Apple oznámil 3 miliardy stažení z App Store - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple oznámil 3 miliardy stažení z App Store

6. ledna 2010, 00.00 | Aplikační obchod Applu pokračuje v prudkém růstu, počet jednotlivých stažení aplikací již překonal 3 miliardy.

Apple se rád chlubí rekordy svých webových obchodů, zejména v případě App Store, obchodu s aplikacemi pro iPhone a iPod touch. Úspěch tohoto obchodu zpočátku zaskočil i samotný Apple, ale samozřejmě si na jeho prudký růst rychle zvykl a pravidelně oznamuje překročení každé (psychologicky) významné číselné meze.

Chlubí se především počty jednotlivých stažení aplikací, protože jde o skutečně působivá čísla, loni v dubnu byla překonána hranice jedné miliardy stažení, avšak to byl teprve začátek. V červenci se dosáhlo již 1,5 miliardy stažení a dvě miliardy Apple oslavil koncem září 2009.

Nový rekord považuje Steve Jobs za důkaz vysokého náskoku před konkurencí

A včera Apple oznámil překročení třímiliardové hranice, jako vždy k tomu pochopitelně vydal oficiální tiskovou zprávu. (Do udávaných počtů stažení se nezapočítávají aktualizace již nainstalovaných aplikací, nové verze aplikací proto tyto údaje nezkreslují, počítají se jen nově pořízené aplikace.)

Nemůže v ní chybět citace Steva Jobse, který připomíná, že se oněch tří miliard dosáhlo za méně než 18 měsíců, to je podle něj něco naprosto nevídaného. App Store nabízí podle Jobse uživatelům iPhonu a iPodu touch možnosti nesrovnatelné s čímkoli jiným na ostatních mobilních přístrojích a Apple neočekává, že by konkurence s ním v brzké době mohla držet krok.

Tempo růstu se nadále urychluje

To je přirozeně otázka názoru, nelze ovšem popřít, že růst App Store je opravdu ohromující, jeho tempo se navíc stále zvyšuje, vždyť poslední miliardy se dosáhlo již za 3 měsíce. AppleInsider podotýká, že za posledních 99 dní tak průměrný denní počet stažení převyšoval 10,1 milionu. V období od dubna do července loňského roku (tedy mezi 1 a 1,5 miliardou stažení) denní průměr činil „jen“ 6,9 milionu stažení, byl tedy víc než o třetinu nižší, urychlování růstu je zcela zjevné.

K překonání nové hranice se jistě objeví spousta komentářů, ale jasně to ukazuje, že přístrojů s iPhone OS schopných využívat tyto aplikace stále přibývá (vedle iPhonu je pro stahování aplikací velice důležitý též iPod touch, což jasně prokázaly povánoční statistiky) a značný vliv na tato čísla nepochybně má i obrovský celkový počet titulů nabízených na App Store.

Včerejší tisková zpráva sice počet aplikací neuvádí, ale již počátkem listopadu 2009 Apple oznámil, že počet aplikací v App Store překročil 100 000 a i když mezitím došlo ke změnám, jež mohly počet titulů mírně snížit (v říjnu Apple dovolil nakupování též z bezplatných aplikací, takže již není potřeba vytvářet bezplatné „Lite“ verze bez možnosti nakupování sloužící jako demoverze plnohodnotných placených aplikací) a možná proto tentokrát Apple o počtu aplikací mlčí, avšak nějak zásadně se jejich počet určitě nezměnil.

A stále existují další možnosti růstu App Store

Samozřejmě, kvantita a kvalita jsou dvě rozdílné věci a v tak obrovské záplavě programů se již docela obtížně hledá (čehož si je vědom i Apple a podnikl v tomhle směru jisté kroky, v září vydané iTunes 9 nabízejí některé funkce správy aplikací), na druhou stranu se v ní nejspíš nalézá řada kvalitních věcí.

App Store je v současnosti dostupný v 77 zemích světa a nabízí aplikace ve 20 různých kategoriích. A pokud se dá věřit přibývajícím pověstem o chystaném tabletu, brzy se jeho nabídka rozšíří ještě o aplikace (a zřejmě také datový obsah) pro toto zařízení, což by mohlo jeho růst ještě dále urychlit.

A zároveň to dává celkem jasnou odpověď, proč se Apple rozhodl svůj tablet postavit na platformě iPhone OS, v oblasti softwarové podpory rozhodně nebude tablet začínat s prázdnou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: