Unikly webové reklamy naznačující brzký příchod modernizovaných Maců - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Unikly webové reklamy naznačující brzký příchod modernizovaných Maců

6. října 2009, 00.00 | V reklamním systému Goggle Ad Sense pro Nizozemí a několik dalších evropských zemí se o víkendu dočasně objevily reklamy na očekávané nové modely Maců, což signalizuje, že na trh nejspíš dorazí již velice brzy.

Už několik týdnů přicházejí pověsti o uvedení modernizovaných iMaců, mírně aktualizovaných Maců mini a nových plastových MacBooků.

Přibývá známek velmi brzkého uvedení nových Maců

A o víkendu se objevily další, tentokrát skutečně výmluvné náznaky, že se přibližuje zahájení jejich prodeje. Reklamní systém Ad Sense Googlu, dodávající webovou reklamu, totiž zřejmě předčasně vypustil lokalizované verze reklam na zmíněné nové Macy, což napovídá, že do jejich uvedení už asi zbývá jenom několik málo dnů.

Nejprve byly tyto reklamy odhaleny na Google.nl (nizozemské verzi vyhledávače), vynořily se mezi sponzorovanými odkazy při zadání názvu příslušného Macu jako hledaného termínu a odkazovaly na nizozemskou verzi webového obchodu Applu, který ovšem v nabídce přirozeně nadále vede jenom stávající modely.

Jestliže tyhle reklamy opravdu pocházely od Applu, tak znamenají potvrzení dosavadních pověstí, podle nichž mají na trh brzy přijít iMacy s tenčím hliníkovým pouzdrem, polykarbonátové MacBooky rovněž s přepracovaným tenčím pouzdrem a Macy mini s výše taktovanými procesory. Zároveň se předpokládá, že Apple současně uvede nástupce myši Mighty Mouse a též novou hliníkovou bezdrátovou klávesnici a dálkové ovládání Apple Remote s hliníkovým pouzdrem.

Zajímavé náznaky u prodejců

V poslední době také přibývalo zpráv o tom, že Apple informuje velkoodběratele Maců jak z přímých, tak nepřímých distribučních kanálů, že dodávky MacBooků, iMaců a Maců mini budou silně omezeny.

Zvlášť zajímavé je však to, že mnozí američtí prodejci Maců již úplně vyprodali iMacy a Macy mini ze svých skladových zásob a Apple jim udal jako možný termín nového zásobení 7. až 9. říjen, což by napovídalo, že by nové Macy mohly být oficiálně oznámeny už dnes (jisté to ovšem není, to zjistíme až večer).

A některé kamenné obchody Applu dostaly o víkendu nové reklamní tabule, které se nemají rozbalit či vystavit, dokud k tomu nedostanou pokyn.

Texty uniklých reklam

AppleInsider zveřejnil několik snímků obrazovek výpisů z Google.nl, obsahujících dotyčné reklamy, jež zmiňují právě ty vlastnosti, o nichž se mluvilo v předchozích pověstech (AppleInsider si nechal texty v nizozemštině přeložit Googlem do angličtiny, zde místo toho uvádíme odpovídající český překlad).

Reklama na MacBook

Pro MacBook reklama zněla takto: „Apple's Nieuwste MacBook. Dunner, lichter en krachtiger! Gratis bezorging. Bestel vandaag“ (Nejnovější MacBook Applu, tenčí, lehčí a výkonnější. Doprava zdarma, objednávejte ještě dnes.)

Reklama na iMac

V případě iMacu reklamní text uváděl tohle: „De Splinternieuwe iMac. Ultradunne 20 & 24 inch modellen. Vanaf slechts €1099.” (Zbrusu nový iMac, ultratenké 20” a 24” modely, již od 1 099 EUR.)

Reklama na Mac mini

A takhle vypadala reklama pro Mac mini: „Apple's Nieuwe Mac Mini. Sneller en betaalbaarder dan ooit. Vanaf slechts €499. Bestel meteen.” (Nový Mac mini Applu, rychlejší a dostupnější než kdykoli předtím. Již od pouhých 499 EUR. Okamžitě k objednání.)

Vzhledem k tomu, že v současnosti stojí nejlevnější Mac mini v Nizozemí 599 EUR, naznačuje to další zlevnění nového modelu (ceny v USA budou nepochybně ještě nižší, dá se předpokládat, že tam to bude stejná částka v USD). To by odpovídalo současným trendům Applu, kdy nové, výkonnější modely Maců zároveň vycházejí levněji než jejich předchůdci, jak tomu bylo například s novými MacBooky Pro letos v červnu.

A obdobné reklamy byly objeveny ve sponzorovaných odkazech i na dalších evropských mutacích Googlu, italská verze předkládala reklamu na nový ultrantenký iMac za cenu od 1099 EUR a odkazy na nový bílý MacBook se našly i v německé a rakouské verzi Googlu (pochopitelně v příslušných jazycích).

V pondělí však národní verze Googlu už zase vypisovaly ve sponzorovaných odkazech reklamy na stávající modely Maců, takže dotyčné inzeráty již byly zřejmě z Ad Sense odstraněny (to by celkem dávalo smysl, protože je dost pravděpodobné, že k jejich uvolnění došlo technickým nedopatřením o víkendu, kdy lze předpokládat slabší pracovní nasazení příslušného personálu).

Na nové Macy bychom tudíž již neměli čekat příliš dlouho, zůstává ovšem otevřenou otázkou, zda se objeví už dnes, anebo až za několik dalších dní.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: