Keynote Steva Jobse - druhá část, hardwarové novinky - rok 2006 ve znamení Intel Inside! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Keynote Steva Jobse - druhá část, hardwarové novinky - rok 2006 ve znamení Intel Inside!

Apple MacBookPro keynote

10. ledna 2006, 19.00 | Druhá část úvodní řeči Steve Jobse se točila především kolem hardwarových produktů, přechodu na Intel a oznámení nových Intel Maců!

Paul Otellini

Jak jinak mohl Steve zahájit část věnovanou přechodu na Intel než přivítáním současného šéfa Intelu - Paula Otelliniho. Ten se na pódiu objevil v protiprachovém obleku s waferem v ruce (křemíkový plát s procesory připravenými na vyjmutí). Mezi řečí Paul řekl:"Intel is ready", na což Steve zareagoval slovy "Apple is ready too" a dočkali jsme se uvedení prvního Intel Maca - iMaca. Stejná velikost, stejný design, stejné funkce, stejná cena a přitom 2 až 3x rychlejší než předchozí verze iMacu G5.

Nové iMacy v sobě mají Intel Duo Core procesor (dvoujádrový) a grafickou kartu ATI Radeon X1600. Nabízena je opět 17" a 20" verze s cenami od 1 300 USD. Pro svůj běh potřebují Intel Macy minimálně Mac OS X 10.4.4 a všechny aplikace obsažené v této verzi OS jsou již nativní, nepotřebují překladač. Stejně tak iLife'06 a iWork'06 jsou universal - nativní pro obě verze procesoru. Profesionální aplikace se dočkají updatu v březnu tohoto roku. Jedná se konkrétně o Final Cut Pro, Logic Pro 7 a Aperture a tento cross-platform upgrade bude stát 49 USD. Společnost Quark novou verzi svého XPressu 7 má již jako universal a budou ji moci používat nativně jak uživatelé PowerPC, tak Intel procesorů. Na ploše je k vidění beta verze QXP7, která je již také universal.

Na pódiu vystoupila i Roz Ho, zástupce Microsoftu v oblasti vývoje MS Office pro Mac a potvrdila dohodu Applu a Microsoftu ohledně vývoje MS Office na dalších pět let. V březnu bychom se měli dočkat updatu tohoto kancelářského balíku (například upravený Messenger a Entourage). MS Office zatím běží na Intelu Macu pomocí překladače Rosetta. Totéž platí například i pro Photoshop.

Roz Ho z Microsoftu

Nový iMac je dostupný ode dnešního dne a rok 2006 bude ve znamení přechodu Apple produktů na Intel procesory. Dle Steva Jobse se v průběhu tohoto roku dočkáme kompletního "přepnutí" z PowerPC na Intel a můžeme se tak těšit na řadu nových a rychlejších produktů. To dosvědčuje nová a velmi vtipná reklama znázorňují Intel procesor uvnitř Maca.

One more thing....

Dokážete si Stevovu Keynote představit bez této hlášky? Tentokrát byla použita k uvedení nového notebooku s Intel procesorem nesoucí název MacBook Pro. Stejně jako nový iMac, i zde je použit Duo Core procesor, který dokáže zrychlit nový notebook 4 až 5x proti G4 PowerBooku.

Je to nejenom nejvýkonnější notebook od Applu, ale i nejtenčí. Má stejně kvalitní displej jako Cinema Displeje, integrovaný iSight a může být ovládán pomocí dálkového ovladače od Applu. Širokoúhlý displej má úhlopříčku 15,4" (rozlišení 1 440 x 900), nabízeny jsou dvě verze procesoru (1.67 nebo 1.83GHz Intel Core Duo) a grafická karta ATI Mobility Radeon X1600.

iSight v MacBook Pro

Phil Schiller mezi diváky

Když Steve Jobs prezentoval integrovaný iSight, použil iChat a zavolal Philu Schillerovi, který seděl s novým notebookem mezi diváky a naživo tak prezentoval MacBook Pro. Zajímavě vypadá MagSafe - vylepšený konektor napájení, který je v notebooku "držen" magnetem - když někdo omylem zakopne o šňůru vedoucí od adaptéru, nedojde k pádu počítače nebo vytržení kabelu, ale pouze k vysunutí konektoru. MacBook Pro bude dostupný v únoru za cenu 2 000 a 2 500 USD.


MagSafe

A to je vše, přátele, poslední Stevova zmínka byla o datu 1.4.2006, kdy bude Apple slavit 30. výročí založení. Schválně, co si na nás na tento den Steve připraví. Přejeme vám hezký den ze San Fracisca!

Foto Jan Březina, Grafika Publishing s.r.o.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: