otázek, v pátek snad budeme moudřejší. (Mimo jiné bychom měli zjistit, zda už Apple oficiálně podporuje češtinu).

Závěr akce

Nakonec Steve Jobs prohlásil, že kombinace nových iTunes a iPodů je ta nejlepší, jakou kdy Apple měl (těžko by říkal něco jiného). Celou akci uzavřel svým vystoupením pozvaný hudebník, v tomto případě jím byl Jack Johnson, v současné sobě zřejmě nejprodávanější zpěvák na iTunes Store.

A tím celá akce skončila, žádná „ještě jedna věc“ se nekonala.

Shrnutí

Včerejší akce sice nijak nepřekvapila, ale vyloženým zklamáním také nebyla.

Co se týče iTunes 8, většina novinek je natolik spjatá s iTunes Store, že pro nás velký význam mít nebude. A Genius doporučující další skladby se asi též nebude zamlouvat každému. Televizní HD obsah jistě zajímá zákazníky v zemích, kde se k němu dostanou, nás se to však opět netýká.

Nové iPody rovněž přinesly to, co se od nich očekávalo. Určité překvapení představuje integrovaný akcelerometr v iPodech nano, to by mělo dále posílit zájem o něj. Rovněž nový iPod touch poskytuje zajímavé inovace. A reklamní strategie Applu jasně ukazuje, že by z něj rád učinil i významnou herní platformu, což vzhledem k možnostem tohoto přístroje vůbec není vyloučeno.

Hodně nezodpovězených otázek zůstává okolo firmwaru 2.1, koncem týdne se snad dozvíme, jak to vlastně je s jeho tajemnými novými funkcemi (nelze ovšem vyloučit, že skutečně přináší jenom opravy vážných chyb, což sice je chvályhodné, čekalo se však víc).

Apple tak v oblasti svých mediálních přehrávačů sice naplnil většinu očekávání, avšak žádná převratná překvapení nepřinesl

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

chjoo

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 10.09.2008, 06:43
Odpovědí: 0

rád bych si článek přečetl, ale jaksy se mi blbě zobrazuje v safari, text je pod sloupcem, kdo to dělal? Máte někde textovou podobu?

http://img225.
imageshack.us/my.php?imag
e=picture1lw9.png

Odpovědět na příspěvek

RE: chjoo

Autor: SV Muž

Založeno: 10.09.2008, 08:41

Přečtěte si ho v náhledu \"Vytisknout článek\". Taky to mám přes sebe.

Odpovědět na příspěvek

FW 2.1

Autor: Becher Muž

Založeno: 10.09.2008, 06:49
Odpovědí: 0

Nový FW 2.1 pro iPod Touch jsem stáhnul dnes v 6:30 SELČ. Potvrzuji, že zadarmo - kupoval jsem ale minulý 2.0.1. Pro iPhone zatím v tuto chvíli ani přes iTunes 8 ke stažení není.

Odpovědět na příspěvek

RE: FW 2.1

Autor: Becher Muž

Založeno: 10.09.2008, 08:06

Přes iTunes 8 a iPod Touch FW 2.1 je konečně v liště kapacity a obsazenosti paměti zeleně vidět objem instalovaných APPS - dříve schovaných pod oranžové OTHER. Pouze v 2.1 klávesnice CZ bez češtiny. Z dřívějšího FW 1.xx s českou lokalizací zůstaly přístupné české formáty čísel a kalendáře.

Odpovědět na příspěvek

Otrasne naprogramované!

Autor: Juraj Muž

Založeno: 10.09.2008, 07:03
Odpovědí: 0

Otrasne naprogramované!
Nielen v safari je text pod stĺpcom ale i v najnovšom Firefoxe. A to nehovorím, že táto stránka mi najprv zhodila celý systém!!! Za chvíľu sa na stránky mujmac nebude dať ani chodiť! Robte s tým niečo.
Juraj

Odpovědět na příspěvek

RE: Otrasne naprogramované!

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 10.09.2008, 07:07

Vyřešil jsem to tak, že jsem zakázal všechny obrázky......

Odpovědět na příspěvek

RE: Otrasne naprogramované!

Autor: hroch32 Muž

Založeno: 10.09.2008, 08:13

Co bysme čekali, když stránky o Macintoshích jsou naprogramovány na PeCe, v Safari je zřejmě kodér nikdy neviděl a používají Win-1250 kódování......

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Otrasne naprogramované!

Autor: PetrG5 Muž

Založeno: 10.09.2008, 13:10

Pánové, já bych doporučoval trochu nadhledu a shovívavosti. Chybička se stala, byla napravena. Já bych spíš ocenil, že je článek napsán pohotově, jako i ostatní články pana Krále fundovaně a na rozdíl od mnohých jiných pisatelů z počítačové oblasti ČESKY, že se to dá číst.

Odpovědět na příspěvek

cestina

Autor: MarcelL Muž

Založeno: 10.09.2008, 07:27
Odpovědí: 0

Cestina ve firmware 2.1 neni. Je tam jen ceska klavesnice. Neni tam ani cesky slovnik. Pise se to ve specifikaci na strankach Apple:

Languages
17 languages supported: English, French, German, Japanese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese, Danish, Finnish, Norwegian, Swedish, Korean, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Russian, Polish
30 international keyboards supported: English (US and UK), Czech, Danish, German, Spanish, Finnish, Estonian, French (France and Canada), Croatian, Hungarian, Icelandic, Italian, Japanese (QWERTY and Kana), Korean, Lithuanian, Latvian, Norwegian, Dutch, Polish, Portuguese (Brazil and Portugal), Romanian, Russian, Slovak, Swedish, Turkish, Simplified Chinese (Handwriting and Pinyin), Traditional Chinese (Handwriting and Pinyin)
19 dictionaries supported: English (US and UK), Danish, German, Spanish, Finnish, French (France and Canada), Italian, Japanese, Norwegian, Dutch, Polish, Portuguese (Brazil and Portugal), Russian, Swedish, Simplified Chinese, Traditional Chinese

Odpovědět na příspěvek

RE: cestina

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 10.09.2008, 07:54

Lze v tom slovníku nějak hledat? Nebo to je jen starej slovnik pro doplnování slov?


Jo a to nano je fakt krásný, tkahle nějak jsem si představoval loňský nano a to pak přišli s tou tlustou hrůzou, dobře že se vrátili.

Odpovědět na příspěvek

Slovník

Autor: Melebius Muž

Založeno: 10.09.2008, 08:01

Slovníkem se samozřejmě u iPhone OS myslí doplňování slov. Ale s tím ostatním tě možná uspokojí App Store.

Odpovědět na příspěvek

RE: Slovník

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 10.09.2008, 08:09

Neuspokojí, utratil jsem 12$ babek za slovník (lexisgoo), se kterym ale nejsem vůbec spokojenej, čekal jsem, že bude něco jako Dictionary.app na OS X, ale mýlil jsem se a zkoušet kupovat další a další se mi moc nechce.

Hledam anglicko-anglickej výkladovej

Odpovědět na příspěvek

Zpravy o me smrti . .

Autor: ED Muž

Založeno: 10.09.2008, 07:46
Odpovědí: 0

Zkušený novinář by mohl vědět, že to je citace reakce na stejnou udalost jednoho slavneho spisovatele :-) A jen mě mrzi, že se nebylo kde vsatit, že přesně tímto citatem bude S.J. na zveřejnění nekrologu reagovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: Zpravy o me smrti . .

Autor: Vlastimil Král Muž

Založeno: 10.09.2008, 10:23

Já se tedy za novináře nepovažuji, v českých popdmínkách je toto slovo spíše nadávka (vzhledem k tomu jak vypadají "obecné noviny").

Samozřejmě vím, že uvedený citát použil Mark Twain (také jeho nekrolog byl uveřejněn předčasně), ale nepovažoval jsem to nutné zmiňovat, v anglosaském světě se z toho už stal v podstatě idiom.

Co se týče potíží v prohlížečích, s tím nic nenadělám, redakční sytém prostě předělat nemohu.

Odpovědět na příspěvek

text pod pravým sloupcem

Autor: Jirka Muž

Založeno: 10.09.2008, 10:43
Odpovědí: 0

Pane Král, není dobré dávat do textu obrázky o šíři 600px, když obalový futrál pro obsahovou část má 515px!
Domnívám se, že by stačilo, kdybyste obrázky v textu pozmenšovat na oněch max. 515px a bude to OK.

Odpovědět na příspěvek

Genius

Autor: flop Muž

Založeno: 10.09.2008, 10:52

A co ta hláška? když chcete pustit Genius, že posíláte informace o obsahu knihovny Applu?? Neva všechno legál?:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Genius

Autor: Petr Muž

Založeno: 10.09.2008, 22:42

j. prohlasil , ze je to naprosto anonimni, ale co je dneska anomimni -ja si myslim, ze nic

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Genius

Autor: Kerny Muž

Založeno: 22.09.2008, 15:48

Anonimni neni dneska nic, to je pravda, ale anonymni i dneska stale neco je...

Odpovědět na příspěvek

one more thing

Autor: radosto Muž

Založeno: 10.09.2008, 11:14
Odpovědí: 0

cekal jsem jeste macbook, asi budu muset jeste chvili pockat :(

Odpovědět na příspěvek

RE: one more thing

Autor: Vlastimil Král Muž

Založeno: 10.09.2008, 11:18

O tom se debatovalo už dřív, panovala prakticky všeobecná shoda (také jsem o o tom psal), že nové MacBooky představí Apple samostatně, "míchání témat" opravdu nemá ve zvyku.

Odpovědět na příspěvek

Opravené obrázky

Autor: Vlastimil Král Muž

Založeno: 10.09.2008, 11:21
Odpovědí: 0

Zúžil jsem obrázky na 500 pixelů, tak už to snad bude v pořádku.

Připomín
m, že jsem článek psal v noci, to už pozornost ochabuje, navíc práce s obrázky v redakčním systému není dvakrát pohodlná, vzhledem k těmto potížím je rozhodně nadále budu používat jen výjimečně.

Odpovědět na příspěvek

RE: Opravené obrázky

Autor: PV Muž

Založeno: 10.09.2008, 14:37

moje rec, bez obrazku to bude takove zazivnejsi :)

asi tu jiz moc lidi nepamatuje jak vypadaly clanky na mujmacu.. tim nechci rici ze vase zpravodajstvi je spatne, ale opravdu tu chybi normalni clanky (a normalni clanek je neco jineho nez "programujeme integralni rovnice v cocoa dil 321"

jeste ze umim anglicky...

Odpovědět na příspěvek

Genius

Autor: Jirka Muž

Založeno: 10.09.2008, 11:26
Odpovědí: 0

Funguje vám v iTunes, ta funkce Genius? Pro moje skladby je zasedla a není funkční. Nefunguje to náhodou jen pro skladby koupené na iTunes?

Odpovědět na příspěvek

RE: Genius

Autor: Tony Muž

Založeno: 10.09.2008, 13:07

Mně fungují jak skladby koupené přes iTunes Store, tak i skladby ripnuté z origo CD - asi nemáš korektní TAGy v souborech.

Odpovědět na příspěvek

RE: Genius

Autor: Paegas Muž

Založeno: 10.09.2008, 17:40

Mělo by fungovat na vše pokud máš zadány správně ID3 tagy, ALE musíš mít účet v iTunes Storu..

Odpovědět na příspěvek

Video stáhnout LZE

Autor: Paegas Muž

Založeno: 10.09.2008, 16:28
Odpovědí: 0

pro ty co mají zájem stáhnout video - kompletní představení nových iPodů, které je streamované na apple.com má možnost v iTunes. Video má přes 700mb a lze stáhnout pokud dáte vyhledat na iTunes storu slovo "apple keynotes". v sekci podcasty naleznete i včerejší vystoupení Steva Jobse a můžete si soubor uložit na disk..

Odpovědět na příspěvek

Podpora češtiny NENÍ

Autor: Paegas Muž

Založeno: 10.09.2008, 16:48
Odpovědí: 0

Zde se dočtete, že podpora češtiny chybí. http://www.apple.com/ipod
touch/specs.html jediný podpora je českých znaků..

Odpovědět na příspěvek

kdy v cr

Autor: g_ Muž

Založeno: 10.09.2008, 17:59
Odpovědí: 0

Dobry clanek mel byt ale asi i na mujipod.cz.
i kdyz je to hodne mrtvi web.
Jinak netusise kdy a za kolik to pride do cr.

Odpovědět na příspěvek

Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Paegas Muž

Založeno: 10.09.2008, 18:38
Odpovědí: 0

Ahoj nevíte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Odpovědět na příspěvek

RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: vlk Muž

Založeno: 10.09.2008, 19:26

zridte si ucet na americkem iTunes store s adresou ve spojenych statech ... but fiktivni nebo realnou (ja pouzivam adresu ze zasikovasluzba.com) a platte budto kupony zakoupenymi na internetu nebo primo VISA/MASTER americkou kartou nebo ceskou platebni kartou zaregistrovanou na paypal... pouzivam kombinaci vsech vyse uvedenyxh zpusobu k plne spokojenosti

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Paegas Muž

Založeno: 10.09.2008, 20:10

díky

Odpovědět na příspěvek

POMOC RE: RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Paegas Muž

Založeno: 11.09.2008, 12:36

můžete mi někdo poradit? Založil jsem paypal účet s adresou v USA, úspěšně přidal mojí českou debetku, ověřil ji. Nyní jsem se přihlásil v iTunes storu, zvolil možnost platby PayPal, přihlásil se na svého uživatele v PayPal, ale vyskočila na mě chyba "This recipient requires that you have a valid funding source from United States in order to complete this transaction." Víte si s tím někdo rady? :(

Odpovědět na příspěvek

RE: POMOC RE: RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Ren Muž

Založeno: 12.09.2008, 11:06

Na platbu kreditkou se vykašli. Kup si GIFT Cards a je to v pododě. Je to i levnější. V "AKCI" jsem nakoupil v létě kupóny, kdy dolar pro nákup v iTunes Store byl pro mne za 11,20 Kč. A to jsem to kupoval zde v Čechách od přeprodávajícího. GOOGluj...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: POMOC RE: RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Paegas Muž

Založeno: 16.09.2008, 12:43

Jasně, to je řešení, ale já nechci stále kontrolovat kolik mám předkoupených peněz, kdy mi dojdou, kdy a kolik musím sehnat. Takhle bych prostě nakupoval kdy bych chtěl co bych chtěl a to je lákavější :)

Odpovědět na příspěvek

RE: Víte někdo jak nakoupit hudbu přes iTunes??

Autor: Petr W Muž

Založeno: 11.09.2008, 20:22

Už to tu bylo mnohokrát, najděte si postup vyhledáním. Potřebujete gift card, ten koupíte snadno na www.ituneshop.net , pak si vytvoříte onen účet (doporučuji adresu v Kalifornii, mají tam nulovou daň), v iTunes store na pravé straně najdete quick links, zde redeem a ostatní už při troše štěstí a inteligence zvládne každý! Pak už jen nakupuvat včetně app store!

Odpovědět na příspěvek

iPod nano - tlusty nebo hubeny?

Autor: anidrh Muž

Založeno: 10.09.2008, 19:31
Odpovědí: 0

Podle me radikalni zmeny Applu, kdy prestane prodavat jeden pristroj a hned ho nahradi novym (na stary nebere ohledy) ma smysl, kdyz je produkt nesporne lepsi nez minuly.
Ale u zmen jako uvedeni sirokeho iPodu nano minuly rok a opet navraceni tenkeho, mi pripada postup Applu trochu riskantni. Ale nemohu si tolik stezovat, dopadlo to kompromisem (vetsi obrazovka + vysoky uzky tvar) a nevim, jestli mam pravo strkat nos do prodejnich postupu Applu, jen odrikavam svuj skromny nazor.

Odpovědět na příspěvek

Cerny rolak :)

Autor: Jarda Muž

Založeno: 10.09.2008, 19:54
Odpovědí: 0

Pouzivam Operu, ktera tady na rozdil od konkurence nepada, zobrazuje clanek spravne i s obrazky, snad jen ten Jobsuv svetr nevypada moc cerne, resp. velmi svetle cerne :-) Ze by to v Safari, ktere pry jako jediny webovy prohlizec zobrazuje korektne barvy (LOL!), vypadalo opravdu cerne ?! :-P

Odpovědět na příspěvek

RE: Cerny rolak :)

Autor: marekrex Muž

Založeno: 10.09.2008, 21:21

V 19:54 už to dávno zobrazovalo správně ve všech prohlížečích. Jo a to o tom CM bych nepochyboval. Jde jen o to, jestli to 99 procent uživtelů využije. A mě taky nepadá prohlížeč, bohužel někdy zařízení :) třeba iphone :)

Odpovědět na příspěvek

Omluva - zdravotní indispozice

Autor: Vlastimil Král Muž

Založeno: 10.09.2008, 22:16
Odpovědí: 0

Vážení čtenáři!

Velice se omlouvám, ale na zítřek nevydám žádné články, protože to nedovoluje můj zdravotní stav, budu zítra zřejmě muset zajít k lékaři, další vývoj bude záviset na tom, jak se mně povede.

Odpovědět na příspěvek

RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: PV Muž

Založeno: 10.09.2008, 22:39

doufam ze to neni z komentaru tady :)

tak se nam brzo uzdravte! :)

Odpovědět na příspěvek

RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: Vlastimil Král Muž

Založeno: 11.09.2008, 11:10

Byl jsem u své lékařky a vypadá to na větší komplikace, teď mě čekají různá vyšetření, obávám, že v nejbližších dnech nebudu schopen psát.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: Paegas Muž

Založeno: 16.09.2008, 12:42

Přeji brzké uzdravení!

Odpovědět na příspěvek

RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: mac user Muž

Založeno: 12.09.2008, 08:36

Pan Kral, ja citam vase clanky velmi rad .
Prajem skore uzdravenie.
A poznamka: keby vsetci na svete pouzivali jednotne programy na tvorby www. stranok, a nebolo by tolko roznych formatov a kodovani, bol by pokoj.A hlavne jednoduchosti by neuskodilo,
mne staci text a jednoduchy obrazok, po kliknuti zvacseny, prip link na video..netreba reklamy, flash atd.

Odpovědět na příspěvek

RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: penicilin Muž

Založeno: 12.09.2008, 08:46

A není ta nemoc skrytá forma stávky, vzhledem k tomu co se proslýchá o situaci v Grafice? :)

Držím palce

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Omluva - zdravotní indispozice

Autor: ERT Muž

Založeno: 16.09.2008, 21:40

zatím bych doporučil http://www.maximac.cz/akt
uality/ipod-iphone-apple-
tv/category-145/

a http://www.maximac.cz/akt
uality/apple-macintosh/ca
tegory-144/

Odpovědět na příspěvek

Ten Genius..

Autor: Jirka13 Muž

Založeno: 10.09.2008, 23:14
Odpovědí: 0

jestli k sobě přiřadil Dylana, Baezovou a Paul SImona, tak to mohl jedině ve skladbách do r. 1965, aby se to "báječně hodilo".

Odpovědět na příspěvek

evropske ceny

Autor: G Muž

Založeno: 11.09.2008, 00:16
Odpovědí: 0

zajimave je to ze v evrope maj ipody dvoji ceny
napriklad apple.de 219 apple.at 229
proc?

Odpovědět na příspěvek

RE: evropske ceny

Autor: Jirka Předsed Muž

Založeno: 18.09.2008, 19:29

CO já vím, asi proto, že Rakušáci sou pěkný trubky. A nebo Apple Europe sou pěkný trubky, ale to už víme přece dlouho :-)

Odpovědět na příspěvek

iPhone 2.1

Autor: Milda Muž

Založeno: 12.09.2008, 19:15
Odpovědí: 0

Tak v 16:10 SELČ dnes jsem sosnul verzi 2.1 i pro iPhone.

Odpovědět na příspěvek

FW 2.1

Autor: kubrtos Muž

Založeno: 15.09.2008, 18:51
Odpovědí: 0

Nevíte jak je to s hacknutýma telefonama a updatem? Koupil jsem si ten svůj už dřív a zajímá mě, jak to vlastně funguje, když už je v seznamu operátorů i ten můj a ne jen AT&T.

Odpovědět na příspěvek

Jirka Předseda

Autor: Můjmac nejede? Muž

Založeno: 18.09.2008, 19:33
Odpovědí: 0

Nevíte někdo, co se stalo s Můjmacem? Již devátý den žadnej článek. Ne že bych si stěžoval, je to jejich soukromá aktivita, ale je to zvláštní :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: Jirka Předseda

Autor: ERT Muž

Založeno: 18.09.2008, 19:38

už to řešim

zatim doporučuju přečíst pořádně komentáře!!

Odpovědět na příspěvek

Tomu rikam profesionalni pristup.

Autor: Sindibad Muž

Založeno: 18.09.2008, 22:54

Zcela v duchu Mujmaca.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Jirka Předseda

Autor: ondra Muž

Založeno: 22.09.2008, 19:43

tohle je opravdu velice úsměvné....

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Jirka Předseda

Autor: Jedle Muž

Založeno: 23.09.2008, 11:48

V komentarich zadna odpoved neni. Je snad odpovedny redaktor Mara v kriminalu, ze nepoda vysvetleni ci nezjedna napravu? Jeden z prispevatelu je nemocen a sefredaktor zrejme v blazinci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Jirka Předseda

Autor: Ledva Muž

Založeno: 23.09.2008, 11:49

Houby, dosly prachy.

Odpovědět na příspěvek

Aktualitiy ze světa APPLE`

Autor: Jirka Předseda Muž

Založeno: 24.09.2008, 10:05
Odpovědí: 0

Nevím co se přesně děje s Mujmacem, ale pokud chcete aktuální informace v češtině, najdete je zde: http://www.maximac.cz/akt
uality/category-1/
Sám mám pocit, že Mujmac usnul na dlouho...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

j. prohlasil , ze je to naprosto anonimni, ale co je dneska anomimni -ja si myslim, ze nic


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: