Počet stažení z App Store překonal 1,5 miliardy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Počet stažení z App Store překonal 1,5 miliardy

15. července 2009, 00.00 | Apple oficiálně oznámil, že počet jednotlivých stažení aplikací z obchodu App Store překročil 1,5 miliardy, počet nabízených titulů přesahuje 65 tisíc a dosavadní trendy navíc vykazují stále zesilující růst.

A máme tu nový rekord týkající se webového obchodu App Store s aplikacemi pro iPhone a iPod touch.

Apple totiž včera oficiálně oznámil, že počet jednotlivých stažení překročil 1,5 miliardy, tisková zpráva zároveň uvádí, že obchod nabízí přes 65 000 aplikací a působí v celkem 77 zemích světa. Statistický výčet uzavírá údaj o více než 100 000 vývojářů zaregistrovaných v programu iPhone Developer Program.

A nemůže samozřejmě chybět ani citace Steva Jobse, že App Store nemá v oboru sobě rovného ani kvalitou, ani kvantitou, s potěšením podotýká, že s 1,5 miliardy stažení ho budou konkurenti dohánět jen těžko.

App Store tak dosáhl nového rekordu jenom pár dní poté, co oslavil rok od svého spuštění (k tomu došlo 10. července 2008).

Obchod začal už brzy po spuštění zaznamenávat první rekordy a letos 23. dubna překonal hranici miliardy stažení. A jak vidět, ani poté jeho růst neustal, naopak, za pouhé další tří měsíce se počet stažení zvýšil o rovnou půlmiliardu, to dává v průměru 6,3 milionů stažení za den v daném období, zatímco před dosažením miliardové hranice to bylo okolo 5 milionů za den. To ale nijak zvlášť nepřekvapuje, protože se pořád zvětšuje uživatelská základna, iPhonů a iPod touch se prodalo přes 40 milionů a nadále přibývají noví zákazníci, navíc zřejmě roste také zájem o aplikace.

App Store se tak přinejmenším z kvantitativního hlediska jeví jako ohromný úspěch (i když se najdou kritici, kteří tvrdí, že v obrovské nabídce titulů je obtížné najít ty opravdu kvalitní) a není též tak docela jisté, jak velký zisk vlastně tenhle obchod Applu přináší (květnová analýza Lightspeed Venture Partners došla k závěru, že příjmy z něj nejsou tak závratné, jak se někteří domnívají).

Prodělečný ovšem jistě není, ostatně samotný Apple stále prohlašuje, že App Store sám (podobně jako iTunes Store) nemá generovat zisk, ale slouží především k přilákání dalších zákazníků ke koupi iPhonu a iPodu touch.

A to se mu zjevně daří, přesněji bychom to měli vědět 21. července, kdy Apple oznámí finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí a nejspíš také počet prodaných iPhonů. Určitě se přitom opět pochlubí rekordy dosaženými na App Store, ovšem překonání hranice 1,5 miliardy stažení je natolik významné (a mediálně vděčné), že ho zveřejnil již teď.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: