Vyšly nové verze iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Vyšly nové verze iOS

15. dubna 2011, 00.00 | Apple vydal iOS 4.3.2 a také iOS 4.2.7 pro CDMA verzi iPhonu 4.

Ve čtvrtek se vedle řady softwarových aktualizací pro Macy objevily též hned dvě nové verze iOS:

iOS 4.3.2 opravuje různé menší chyby

Blog Boy Genius Report (BGR) už minulý týden tvrdil, že se chystá brzké vydání iOS 4.3.2 a toto pondělí upřesnil, jaké chyby má opravovat, uvolnění nové verze iOS očekával příští týden.

Ale stejně jako tomu bylo v případě iOS 4.3.1, také tentokrát byl Apple ještě rychlejší a iOS 4.3.2 uvolnil již včera, jinak ovšem měl BGR pravdu a správně určil i nabízené opravy. (Pro většinu podporovaných zařízení tvoří iOS 4.3.2 sestavení 8H7, pouze CDMA verze iPadu 2 užívá sestavení 8H8.)

Z příslušného podpůrného dokumentu totiž plyne, že tato nová verze iOS opravuje chybu, jež občas způsobila zhasnutí nebo zamrznutí videa během videohovoru FaceTime a dále řeší závadu, která některým uživatelům bránila v připojování ke 3G sítím na 3G iPadu. A samozřejmě také zahrnuje nejnovější bezpečnostní aktualizace.

Bezpečnostní opravy popisuje tento dokument, podle něj iOS 4.3.2 zabraňuje útokům prostřednictvím podvržených SSL certifikátů vydaných firmou Comodo (tuhle záležitost blíže probral Root.cz), dále opravuje chybu funkce QuickLook, jež se dala zneužít k útoku pomocí souborů Microsoft Office a chyby knihovny libxslt a WebKitu, přes které mohly útočit záškodnické webové stránky.

Všechny tyto útoky mohly způsobit ukončení aplikace nebo spuštění libovolného (potenciálně nebezpečného) kódu. Jde vlastně o stejné bezpečnostní opravy, jaké Apple včera vydal též pro Mac OS X a pro Safari 5.0.5.

iOS 4.3.2 se nabízí pro iPhony 3GS a 4 (GSM verzi), pro iPody touch třetí a čtvrté generace a pro iPady první a druhé generace. Získat se dá jako vždy aktualizační funkcí iTunes (vyžaduje přinejmenším iTunes 10.1, doporučují se pro něj iTunes 10.2).

Pro CDMA verzi iPhonu 4 se nabízí iOS 4.2.7

Ve čtvrtek Apple současně uvolnil také novou verzi iOS pro CDMA verzi iPhonu 4, iOS 4.2.7 (sestavení 8E303).

Příslušný podpůrný dokument uvádí, že přináší nejnovější bezpečnostní aktualizace, jejichž přehled najdete tady. Tato verze iOS samozřejmě řeší problém SSL certifikátů firmy Comodo a dále opravuje chyby funkce QuickLook a WebKitu.

Je určena pro CDMA verzi iPhonu 4 představenou letos v lednu, v USA se prodává od počátku února. Tento iPhone by se měl nabízet též v Jižní Koreji, v Evropě se ovšem neprodává, protože by zde vůbec nefungoval.

Telefon stále používá vlastní oddělenou verzi iOS (zpočátku měl firmware verze 4.2.5, v polovině února přešel na iOS 4.2.6) a neví se, kdy a zda vůbec dojde k jeho sloučení s hlavní vývojovou větví iOS.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: