První verze iOS 7 nebude obsahovat funkci iCloud Keychain - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

První verze iOS 7 nebude obsahovat funkci iCloud Keychain

12. září 2013, 12.40 | Apple bez jediného slova vysvětlení pozastavil představení funkce iCloud Keychain, která má synchronizovat přístupové údaje mezi zařízeními se systémy iOS a OS X. Zatímco v poslední vývojářské betaverzi iOS 7 byla funkce stále dostupná, v úterý vydané „zlaté“ finální verzi podle zjištění vývojářů chybí. I na webu Apple.com je u funkce iCloud Keychain uvedeno „Již brzy.“ Apple tak při testování buď narazil na problémy nebo funkci oficiálně uvede až s OS X Maverics.

iCloud Keychain, dle našeho subjektivního názoru jedna z nejzajímavějších funkcí nového mobilního operačního systému iOS 7, byla prakticky přes noc odstraněna z jeho finální verze. Jak už bývá zvykem, společnost Apple se k tomuto kroku nijak nevyjádřila a můžeme se tak jen dohadovat, proč se tak stalo. Funkce iCloud Keychain je na webu společnosti Apple v současnosti označena nálepkou „Coming Soon“, tedy „Již brzy“, z čehož můžeme usuzovat, že Apple od jejího vydání zcela neustoupil a pouze jej odložil.

 

 

Jak už bylo zmíněno dříve, možné důvody pro odsunutí vydání iCloud Keychain jsou v podstatě dva:

 

  • Apple při finálním testování narazil na zásadní problém pravděpodobně bezpečnostního charakteru, který jej přiměl vydání služby odložit;

  • Apple funkci iCloud Keychain představí koncem října spolu s chystanou novou verzí desktopového operačního systému OS X Maverics.

 

Odsunutí vydání iCloud Keychain by ovšem nemělo ovlivnit novou verzi mobilního internetového prohlížeče Safari, se kterým je funkce úzce spjata. O některých novinkách, které by nová verze Safari pro iOS měla přinést si můžete přečíst zde.

 

Jak už název napovídá, iCloud Keychain má představovat rozšíření původně desktopové funkce Keychain, kdy přístupové údaje vytvořené na jednom zařízení se stejným Apple ID účtem budou automaticky synchronizovány do všech dalších zařízení. Samotný přenos bude zabezpečen pomocí 256 bitovému AES šifrování.

 

Pokud si tak prostřednictvím svého Macu například změníte heslo do e-mailu nebo se zaregistrujete do e-shopu a povolíte Safari, respektive Keychain tyto informace uložit, při přístupu z iPadu nebo iPhonu se údaje samy vloží a vy si na ně nebudete muset pracně vzpomínat.

 

Součástí iCloud Keychain by nově měl být také automatický generátor hesel.

 

 

Jak jste spokojeni s funkcí Keychain na svém Macu? Líbily by se vám nové možnosti, které má nabídnout právě iCloud Keychain?

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: