Nike+ a iPod - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nike+ a iPod

2. května 2008, 09.00 | Spojením nápadu firmy Nike a Apple vznikla nová možnost využítí nejoblíbenějšího hudebního přehrávače světa iPod jako osobního trenéra. Od teď kdykoli máte chuť si jít zaběhat, vždy vás bude někdo motivovat, povzbuzovat a počítat vám každý krok. Nike+ je perfektní jak pro profesionální sportovce, tak pro rekreační běžce a za cenu kolem 900 Kč se stává dostupným pro každého.

Co na vás čeká v balení

V precizním balení najdeme čidlo na botu a senzor, jenž připojíme k samotnému ipodu nano 1. nebo 2. Generace (pro ostatní ipody zatím zařízení neexistuje) Samozřejmě na nás z obalu vypadne i návod, který je kromě angličtiny a němčiny i ve španělštině a francouzštině. I když chybí čeština, nemusíte se bát, že něco nepochopíte, protože je vše vysvětleno názornými obrázky s velice jednoduchými popisky. Dále nechybí typická jednoletá záruka pro celý svět a pojednání o licenci Apple.

Zapojení a nastavení

Poté, co jsme si prohlédli obsah balen,í nezbývá než vše zapojit a vyběhnout na trať. Čidlo (nezapomeňte ho nejdříve zapnout malým tlačítkem na spodní straně) můžeme budˇ vložit do speciálních bot Nike, které jsou k němu přímo určené a pod vložkou mají místo, nebo jej můžeme připevnit k botě. Asi nejjednodušší řešení pak nabízí firma Marware v podobě kapsičky, do níž se čidlo pohodlně vloží a nasadí na tkaničky jakékoliv boty. Senzor zapojíme přímo do konektoru iPodu, z boku ho jistí dvě packy, takže opravdu nevypadne. Po připojení se v menu zobrazí nová položka nike+ipod , nejprve je dobré vše nastavit a kalibrovat čidlo. Kalibraci doporučuji provádět zejména pokud nemáte originální boty. Dále si můžete nastavit vaši hmotnost, pomocí níž pak ipod přesněji spočítá spálené kalorie. Mluvenou odezvu, pokud máte raději trenéra, trenérku nebo nikoho. Výběr mezi mílemi a kilometry je pak samozřejmostí. Poslední položkou nastavení je takzvaný Powersong, pod který si vyberete nějakou motivující písničku, a při běhu si jí pak spustíte, když vám docházejí síly.

První běh

Než vyběhnete, můžete si nastavit, kterou vlastnost chcete zlepšit. Na výběr je mezi časem, kaloriemi, vzdáleností a základním během. U každé vlastnosti si vyberete, kolik chcete uběhnout, spálit kalorií nebo jak dlouho chcete běžet. iPod vás pak hlasem v pravidelných intervalech informuje, kolik toho již máte za sebou, a co vás ještě čeká k cíli. Po celou dobu běhání na displeji vidíte čas cvičení, rychlost, kterou se pohybujete, a počet kilometrů / kalorií. Než vyběhnete, je potřeba si ještě vybrat album, popřípadě seznam skladeb, které chcete v průběhu cvičení poslouchat. Zde narážíme na podle mě jedinou chybu. Album totiž již v průběhu cvičení nemůžete změnit, dá se pouze přesouvat mezi jednotlivými tracky a měnit hlasitost, ale ať děláte co děláte, do výběru alb se již prostě nedostanete. Když skončíte, zobrazí se vám kompletní statistika, která se automaticky ukládá do paměti iPodu, a jednotlivé cvičení se i sčítají a vytvářejí statistiky.

Připojení k iTunes

Do iTunes se po připojení iPodu automaticky uloží data o běhání a přehled tak máte i ve svém macu. V momentě, kdy se začnete trošku více šťourat v iTunes store, zjistíte, že si můžete své výsledky porovnávat s těmi nejlepšími sportovci světa, což je naprosto perfektní, a jako profesionálnímu sportovci mně to velice pomáhá.Vážně vás totiž motivuje, když po tréninku zjistíte, že máte naběháno víc, než vaše oblíbená hvězda. Mezi sportovci, které v tomto výběru najdete, jsou například Vince Carter, Steve Nash, Lance Amstrong, Ronaldinho a další. Navíc se můžete podívat i na jednotlivé písničky, které při tréninku poslouchají, a koupit si přímo celý jejich playlist.

Nikeplus.com

Jako majitel nike+ se můžete zaregistrovat na stejnojmenných stránkách, kde se vám otevře zbrusu nový svět běhání, a teprve zde začíná ta pravá revoluce běhu. Najednou zjistíte, jak vás běhaní začíná bavit, když si zde můžete stanovit vlastní cíle, vybrat si tréninkové programy, které vás dostanou do formy, a porovnávat své výsledky s běžci celého světa. Máte najednou přehled nad vším co děláte včetně vaší výkonnosti.

Závěr

Nike+ je perfektní věc, která přináší profesionálním sportovcům přesný přehled nad jejich tréninkem. Rekreačním běžcům radost z běhu a věčné začátečníky konečně přesvědčí, že běhání může být zábava. Nemluvě pak o tom, jak vás povzbudí a potěší, když po výkonu uslyšíte good workout! Nike nijak výrazně nezatěžuje ani baterii ipodu, takže rozhodně odpadnete dříve vy než iPod. Já osobně ho mám téměř půl roku a zatím funguje tak, jako na začátku. A poté, co přežil soustředění na Kvildě, kde jsem s ním běhal v -18 stupních, již věřím, že přežije vše. Mezi jediné nevýhody tak patří již zmiňovaná absence výběru alba v průběhu běhu a také nevyměnitelná baterie v čidlu, ovšem neznám nikoho, komu by baterie již došla.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: