Nové iMacy se údajně již začaly vyrábět - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové iMacy se údajně již začaly vyrábět

25. září 2009, 00.00 | AppleInsider tvrdí, že se už tento měsíc počaly vyrábět nové iMacy se změněným pouzdrem a doplněné o další, zatím však blíže neupřesněné novinky.

Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl, že již běží výroba nových, významně inovovaných iMaců.

Před pár dny vyvolala rozruch zpráva analytické firmy Wedge Partners, podle níž mají modernizované iMacy a MacBooky přijít na trh během několika málo týdnů. AppleInsider ovšem předpovídal modernizované a současně levnější Macy už na jaře, což se v případě nových MacBooků Pro (uvedených v červnu) skutečně naplnilo.

Nové iMacy se prý již dva týdny vyrábějí na Tchaj-wanu

A totéž by se brzy mělo stát s iMacy, AppleInsideru dva lidé s tím obeznámení prozradili, že už zhruba dva týdny sjíždějí nové iMacy z tchajwanských výrobních linek.

Stále se bude jednat o stroje s integrovaným monitorem a s dvoujádrovým procesorem, mají však mít proti stávajícím modelům ještě tenčí pouzdra, doplnil jeden ze zmíněných zasvěcenců. (Dříve se sice spekulovalo o nasazení čtyřjádrových procesorů a Intel právě v těchto dnech představil nové procesory s architekturou Nehalem, včetně prvních mobilních čipů, avšak jestliže budou nové iMacy používat ještě tenčí pouzdro, asi by bylo obtížné je s takovým procesorem vůbec uchladit.)

Bližší podrobnosti o novém designu se zatím neví, ale pravděpodobně se budou nová pouzdra podobat loni uvedenému monitoru Apple LED Cinema Display.

Tajemné nové vlastnosti

Kromě nového vnějšího designu by však tyto stroje měly přinést i několik nových vlastností, jaké zatím uživatelům Maců nebyly dostupné (v srpnu se vynořily pověsti, že modernizované iMacy získají dvě nové zajímavé vlastnosti, avšak neupřesnily, o co vlastně půjde).

Mnozí věří, že by jednou z těchto novinek mohlo být nasazení Blu-ray mechaniky (přestože Steve Jobs tuhle technologii ne tak dávno nazval „pytlem potíží“, to ovšem měl na mysli příliš složitou licenční politiku, jež se od té doby změnila). Blu-ray mechaniky však stále zůstávají dost drahé, což by se nepochybně projevilo na ceně nových strojů, takže přetrvávají pochybnosti.

Nové iMacy se mají dočkat i jiných vylepšení, další skupina zasvěcenců tvrdí, že z nových iMaců učiní zatím nejvšestrannější stroje, odmítá však mluvit o jakýchkoli bližších podrobnostech. (V diskusích se vedle Blu-ray spekuluje třeba o volitelných matných displejích či o LED podsvícení obrazovky - právě jeho zavedení se jeví jako dost pravděpodobné, vzhledem k „zeleným“ iniciativám Applu.)

Nadále se tak musíme spokojit s neurčitými náznaky, podle nichž by nové iMacy měly přinést vedle obvyklých vylepšení běžných parametrů i další technologické novinky. (Applu tahle nejistota určitě vyhovuje, protože ještě více rozněcuje zájem zákazníků, možná šíření takovýchto náznaků sám podporuje.)

Na trh dorazí asi počátkem října

Tomu, že Apple chystá nové modely, nasvědčuje i to, že v USA Apple údajně začal nabízet zákazníkům z podnikového a školského prostředí odebírajícím více kusů slevy 100 až 200 USD na stávající iMacy. To vypadá jako obvyklá snaha Applu zbavit se zbývajících skladových zásob před uvedením nových modelů, nabídky navíc měly být platné jen po dobu jednoho týdne, což by naznačovalo, že do příchodu nových strojů už mnoho času nezbývá.

Stále ovšem není jasné, kdy vlastně Apple nové iMacy oficiálně představí, podle citovaných zasvěcenců to může být kdykoli mezi příštím týdnem a polovinou října, přesný termín bude zřejmě záviset na rozhodnutí marketingu (a nejspíš i na tom, kdy se podaří vyrobit dostatek kusů, aby se uspokojila počáteční poptávka).

A tak tedy někdy během první poloviny října lze očekávat uvedení nových iMaců s tenčím pouzdrem a nějakými dalšími vylepšeními, které by současně měly poskytovat lepší poměr ceny a výkonu než jejich předchůdci.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: