Omezení dodávek iMaců a Maců mini naznačuje blížící se změny - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Omezení dodávek iMaců a Maců mini naznačuje blížící se změny

2. října 2009, 00.00 | Apple informoval své prodejní kanály, že dodávky některých stolních Maců budou po určitou dobu omezené, což nasvědčuje, že se blíží jejich modernizace.

Už delší dobu se vynořují pověsti o blížící se modernizaci iMaců (a mluví se též o inovaci plastového MacBooku). A tento týden se objevily další náznaky přibližující se modernizace některých Maců.

Apple omezuje dodávky i do vlastních obchodů

Apple totiž začal informovat své vlastní prodejní kanály, že dodávky některých modelů Maců budou v nejbližší době váznout, například v pondělí zaslalo vedení divize maloobchodního prodeje kamenných obchodům Applu v USA zprávu, že další objednávky určitých stávajících stolních modelů nebudou vyřízeny a obchody nemají očekávat opětovné doplnění jejich zásob.

Konkrétně se to týká všech čtyř současných standardních konfigurací iMaců a také levnějšího Macu mini za 599 USD s 1 GB RAM a 120GB pevným diskem.

Podobné zprávy přicházejí již několik týdnů a všeobecně se považují za signál blížícího se uvedení nových modelů těchto strojů, jejichž vnější vzhled se už dlouho nezměnil (v případě iMaců od srpna 2007, plastový MacBook si svůj vnější design uchovává dokonce od května 2006).

Apple navíc přednostně zásobuje Macy své vlastní prodejní kanály, takže jestliže došlo k omezení dodávek i do nich, tak zřejmě výroba zmíněných modelů Maců úplně skončila, ostatně zatímco až do tohoto týdne je samotný Apple ještě prodával, jiní američtí prodejci už nemohli, kupříkladu Amazonu.com, který v USA patří k největším autorizovaným prodejcům Maců, došly iMacy a Macy mini již počátkem září a přestože je stále vede v nabídce, pravděpodobně je bude muset získat od svých obchodních partnerů.

Americký webový obchod Applu sice tyhle stroje nadále nabízí, ale to je nejspíš pouze způsob, jímž se snaží zbavit posledních skladových zásob stávajících modelů. Což se nejspíš děje, protože u iMaců ještě zůstává dodací lhůta do 24 hodin, avšak v případě Maců mini se už prodloužila na 1 až 3 pracovní dny.

Menších změn by se mohly dočkat také Macy mini

Takovýto vývoj nijak nepřekvapuje v případě iMaců, jejichž modernizace se teď již považuje za téměř jistou (ovšem u Applu nikdy nic nevíte s určitostí), proto větší pozornost budí informace o omezené dostupnosti levnějšího Macu mini.

Vzhledem k tomu, že se Macy mini dočkaly výraznější modernizace teprve letos v březnu, není pravděpodobná nějaká jejich významnější změna, AppleInsider ale uvádí, že zachytil zprávy o možné současné drobnější modernizaci Maců mini, jež by měla spočívat v nasazení výkonnějšího procesoru a dalších komponent. A dokonce získal potvrzení, že skladová položka (identifikátor SKU) pro levnější Mac mini byla zrušena, což znamená, že buď Apple přestane levnější model Macu mini prodávat, anebo spíše chystá jeho inovaci.

A tak bychom se mohli spolu s novými iMacy dočkat též Maců mini s lepším vybavením (nižší model by si rozhodně zasloužil větší RAM a pevný disk), možná se tedy bude opakovat situace z letošního jara, kdy byly inovované iMacy a Macy mini rovněž uvedeny společně. V případě Maců mini se však zřejmě bude jednat jenom o kosmetické, ačkoli nepochybně vítané změny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: