Zprávy týkající se iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy týkající se iPhonu

6. listopadu 2009, 00.00 | Počet aplikací v obchodu App Store překročil sto tisíc. A počáteční výsledky oficiálního prodeje iPhonu v Číně jsou velice chabé.

Následující dvě zprávy se týkají aktuálního dění okolo iPhonu:

App Store už nabízí přes 100 000 aplikací

Když studie Deutsche Bank o pronikání iPhonu do podniků zmínila, že se v obchodu App Store nachází již přes 95 000 titulů, pochopitelně to vyvolalo otázku, kdy bude překročena stotisícová hranice.

A k tomu došlo už za několik dní, tuto středu Apple oznámil překonání další psychologické hranice ve svém aplikačním obchodu pro iPhone a iPod touch. Apple dění okolo tohoto obchodu přikládá velkou váhu, a tak k téhle události vydal tiskovou zprávu.

Ta obsahuje především marketingová prohlášení, dalších zajímavých údajů tolik nepřináší, ovšem nějaké se tam přece jenom najdou.

Zpráva říká, že App Store funguje v 77 zemích světa a oněch 100 000 aplikací se nabízí ve 20 kategoriích, k nimž patří též hry a prohlašuje, že App Store změnil průmysl mobilních her, mimo jiné umožnil vývoj kvalitních her EA, jež u zákazníků velmi uspěly.

V téhle souvislosti tisková zpráva zmiňuje, že celkový počet uživatelů iPhonu a iPodu touch činí 50 milionů, od předchozích zveřejněných oficiálních údajů jich tak opět několik milionů přibylo. Samozřejmě nezapomíná ani na to, že počet jednotlivých stažení aplikací už překročil 2 miliardy (to se stalo již v září) a tohle číslo nepochybně dále rychle roste, konkrétně Apple jmenuje hudební aplikaci I Am T-Pain, která sama po svém uvedení zaznamenala 10 000 stažení denně.

Apple si samozřejmě uvědomuje, že orientace v tak obrovském množství aplikací není snadná a snaží se v tomto směru něco dělat, iTunes 9 vydané počátkem září vedle novinek z oblasti mediálního obsahu přidaly také nové funkce správy aplikací z App Store a Apple zavedl novou funkci Genius pro doporučování aplikací z něj, tisková zpráva to všechno popisuje a tvrdí, že nové funkce pro orientaci v aplikacích a též uvedení iPhone OS 3.0 v létě potěšily jak vývojáře, tak zákazníky.

Také připomíná zprovoznění oznamovací služby (díky firmwaru 3.0) a prozrazuje, že aplikacím z App Store už byly zaslány více než dvě miliardy oznámení. A zmiňuje i nedávné zavedení funkce nakupování z aplikace též pro bezplatné tituly, což podle Applu dovolí předním vývojářům nabízet zákazníkům ještě širší výběr možností koupě obsahu, předplatných a digitálních služeb.

App Store nepochybně patří k hlavním příčinám úspěchu platformy iPhone OS, to ostatně tvrdí samotný Apple, a tak není divu, že dává zprávám o jeho číselných rekordech takovou publicitu. Samotné množství aplikací však ještě nevypovídá o jejich kvalitě, nakonec v případě Mac OS X právě Apple podotýká, že menší počet pro něj dostupných aplikací není směrodatný.

Hlavním problémem App Store zůstává vůbec se vyznat v té ohromné mase programových titul, výše zmíněné novinky sice ukazují, že Apple má snahu něco s tím dělat, ale určitě by měl jít ještě dál, v tiskové zprávě to vlastně nepřímo slibuje.

Je také otázkou, jak dlouho bude moci takovýto růst ještě pokračovat, zatím se však zdá, že přinejmenším v nejbližší budoucnosti budou dosavadní exponenciální trendy trvat.

Konkurenční mobilní platformy se též pokusily zřídit si obdobné obchody s aplikacemi, ale ty dosud nejsou příliš úspěšné, ovšem nyní, s příchodem některých nových zajímavých telefonů, by mohlo i v oblasti aplikací dojít k většímu rozvoji systému Google Android.

Sice není pravděpodobné, že by vážně ohrozil postavení iPhonu, avšak jeho životaschopnou alternativou by se stát mohl, zejména pro ty, jimž nevyhovují přísná omezení platformy Applu a pevně daná hardwarová konfigurace (jiní to ovšem naopak považují za přednost), tohle vše se však ukáže až během příštího roku.

China Unicom v prvních dnech prodal v Číně jen 5 000 iPhonů

iPhone se v Číně oficiálně prodává od 30. října, avšak počáteční zájem zákazníků nebyl nijak ohromný a potvrzují to i první zveřejněná čísla.

China Unicom v úterý oznámil, že jeho nová 3G síť již získala přes milion zákazníků, ovšem s prodejem iPhonu to bylo v prvních dnech mnohem horší, pořídilo si ho 5 000 zákazníků.

Druhý největší čínský operátor sice tvrdí, že je s dosavadním objemem prodeje spokojený, očekává, že získá milion zákazníků 3G sítě každý měsíc a iPhone by mu měl pomoci zvýšit příjmy za čtvrté čtvrtletí 2009, podle všeho ale poptávka po telefonu Applu nebude zdaleka tak vysoká, jak se domnívali optimisté.

Podle některých odhadů by China Unicom mohl ročně prodat v Číně 460 000 iPhonů, což na nejlidnatější zemi světa není nijak ohromné množství. Oficiální iPhone totiž bude muset soupeřit s šedým trhem, který má zatím navrch.

Důvodů slabého oficiálního prodeje je několik, a to hlavně vyšší cena než v pouličním prodeji a potom to, že iPhone od China Unicomu nepodporuje WiFi, čínská vláda ho dočasně zakázala, ale v květnu zákaz opět odvolala, avšak to již výroba verze pro čínský trh začala, samotný China Unicom ovšem doufá, že ještě letos bude moci začít prodávat iPhony s podporou WiFi.

Ty by mohlo prodej přece jen trochu rozhýbat, přesto asi dohoda s China Unicomem nepřinese takové zvýšení odbytu, jaké se čekalo (Apple ovšem nějaké příjmy bude mít i z šedého trhu), smlouva uzavřená na tři roky ale není exkluzivní, Apple proto začíná znovu jednat s největším operátorem China Mobile, jenže ten hodlá spustit 3G síť využívající nekompatibilní standard, takže by bylo třeba vyvinout odlišnou verzi iPhonu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: