Náznaky uvedení nového softwaru pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Náznaky uvedení nového softwaru pro Macy

8. září 2010, 00.00 | Na Amazonu se objevila nabídka iLife '11 a už byla spatřena balení Parallels Desktopu 6.

Protože v pondělí byl v USA státní svátek (Labor Day, americký Svátek práce), přísun novinek značně oslabil, dorazily však zprávy naznačující možné brzké uvedení dvou softwarových novinek pro Macy:

Na Amazonu se nabízelo rodinné balení iLife '11

Mediální programový balík iLife se dodává s novými Macy už řadu let, ovšem jeho aktuální verze '09 byla představena již v lednu 2009 na tehdejším Macworldu (posledním, jehož se účastnil Apple), dodávat se začala brzy poté.

Od té doby už uplynula docela dlouhá doba, a tak se pochopitelně spekuluje, kdy Apple vydá další verzi iLife. Pověstí na toto téma se objevila již celá řada, konkrétnější tvrzení přišla v červenci, podle nich se ovšem měla začít nová verze balíku prodávat ještě v srpnu, což se nestalo a nenaplnily se ani pověsti o tom, že iLife '11 bude jednou z novinek mediální akce, jež se konala minulou středu.

Nyní se však nalezly další náznaky možného brzkého uvedení další verze iLife, informuje o nich blog TUAW. Pocházejí z Amazonu, kde k podobným „únikům“ občas dochází. Již v červenci se na francouzském Amazonu na chvíli nabízela kniha „iLife 2010 for Dummies”, daná položka ovšem brzy zase zmizela, ale ještě teď německý Amazon vede knihu pro iWork '10.

Je však velmi nepravděpodobné, že by Apple pro nové verze svých programových balíků užil označení „'10“, vzhledem k tomu, že již uplynula větší část roku 2010, všeobecně se předpokládá, že to bude verze „ '11“, z toho vycházejí i výše zmiňované pověsti.

Pozorní uživatelé Webu si však všimli, že už před několika týdny začal Amazon nabízet rodinné balení iLife '11 (iLife '11 Family Pack), tato nabídka tam zřejmě byla již od 27. července. Cena činila obvyklých 99 USD a jako dodací lhůta se udávaly 2 až 4 týdny, položka byla zřejmě plně funkční.

Avšak když to nyní vešlo ve známost, Amazon danou položku odstranil (nejspíš nechtěl riskovat hněvivou reakci Applu). Amazon ovšem často nabízí nové verze softwaru s velkým předstihem (zajišťuje mu to lepší umístění ve vyhledávačích poté, co je daný titul skutečně vydán), takže to nelze brát jako jasný důkaz bezprostředně se blížícího vydání iLife '11, ale mohlo by to znamenat, že se objeví během podzimu. Vzhledem k tomu, že se od letošního roku Apple nezúčastňuje Macworldu ani jiných podobných akcí, může nové verze svých základních programových balíků vydat v podstatě kdykoli.

Zatím se samozřejmě přesně neví, co by měl iLife '11 přinést nového, červencové pověsti tvrdily, že všechny aplikace balíku budou 64bitové, zlepší se jejich integrace se sociálními sítěmi a aplikace iWeb bude zcela přepracována. Dále má verze '11 zahrnovat „tajemnou novou aplikaci” a aplikace iDVD bude údajně vypuštěna ze základní instalace (půjde si ji stáhnout dodatečně). Nic z toho ovšem není jisté, dokud Apple iLife '11 skutečně nevydá.

Objevily se fotografie balení Parallels Desktopu 6

Od Mac OS X 10.5 Leopard tvoří integrální součást systému Boot Camp umožňující provozovat na Macích s procesory Intel jako alternativní operační systém Windows. S Boot Campem však lze v daném okamžiku provozovat buď pouze Mac OS X, nebo Windows, ti, kdo si přejí používat aplikace obou systémů současně, musí sáhnout po virtualizačním softwaru, který dovolí běh Windows (a jejich aplikací) ve virtuálním stroji vedle Mac OS X.

K oblíbeným virtualizačním řešením pro Mac patří program Desktop firmy Parallels. Ten se od počátku listopadu 2009 prodává ve verzi 5, kterou však již možná brzy vystřídá nová verze 6.

Zprávu o tom opět přinesl blog TUAW, jeden z jeho čtenářů si totiž všiml, že obchod řetězce se spotřební elektronikou Fry's Electronics v kalifornském Rosevillu už nabízí Parallels Desktop 6 a zaslal fotografii ukazující vystavené krabice nového softwaru.

Pokud nejde o ukázku něčí zdatnosti ve Photoshopu, můžeme brzy očekávat vydání nové verze Desktopu (dotyčný obchod možná „iniciativně“ vystavil balení nové verze s předstihem, mohlo by to souviset s výše zmíněným státním svátkem v USA). Samotná Parallels však na svém webu nadále nabízí verzi 5, což se ovšem může již brzy změnit.

Zatím se neví, co by měl Desktop 6 přinést, ale podle analogie s předchozími verzemi se dá předpokládat, že přinese další výkonnostní optimalizace a zlepší podporu Windows 7.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: