Softwarové zprávy: Maketa uživatelského rozhraní iTunes 8 a DMG Architect 1.5. (9.9.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Softwarové zprávy: Maketa uživatelského rozhraní iTunes 8 a DMG Architect 1.5. (9.9.08)

9. září 2008, 04.00 | Kevin Rose zveřejnil údajnou maketu uživatelského rozhraní iTunes 8. A utilita DMG Architect ve verzi 1.5 podporuje AppleScript.

Na dnešek se sešlo zajímavých zpráv opravdu málo. Všichni čekají, s čím na dnešní akcí přijde Apple (kvůli časovému posunu u nás ovšem bude již večer, takže zpráva zde se objeví až ve středu ráno) a jiných novinek se mnoho neobjevilo, pověsti o tom, co lze od Applu čekat, byly zveřejněny už o víkendu. A tak dnešní dva články přinášejí (doslova) jen pár zpráv. Tento pojednává o skrovných softwarových novinkách, druhý dnešní článek obsahuje dvě stručné zprávy k iPhonu.

Zde se nejprve podíváme na další informace o iTunes 8:

Zveřejněna maketa uživatelského rozhraní iTunes 8

Pověsti o vlastnostech nových iTunes 8 kolují již od minulého týdne, jejich hlavním zdrojem je Kevin Rose (zakladatel služby Digg.com). Přes víkend se jeho informacím dostalo potvrzení z jiných zdrojů, což ho zřejmě podnítilo, aby zveřejnil další podrobnosti k tomuto softwaru. Ve své zprávě přišel s maketou uživatelského rozhraní iTunes 8, jež by měl Apple představit na zítřejší akci.

Podle tohoto nákresu oblast postranní lišty iTunes dnes vyhrazenou pro inteligentní přehrávací seznamy (smart playlists) nahradí seznamy Genius Playlists, zatímco nová postranní lišta Genius na pravé straně bude doporučovat hudbu z iTunes Store, kterou uživatel ještě nevlastní.

Samotný doporučující mechanismus Genius se bude vypínat a zapínat tlačítkem ležícím poblíž pravého horního roku aplikace.

iTunes 8 budou nadále nabízet tři různá zobrazení hudební knihovny, ale místo zobrazení List (seznam), List with Artwork (seznam s grafikou) a Cover Flow verze 8 přinese zobrazení List, Grid (mřížka ) a Cover Flow. Zobrazení typu Grid zobrazí obálky alb v zarovnané matici a ovladače pro přehrávání se objeví, když se nad obálku najede myší. Velikost obálek alb v tomhle zobrazení by měl ovládat příslušný posuvník a uživatelé budou moci hudbu třídit podle kritérií Album, Artist (interpret), Genre (žánr) a Composer (skladatel).

Kevin Rose také tvrdí, že jako jeden z nových vizualizátorů Apple nasadí nedávno získaný zásuvný modul Magnetosphere (ten vytvořil Robert Hodgin). Toto video na službě Vimeo převádí, jak tenhle vizualizační modul funguje.

DMG Architect 1.5 podporuje AppleScript

Firma Sourcebits aktualizovala svou utilitu DMG Architect na verzi 1.5. Tento program umožňuje snadnou tvorbu diskových obrazů (souborů s příponou .dmg).

Verze 1.5 přidává podporu AppleScriptu, což dovoluje vytváření DMG souborů automatizovat. Další novinku představuje zobrazení typu Grid (mřížka), umožňující přesné umisťování objektů v DMG kontejneru. Kromě toho přibyly nové šablony DMG souborů, uživatelské rozhraní doznalo vylepšení a samozřejmě byly opraveny mnohé chyby. Bližší popis vlastností programu najdete tady.

DMG Architect 1.5 stojí 30 USD a vyžaduje Mac OS X 10.5 nebo vyšší, 10 MB prostoru na disku a 20 MB RAM, není tedy nijak náročný. Zkušební verze utility se dá stáhnout odsud.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: