Zprávy týkající se iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy týkající se iPhonu

19. května 2010, 00.00 | Apple odmítl přijmout aplikaci WiFi Sync pro bezdrátovou synchronizaci, její autor ji proto nabízí na Cydii. A chystaný nový iPhone údajně nasadí displej s vyšším rozlišením a lepší zobrazovací technologií.

Následující dvě zprávy souvisejí s iPhonem, nejprve se podíváme na další aplikaci, kterou Apple nepřijal do App Store:

Apple odmítl přijmout aplikaci WiFi Sync umožňující bezdrátovou synchronizaci iPhonu

Aplikace pro App Store musí projít přísným schvalovacím procesem Applu, než se do tohoto obchodu dostanou a občas bývají odmítnuty. Některá odmítnutí vyvolávají značnou mediální odezvu a teď tu zřejmě máme další takový případ.

Už v dubnu oznámil vývojář Greg Hughes, že chystá aplikaci WiFi Sync, jež umožní bezdrátovou synchronizaci iPhonu s osobním počítačem přes WiFi připojení. To samozřejmě vzbudilo značný zájem (na YouTube se objevilo video předvádějící bezdrátovou synchronizaci hudebních skladeb). Hughes aplikaci zaslal ke schválení pro App Store, ovšem již tehdy mnozí očekávali, že Apple WiFi Sync neodsouhlasí (oficiálně lze iPhone synchronizovat jen přes kabelové USB připojení).

A zmíněná očekávání se naplnila, Apple WiFi Sync skutečně minulý týden odmítl přijmout. Engadget cituje autora aplikace, jemuž nejmenovaný zástupce Applu po telefonu sdělil, že technicky sice WiFi Sync pravidla neporušuje, přesto se pohybuje na hranici toho, co je dovoleno a dále zmínil ještě bezpečnostní důvody.

Později se na Engadget obrátila mluvčí Applu a upřesnila, že odmítnutí bylo důsledkem bezpečnostních problémů a dalších technických potíží aplikace, včetně čtení a zápisu mimo kontejner aplikace.

O tom se samozřejmě může diskutovat, v každém případě však Apple WiFi Sync do svého obchodu nevpustil. Dalo se ovšem předpokládat, že si nenechá zasahovat do oblasti synchronizace, jistě si pamatujete na snahy Palmu umožnit, aby se jeho telefon Palm Pre mohl přímo synchronizovat s iTunes na Macu, čemuž se Apple bránil častými aktualizacemi iTunes. Palm však používal skutečně nevhodnou metodu, protože prostě napodoboval iPod, což nakonec vyvolalo kritiku USB Implementers Fora.

Bezdrátovou synchronizaci iPhonu by jistě uvítala většina uživatelů, ačkoli by zřejmě byla pomalejší než přes USB kabel (pro menší objemy dat, třeba právě hudbu, by to ale nemuselo až tolik vadit), Apple však zatím bezdrátovou synchronizaci nepodporuje.

Oficiálně to vysvětluje bezpečnostními důvody, vadilo by asi i to, že by nepochybně rychleji vyčerpávala baterii iPhonu, přesto by se určitě našla spousta uživatelů, kteří by se s těmito nevýhodami smířili. Apple ovšem jako obvykle sám rozhodl, co je pro uživatele nejlepší, a tak aplikaci WiFi Sync v App Store nenajdete.

Avšak ti vlastníci iPhonů, kterým nevadí hackerské zásahy do přístroje, si bezdrátovou synchronizaci upírat nemusí, Hughes totiž oznámil, že přešel do „šedé zóny“ a bude WiFi Sync nabízet na Cydii, hackerské alternativě App Store pro neoficiální aplikace (obchod Cydia Store začal fungovat loni na jaře).

WiFi Sync je ovšem placená, její autor za ni požaduje 9,99 USD, což není na poměry iPhonu zrovna málo, přesto se však nepochybně najde dost vlastníků iPhonu s otevřeným (jailbroken) firmwarem ochotných za možnost bezdrátové synchronizace tuto částku zaplatit, pro „oficiální“ iPhony ale zůstane nadále nedostupná.

Nový iPhone má nasadit displej s vyšším rozlišením a s technologií FFS

Je téměř jisté, že letos v létě Apple uvede nový model iPhonu (zvlášť když se teď objevují uniklé prototypy tohoto telefonu na různých místech světa) a mimo jiné se předpokládá, že nový přístroj přinese také lepší displej než dosavadní modely, které od počátku používají 3,5“ TFT displej s rozlišením HVGA (320 x 480).

A v pondělí přišly zprávy, jež vlastnosti tohoto displeje popisují blíže, jako obvykle se ovšem jedná o nepotvrzené pověsti.

Obvyklý je i jejich zdroj, tchajwanský server DigiTimes. Ten má velice dobré vztahy s tamními výrobci (kteří zajišťují i výrobu iPhonu), takže často přinese spolehlivé zákulisní informace.

V daném případě server cituje svého analytika, podle něhož Foxconn začne od června dodávat nový model iPhonu (dnes už všeobecně nazývaný iPhone 4G) a těchto přístrojů by se během letošního roku mělo prodat celkem 24 milionů. To jsou ovšem pouze odhady, které potvrdí nebo vyvrátí až budoucnost, DigiTimes však také popisuje některé vlastnosti nového iPhonu.

Nový přístroj má nasadit IPS displej (vysvětlení vlastností jednotlivých typů LCD displejů najdete třeba zde), využívající technologii FFS, jež zajišťuje větší pozorovací úhly a lepší čitelnost ve slunečním svitu.

Nový displej kromě toho má nabízet vyšší rozlišení, a to 960×640 (důvody, proč by měl Apple užít právě tohle rozlišení, už v dubnu předestřel John Gruber na svém blogu Daring Fireball). Tyto zobrazovací panely budou dodávat firmy LG Display a Prime View International.

Nasazením FFS displeje se Apple údajně snaží zlepšit použitelnost iPhonu jako elektronické čtečky a hodlá tak dále prosazovat svůj knižní obchod iBookstore (z podobných důvodů použil IPS displej pro iPad). Technologii FFS už nyní používá pro svůj displej telefon HTC Hero.

Novým displejem by iPhone také překonal současné špičkové telefony se systémem Android, které obvykle nabízejí rozlišení 854×480 a někdy používají technologii OLED, rovněž zajišťující lepší pozorovací úhly a čitelnost za jasného osvětlení.

Dále DigiTimes tvrdí, že nový telefon bude používat procesor ARM Cortex-A8 s 512 MB RAM, dvojnásobkem paměti současného iPhonu 3GS, aby mohl lépe využít podpory multitaskingu v iPhone OS 4.

To je však v rozporu s informacemi o uniklém prototypu z Vietnamu, podle nichž má nový telefon nadále používat 256 MB RAM, tak jako iPhone 3G a iPad a poněkud to zpochybňuje celou zprávu tchajwanského serveru. (O procesoru Cortex-A8 se ovšem nepochybuje, nový telefon by ale zřejmě měl používat jeho variantu z čipu A4 pro iPad, jež může bez zvýšení příkonu pracovat na vyšší taktovací frekvenci, v případě iPadu na 1GHz.)

A nakonec DigiTimes uvádí, že aby se vypořádal s problémy výdrže baterie (lze předpokládat, že FFS panel bude mít o něco vyšší příkon), bude nový zobrazovací panel o 33 procent tenčí než současný displej, což dovolí nasadit větší bateriové moduly od firem Simplo Technology a Dynapack International Technology (prototyp iPhonu, k němuž se dostalo Gizmodo, opravdu nesl o hodně větší baterii).

Věrohodnost všech těchto tvrzení prověří pravděpodobně až 7. červen, kdy začíná vývojářská konference WWDC 2010, při jejímž zahájení se očekává představení nového iPhonu, stejně jako v minulých letech. Do té doby asi bude pověstí o vlastnostech nového iPhonu dále přibývat, další uniklé prototypy sice již zřejmě nespatříme, ale i tak nejspíš bude většina vlastností telefonu známá už předem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: