Apple oznámil termín konání konference WWDC 2010 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple oznámil termín konání konference WWDC 2010

30. dubna 2010, 00.00 | Vývojářská konference WWDC 2010 začne 7. června, kdy by mohl být též představen nový iPhone.

Už řadu let se vždy na počátku léta koná vývojářská konference WWDC Applu, veřejnost ovšem spíš než hlavní náplň akce, tedy podrobné předvedení technologií firmy vývojářům aplikací, zajímají novinky, jež se pravidelně představují v zahajovacím proslovu konference. A od roku 2007 k těmto novinkám patří také nový model iPhonu.

Již nějakou dobu se objevují spekulace o termínu WWDC 2010, někdy se mluvilo o konci června, ovšem ve středu Apple oznámil oficiální termín, jak sděluje tato tisková zpráva, konference se bude jako obvykle konat v sanfranciském kongresovém středisku Moscone West od 7. do 11. června.

Konference se zaměří především na iPhone OS a mobilní technologie

Tisková zpráva předkládá poměrně obsáhlý popis témat, jimiž se bude konference zabývat (další informace lze najít na webu akce), základních tématických okruhů bude pět, a to aplikační rámce, Internet a Web, grafika a média, vývojové nástroje a základní operační systémy.

Tisková zpráva podrobně popisuje témata jednotlivých okruhů, většina jich souvisí s iPhone OS, zatímco Mac OS X se zmiňuje spíše okrajově, probírat se pochopitelně bude iPhone OS 4 a též možnosti využití HTML5.

O tom, že konference bude zaměřená především na iPhone OS a mobilní řešení obecně, svědčí i to, že ocenění Apple Design Awards pro zajímavé aplikace se letos udělí jen pěti aplikacím iPhonu a pěti aplikacím iPadu, pro Macy žádná kategorie vypsána nebyla.

Očekává se uvedení nového iPhonu

Dále se považuje za téměř jisté, že 7. června bude představena ostrá verze iPhone OS, který Apple poprvé veřejně předvedl počátkem dubna a měli bychom se dozvědět přesný termín jeho uvolnění. A pochopitelně se předpokládá, že současně bude odhalen nový model iPhonu, loni byl takto uveden iPhone 3GS.

Ovlivní dění uniklý prototyp?

Letos ovšem zaběhnuté schéma Applu poněkud narušuje případ uniklého prototypu nového iPhonu, který zřejmě představuje velmi pozdní vývojovou fázi určenou pro terénní testování a nejspíš se příliš neliší od konečné verze telefonu.

Avšak asi až 7. června zjistíme, jaký tato „kauza“ měla na nový iPhone vliv (mimochodem, u redaktora serveru Gizmodo, který zprávu o prototypu zveřejnil, již provedla domovní prohlídku policie a zabavila některé věci včetně počítačů, aby prošetřila obvinění, že prototyp iPhonu byl ukraden, možná k tomu došlo na popud Applu. Ale oprávněnost zásahu zpochybnili právníci a nyní se k němu vyjadřují organizace na ochranu práv, další vývoj tak zůstává nejasný.

Na WWDC byl vždy nový iPhone představen, avšak jeho vlastní prodej začal až o něco později, teď se však objevily pověsti, že tentokrát by to mohlo být jinak, „zdroje obeznámené se situací“ tvrdí, že by prodej nového modelu iPhonu mohl začít již během WWDC, zřejmě kvůli tomu, že většina podrobností nového modelu je už známá a Apple bude chtít udržet zájem zákazníků.

Není to ovšem vůbec jisté, jiní tohle tvrzení naopak zpochybňují (vývojáři by podle nich měli dostat čas se na nový iPhone připravit), přesto se zdá dost pravděpodobné, že nový telefon Applu letos dorazí na trh ještě během června.

Steve Jobs se možná objeví na dvou akcích po sobě

Pochopitelně se odhaduje, kdo na WWDC 2010 přednese zahajovací projev, všeobecně se soudí, že letos to bude Steve Jobs (loni ho kvůli jeho zdravotním problémům museli zastoupit další členové vedení Applu).

Jobs tak asi bude mít počátek června docela rušný, protože se již potvrdilo, že vystoupí na konferenci D: All Things Digital, jež se bude konat od 1. do 3. června v Los Angeles.

Na této konferenci její zakladatelé, známí techničtí autoři deníku Wall Street Journal Walt Mossberg a Kara Swisher, pravidelně zpovídají významné postavy ze světa digitálních technologií, letos to kromě Jobse budou třeba generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer, režisér Avatara James Cameron či zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, vedle mnoha dalších.

Čeká se, že Jobs na této akci prozradí nějaké zajímavé věci, ale pokud za necelý týden poté vystoupí na WWDC, lze předpokládat, že o konkrétních novinkách v Los Angeles mluvit nebude a vyjádří se spíše k obecnějším věcem (uvidíme, jestli si najde čas na kritiku Flashe).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: