Apple představí další novinky už 22. října - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple představí další novinky už 22. října

9. října 2013, 00.30 | Už za necelé dva týdny, v úterý 22. října, se má konat další konference společnosti Apple. Spektrum očekávaných novinek je tentokrát mnohem širší a zahrnuje novou generaci tabletů iPad a iPad mini, operační systém OS X Maverics, výkonný desktop Mac Pro a funkci iCloud Keychain. Více informací v článku.

Zhruba měsíc a půl po představení nové generace chytrých telefonů iPhone 5S a iPhone 5C by se měla konat další konference společnosti Apple. Ta by, alespoň co do počtu očekávaných novinek, měla být mnohem pestřejší, než zářijové uvedení nových iPhonů. Informaci jako první přinesl server AllThingsD s odvoláním na nespecifikovaný zdroj. Nutno podotknout, že server AllThingsD o datech konferencí společnosti Apple poměrně přesně informoval už v minulosti.

 

Jasné ale není místo, kde by se konference měla konat. Těch se přitom nabízí několik, od vlastních prostor v kalifornském Cupertinu, přes osvědčené Yerba Buena Center for the Arts až po San Jose, kde v loňském roce debutovala iPad mini spolu se čtvrtou generací tabletu iPad. Z uvedených se pak vzhledem k rozsahu akce jako nejpravděpodobnější jeví pravděpodobně Yerba Buena Center for the Arts v samém centru San Francisca.

 

A jaké novinky Apple pravděpodobně představí?

 

Nový iPad a iPad mini

Představení nové generace tabletů iPad a iPad mini je prakticky jisté. V uplynulých měsících se navíc objevilo velké množství informací o tom, jak by nové tablety měly vypadat. Očekávat tak v případě plnohodnotného iPadu můžeme především změnu designu, který bude stejný, jako u iPadu mini. S tím jde ruku v ruce očekávané snížení váhy a tloušťky zařízení.

 

 

Oba iPady by měly dostat nový fotoaparát s rozlišením 8 Mpix, který bude stejný s fotoaparátem v iPhone 5S. Nejasnosti stále panují kolem čtečky otisků prstů Touch ID, která taktéž debutovala v iPhone 5S. Podle některých zdrojů by jím oba tablety měly být vybaveny, na druhou stranu právě komplikace při výrobě Touch ID stojí za omezenými dodávkami iPhone 5S v prvních týdnech uvedení do prodeje. Je tak otázkou, jestli se Applu podařilo problémy vyřešit a bude do představení nových iPadů schopen získat dostatek zařízení.

 

 

Prakticky jistá je také změna barevné kombinace, ve které budou nové iPady dostupné. Barvy budou opět stejné, jako v případě iPhone 5S a jak iPad, tak iPad mini bude možné pořídit v bílé, šedé „space grey“ a nově také zlaté „šampaňské“ barvě.

 

OS X Maverics

Uvedení nové verze desktopového operačního systému OS X Maverics je pravděpodobně nejdůležitější novinkou pro všechny majitele počítačů Mac. Nový OS X Maverics nepřináší velké množství na první pohled viditelných změn, ale soustředí se spíš na vylepšení a optimalizaci chodu systému jako takového. Systém by tak měl být rychlejší, plynulejší a úspornější, což ocení především majitelé starších počítačů.

 

 

Mimochodem, cena OS X Maverics by se měla pohybovat okolo 25 dolarů, tedy zhruba 500 Kč a systém bude možné nainstalovat na tyto počítače:

 

  • iMac, model Mid-2007 a novější;

  • MacBook 13“, modely Aluminium Late 2008 a Early 2009;

  • MacBook Pro 13“, model Mid-2009 a novější;

  • MacBook Pro 15“, model Mid/Late 2007 a novější;

  • MacBook Pro 17“, model Late 2007 a novější;

  • MacBook Air, model Late 2008 a novější;

  • Mac Mini, model Early 2009 a novější;

  • Mac Pro, model Early 2008 a novější;

  • Xserve, model Early 2009

 

Nový Mac Pro

Připravovaná nová generace výkonného desktopu Mac Pro je od svých předchůdců odlišná na první pohled. Apple vyměnil tradiční hlinikový case za elegantní černý válec a zcela přepracoval vnitřní uspořádání hardware. Nový Mac Pro se tak bude pyšnit tišším a úspornějším provozem a to při osazení mnohem výkonnějším hardware. Podle informací Apple by nový Mac Pro měl oproti předchozí generaci disponovat až dvojnásobným výpočetním výkonem.

 

 

Nová generace MacBook Pro

Koncem října by mělo dojít také na netrpělivě očekávané představení nových přenosných počítačů MacBook Pro. Podobně jako v případě OS X se i v tomto případě ty změny odehrají pod povrchem, respektive v hardware počítačů.

 

Nová generace MacBook Pro by měla být vybavena procesory Intel Haswell, které už známe z v červnu představeného MacBook Air. Procesory řady Haswell se oproti dosud používaným procesorům pyšní výrazně vyšším výpočetním výkonem při o zhruba 20 % nižší spotřebě energie. To tak znamená nejen vyšší výkon, ale především delší výdrž baterie. Nová by měla být také bezdrátová síťová karta podporující standard 801.11ac.

 

iCloud Keychain

Funkce synchronizace přístupových údajů prostřednictvím iCloud a napříč všemi zařízeními s iOS a OS X Maverics měla být původně uvedena už spolu s iOS 7, Apple ji ale na poslední chvíli ze systému odebral. Je velmi pravděpodobné, že se funkce nakonec vrátí ve formě aktualizace a to právě po představení OS X Maverics. Je tak jen otázkou, jestli bude funkce iCloud Keychain fungovat i se staršími verzemi Mac OS nebo právě jen s OS X Maverics. O iCloud Keychain si můžete více přečíst zde.

 

 

Nové iPody

Nad představením nových multimediálních přehrávačů iPod visí ze všech uvedených novinek největší otazník. O připravovaných iPodech se dosud neobjevily žádné informace, ze kterých by se dalo usoudit, co Apple plánuje představit. Na druhou stranu podzim je obdobím, kdy Apple nové iPody tradičně představuje a je vcelku nepravděpodobné, že by pro jejich uvedení plánoval další konferenci.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: