Steve Jobs včera představil nové iPody a další novinky (6.9.07) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Steve Jobs včera představil nové iPody a další novinky (6.9.07)

6. září 2007, 06.00 | Na včerejší mediální akci Steve Jobs skutečně představil nové iPody, naplnily se téměř všechny o nich kolující pověsti, jako překvapení na závěr uvedl iTunes Store ovládaný přes WiFi a oznámil výrazné zlevnění iPhonu.

Včera se konala očekávaná mediální akce Applu v San Franciscu (v 10:00 tamního času, tedy v 19:00 času našeho). Všeobecně se předpokládalo, že na ní budou představeny nové iPody, na toto téma kolovaly pověsti již dlouho. (První dávka pověstí přišla už v srpnu a poslední informace přinesl ThinkSecret ještě předevčírem). Již předem vám mohu prozradit, že se tyto pověsti potvrdily téměř úplně, přesto si Jobs přichystal překvapení, o nichž se nemluvilo.

Všechny dnešní zprávy se točí kolem oznámení z této akce, tudíž zde dnes ode mne bude pouze tento článek (snažil jsem se do něj shrnout vše podstatné), další doplňující informace, jež se pravděpodobně objeví, zahrnu do zítřejších článků.

Použité informační zdroje

Zprávy z akce přirozeně přinesla většina severů, pro tento článek jsem použil hlavně reportáže z následujících zdrojů: Engadget nabízí podrobný přepis dění doplněný řadou fotografií. Obdobně podrobný záznam (opět doplněný o fotografie) přináší také Ars Technica, navíc ho doplnila přehledným soupisem představených novinek. Macworld jako obvykle předkládá zhuštěný zápis z akce, rovněž provázený fotografiemi. Informace přinesla řada dalších zdrojů, tento článek na MacRumors obsahuje rozcestník na další zprávy.

Apple též poskytuje videozáznam celé akce, nabízí se tady ke stažení nebo proudovému přehrání ve formátech QuickTime a MPEG-4.

A AppleInsider přináší docela kvalitní fotografie představených nových iPodů.

A nyní se tedy pustím do popisu vlastního dění:

Zahájení

Asi půl hodiny před vlastním zahájením byl odstaven americký webový Apple Store, což obvykle (ačkoli ne úplně vždy) signalizuje uvedení nových produktů. Ars Technica také zmiňuje, že se v konferenčním sálu poměrně jasně oddělili „tradiční novináři“ od bloggerů, vytvořily se z nich nemísivé skupiny, které se lišily i oblečením.

Těsně před zahájením byli účastníci požádáni, aby vypnuli svá elektronická zařízení, což ovšem živě blogující účastníci neudělali.

iTunes Store začne prodávat vyzvánění pro iPhone

A pak již na scénu přišel Steve Jobs a začal svůj projev tím, že se bude mluvit o hudbě a začne se s iTunes.

Nejprve počal sypat čísla. Apple dosud distribuoval 600 milionů kopií iTunes a zákazníci koupili a stáhli z iTunes Store přes 3 miliardy skladeb. iTunes Store je číslem jedna mezi internetovými hudebními obchody ve všech 22 zemích, kde působí. Jobs připomněl, že začali s pouhými 200 000 skladbami a dnes jich mají přes 6 milionů.

V USA se iTunes Store stal třetím největším prodejcem hudby, za řetězci Wal-Mart a Best Buy, nabízí též 550 televizních pořadů a prozatím jich prodal 95 milionů kopií. Služba navíc obsahuje odkazy na více než 125 000 podcastů, z nichž přes 25 000 zahrnuje video.

Poslední statistika, on níž se Jobs chtěl podělit, ho prý ohromila. V USA ze všech hudebních skladeb za rok 2006 jich 32 procent bylo pouze digitálních, nebyly uvedeny na CD. To Jobs považuje za důkaz, jak daleko za posledních 5 let postoupila revoluce digitální hudby.

V ní vedou iTunes a Jobs ohlásil, že Apple včera večer uvedne novou verzi iTunes, jež bude podporovat nové produkty, přičemž největší novinku bude tvořit podpora vyzvánění pro iPhone. (Naplnila se tedy jedna z kolujících pověstí.)

Apple to ovšem udělá svým vlastním zvláštním způsobem, místo toho, aby vyzvánění někdo připravoval, zákazníci dostanou generátor vyzvánění vestavěný do iTunes, takže si budou moci vytvořit vyzvánění z mnoha dostupných skladeb na iTunes Store včetně některých, co si již zakoupili. Jobs si neodpustil srovnání s konkurencí, jež požaduje až 2,49 USD za jedno vyzvánění. Vyzvánění od Applu, která si sami připravíte, budou stát 99 centů.

Předvedl to na písni „Respect“ slavné soulové zpěvačky Arethy Franklinové. Všechny skladby na iTunes Store, z nichž bude možné vytvořit vyzvánění, budou označeny ikonou zvonku. Klepnete-li na zvonek, vyvolá se generátor vyzvánění a myší si v něm vyznačíte část skladby (může být až 30 sekund dlouhá), z níž chcete vytvořit vyzvánění. iTunes vytvoří nový soubor ve složce vyzvánění a nová karta v iTunes vám umožní rozhodnout se, zda si ho chcete stáhnout do iPhonu.

Jobs pak ještě přehrál „Give peace a chance“ a zavtipkoval, že to je pro případ, že by zavolala NBC, v narážce na roztržku s touto televizní společností, jejíž nabídka zřejmě zmizí z iTunes Store.

Popis tvorby vyzvánění se už objevil na webu Applu.

Novinky spojené s iPody

A teď již přišla nejočekávanější část akce, Steve Jobs počal mluvit o iPodech. Začal zase statistikou, uvedl, že Apple prodal už 110 milionů iPodů. Jejich prodej je nejsilnější o vánoční sezóně a protože se blížíme té v roce 2007, chce být Apple připravený. A tak modernizuje nebo nahradí všechny produkty v celé řadě iPodů.

iPod (RED) shuffle

Nejprve přichází na řadu iPod shuffle. Cena 79 USD a 1 GB paměti zůstávají, pouze se objevují nové barvy, jež si zákazníci údajně mají zamilovat. Jedinou významnější novinku zde tvoří PRODUCT(RED) shuffle, který stojí také 79 USD, ale z nich jde část na pomoc Africe. (Bližší informace najdete tady.)

Nový iPod nano

A nyní přichází něco podstatnějšího, nový iPod nano. Jobs uvedl, že iPod nano se stal nejoblíbenějším hudebním přehrávačem v historii. Lidé ho milují, ale Apple se rozhodl udělat ho ještě lepším na základě odezvy zákazníků. Ti chtěli možnost přehrávání videa a větší displej. To teď dostanou, spolu se zobrazením Cover Flow, umožňujícím vizuálně procházet obálky alb.

Nový nano opravdu má onen téměř čtvercový tvar (přezdívaný „tlouštík“), avšak vypadá docela dobře. Zůstalo dotykové kolečko, ale pouzdro je nyní celé kovové, přístroj je, podle Jobse, neuvěřitelně malý a tenký.

Nový displej má úhlopříčku 2,0” (51 milimetrů) se stejným rozlišením jako předchozí „velký“ iPod, tedy 320 x 240 pixelů. Jobs k tomu podotkl, že tak dostali obrazovku s dosud největší hustotou pixelů, celých 204 dpi (iPhone má hustotu 160 dpi). Obrazovka je podle něj prostě nádherná.

Vylepšeno bylo uživatelské rozhraní, vedle přidaného zobrazení Cover Flow se změnilo menu, vlevo se nadále objevují tradiční položky, zatímco vpravo uvidíte náhledy toho, co právě vybíráte.

Reportéři Engadgetu k tomu ovšem dodávají, že zobrazení Cover Flow je poněkud trhané, rozhodně nelze čekat plynulost z iPhonu. (Tento přístrojek pochopitelně má mnohem slabší procesor.)

S novým iPodem nano se navíc budu dodávat tři hry, konkrétně Jobs zmínil dvě – Vortex (v podstatě verze Arkanoidu s kruhovým pohybem) a Sudoku. Další hry by se měly začít prodávat přes iTunes.

Přehrávání videa na novém iPodu nano předvedl Jobs na epozidě ze satirického pořadu The Daily Show, v níž vystupoval John Hogdman (ten, který v televizních reklamách Applu hraje „PC“).

Nový nano by měl mít výbornou výdrž na baterii, údajně na jedno nabití dokáže přehrávat zvuk po 24 hodin a video po 5 hodin.

Nový iPod nano se bude dodávat ve dvou verzích – se 4 a s 8 GB paměti (zmizela tedy 2GB varianta). Model se 4 GB se bude prodávat pouze ve stříbrné barvě a bude stát 149 USD, 8GB iPod nano se bude nabízet v pěti barvách – červené, černé, stříbrné, modré a zelené - za 199 USD.

Podle Jobse nové iPody nano už vyrazily z továren a v amerických obchodech by se měly objevit teď o víkendu. Novým reklamním sloganem pro ně bude heslo „Malé video pro každého“.

iPod classic

Poté přišel Jobs s úvahou, že iPod má dost zvláštní jméno. Jmenuje se prostě „iPod“, protože byl první. To se změní, přišel čas dát mu jméno. Od nynějška se bude jmenovat iPod classic.

Nový iPod classic pořád používá dotykové kolečko a má teď plně kovové pouzdro ve stříbrné nebo černé barvě. Změnila se však kapacita instalovaných pevných disků. Nižší model nyní místo 30 GB poskytuje kapacitu 80 GB a je tenčí než jeho předchůdce. A na jedno nabití by měl zvládnout 30 hodin přehrávání zvuku a 5 hodin přehrávání videa. Nový iPod classic má stejné vylepšené uživatelské rozhraní jako inovovaný iPod nano.

Vedle toho však Apple nabídne ještě další, o něco tlustší model classic, který nese disk o kapacitě 160 GB. Jobs k tomu podotkl, že taková kapacita šokuje. První iPod dostal do kapes lidí 1 000 skladeb, tento nový iPod jich vám tam vměstná 40 000. Navíc má ještě lepší výdrž na baterii, 40 hodin pro zvuk a 7 hodin pro video.

iPod classic o kapacitě 80 GB bude stát 249 USD, zatímco předchozí 80GB model stál 350 USD. Tuto cenu, tedy 350 USD, nyní ponese 160 GB model. Stejně jako iPody nano i „klasické“ iPody opustily továrny včera a v (amerických) obchodech budou o víkendu.

Mimochodem, včera oznámila nové 1,8” pevné disky o kapacitě 80 a 160 GB Toshiba, není však zatím jasné, jestli iPod classic používá právě je. Pokud ano, tak to znamená, že je Apple dostal jako jeden z prvních, což ovšem u tak významného odběratele nijak zvlášť nepřekvapuje.

iPod touch

Tím však novinky neskončily, naopak, to nejdůležitější přichází teprve nyní.

Jobs připomněl, že při představení iPhonu v lednu ho označil za nejlepší iPod všech dob. A vlastníci iPhonu s tím souhlasí, díky jeho multi-touch ovládaní, prohlížení alb a přehrávání videa. Lidé se ptali, kdy Apple tuto technologii přinese do iPodu. Odpověď zní, že teď, a to v podobě iPodu touch.

Nový iPod vypadá úplně stejně jako iPhone, vyjma štěrbiny pro reproduktor. Má stejnou velikost, ale je o 8 milimetrů tenčí. Jobs ho dokonce neváhal prohlásit za jeden ze sedmi divů světa.

iPod touch nabízí stejný 3,5” displej jako iPhone, v němž se zobrazují ikony pro hudbu, video a fotografie. Podle Jobse tak jako iPhone poskytuje nejlepší způsob sdílení fotografií na přenosném zařízení.

Funkce iPodu jsou stejné jako na iPhonu, prstem procházíte seznam autorů a když přístroj otočíte na šířku, automaticky se přepne na Cover Flow. A fotografie lze zvětšovat a zmenšovat stejnými „prstocviky“.

Uživatelské rozhraní iPodu touch rovněž zobrazuje ikony pro kalkulátor, hodiny, kalendář a nastavení, proti iPhonu ovšem obrazovka působí poněkud prázdně.

Jobs předvedl Cover Flow na novém iPodu a pak odhalil další překvapení – přístroj obsahuje WiFi adaptér. Jako první iPod nabízí bezdrátové síťové připojení, podporuje standardy 802.11b a 802.11g.

Jobs k tomu řekl, že jiní tohle udělali a neuspěli (nejspíš měl na mysli hlavně Microsoft s jeho přehrávačem Zune, který se měl stát úhlavním soupeřem iPodu, ale zatím se mu příliš dobře na trhu nevede). Apple si myslí, že ví, proč neuspěli. Problém s WiFi spočívá v tom, vůbec se do WiFi sítě dostat.

Když budete doma, možná budete potřebovat jenom heslo. Totéž platí v kanceláři. Ale všude jinde to bude náročnější. V hotelu se vám při pokusu o přihlášení zobrazí webová stránka a přenosná zařízení si s ní neumějí poradit. A na letišti také spatříte webovou stránku pro přihlášení. Dokonce i při chůzi po stanfordské univerzitě budete muset nejprve projít přes webovou stránku.

Apple to vyřešil tím, že k iPodu touch přidal webový prohlížeč Safari. (iPod touch má být první přehrávač s webovým prohlížečem, což však tak úplně pravda není.) Takže se můžete snadno přihlásit do libovolné WiFi sítě. Vedle toho ovšem dostanete neuvěřitelný (tvrdí Jobs) webový prohlížeč, nejlepší prohlížeč na mobilní platformě. A nejenom to, navíc se podporuje i YouTube, takže máte k dispozici miliony jeho videí. A pochopitelně to hned předvedl, stejně jako na iPhonu zabrousil na New York Times a poté si odskočil na Facebook. Přitom se ukázalo, že displej nabízí ještě další dvě ikony, totiž právě Safari a YouTube.

Takže jde v podstatě o iPhone bez telefonní části, přístroj ani nemá vlastní reproduktory, ale pouze konektor vespod.

Baterie iPodu touch by měla vydržet 22 hodin při přehrávání zvuku a 5 hodin při přehrávání videa.

iPod touch bude (na rozdíl od iPhonu, vázaného na operátora) uveden celosvětově, jako první produkt Applu s dotykovým ovládáním překročí hranice USA a byl lokalizován do mnoha jazyků (obávám se však, že čeština mezi nimi asi nebude).

Bude se dodávat ve dvou konfiguracích s 8 a s 16 GB flash paměti, za 299 a 399 USD. Oba modely by se na trh měly dostat „už za několik týdnů“, Jobs uvedl, že je Apple začne dodávat v září, „s dostatečným předstihem pro vánoční sezónu“.

Jedna další věc

Ani tím předvádění novinek neskončilo, přišel čas na očekávanou větu „One more thing“ (jedna další věc), z níž se již stal tradiční úvod k představení závěrečného překvapení. Tentokrát však nebylo jen jedno:

iTunes Wi-Fi Music Store

Jobs upozornil, že v doku nového iPodu touch je volný prostor, jehož si možná účastníci akce všimli. K čemu že slouží? Pro novou aplikaci nazvanou iTunes Wi-Fi Music Store. Jinými slovy iTunes Store přístupný přes WiFi připojení, na což, podle Jobse, mnozí čekali.

Otevření této nové aplikace zobrazí čtyři tlačítka: Featured (vybrané skladby ), Top Tens (nejlepších deset), Search (vyhledávání) a Downloads (stahování). Můžete vybrat nejlepších 10 skladeb z celé nabídky iTunes nebo jenom z určitého žánru. Když najdete skladbu, co se vám líbí, lze si přehrát její ukázku a budete-li si ji chtít koupit, stačí stisknout tlačítko Buy Now (koupit). Skladbu stáhnete a až iPod touch příště připojíte ke svému počítači, sesynchronizuje se zpětně s iTunes na počítači.

Prostě přes WiFi připojení ovládáte iTunes Store úplně stejně jako z osobního počítače, Jobs samozřejmě neopomněl podotknout, že WiFi připojení je mnohem rychlejší, než všechny 3G sítě.

Jobs to předvedl na nákupu skladby Imagine od Johna Lennona. Ta se objevila v přehrávacím seznamu „Downloads“ na dotykovém iPodu.

iTunes Wi-Fi Music Store nyní začal fungovat ve všech zemích, kde Apple provozuje iTunes Store. A objeví se také na iPhonu, ještě tento měsíc obdrží uživatelé telefonu Applu softwarovou aktualizaci s příslušnou podporou.

Partnerství Applu a kaváren Starbucks

Avšak ani to nebylo ještě všechno. Jobs uvedl, že na WiFi přístupu k iTunes Apple pracoval po dva roky a s potěšením oznámil, že v této souvislosti může ohlásit uzavření partnerství s řetězcem kaváren Starbucks.

Označil ho za „neuvěřitelný fenomén naší (míněno americké) kultury“ a dodal, že hodně ze zaměstnanců Applu je jeho zákazníky. Apple se rozhodl zkombinovat iPody s jejich náklonností k hudbě s kávou Starbucks a jeho náklonností k hudbě.

Když se přiblížíte k kavárně Starbucks zúčastněné na tomto programu, v iTunes Wi-Fi Store se automaticky objeví páté tlačítko Starbucks. Jeho stištěním zjistíte, jaká skladba se tam právě přehrává a můžete si ji ihned zakoupit. Kromě toho tlačítko odhalí i 10 tam naposledy přehrávaných skladeb.

Jobs přivedl na pódium Howarda Schultze, zakladatele a předsedu představenstva řetězce Starbucks. I on přednesl něco statistik o svém řetězci a přirozeně se nad uzavřeným partnerstvím velice rozplýval, že to bude zásadní přeměna. Mimo jiné uvedl, že se tlačítko Starbucks nebude omezovat jen na iPhone a iPod touch, Starbucks nabídne volný přístup rovněž z přenosných Maců a PC.

Starbucks ovšem kvůli tomu bude muset podstatně posílit svou infrastrukturu, což se nedá udělat přes noc. V současnosti WiFi přístup nabízí 5 800 jejich kaváren s tím, že se postupně budou posilovat další jednotlivé oblasti v USA. Nákup hudby přes iTunes Wi-Fi Music Store bude u Starbucks možný ve většině velkých amerických metropolí během roku 2008 a do roku 2009 bude podpora WiFi úplně všude.

Tahle část prezentace vyzněla hodně marketingově, techničtěji zaměření bloggeři ve svých reportážích z ní nebyli právě nadšení. (A pro nás nemá valného významu, pro Apple to ovšem může přinést další příjmy z prodeje hudby.)

Avšak po „kávovém intermezzu“ se vrátil Steve Jobs s ještě jednou podstatnou novinkou.

Výrazné zlevnění iPhonu

Nejprve stručně shrnul předtím představené novinky s tím,že to dostane spoustu lidí do varu. A k tomu ještě zahrne iPhone, protože jak už říkal, je to nejlepší iPod všech dob.

Ale v jeho případě chce být Apple ještě agresivnější. Jobs uvedl, že spokojenost zákazníků s iPhonem je zcela mimořádná, vyšší než u všech produktů firmy v historii (nedávno se opravdu objevil nějaký takový průzkum).

Proto Apple teď chce učinit iPhone dostupnějším pro ještě více lidí v letošní vánoční sezóně, s čímž hodlá něco udělat právě nyní. Koncem měsíce se očekává prodej miliontého iPhonu a v přípravě na vánoční sezónu Apple přistupuje k následujícímu kroku: Ohromná většina zákazníků chce 8GB model. Takže se Apple soustředí pouze na něj, avšak ten se už nebude prodávat z 599 jako dosud, ale jen za 399 USD. Přeje si, aby se letos o Vánocích objevily iPhony v mnoha dárkových punčochách. (Američané si vánoční dárky dost často nadělují právě v nich).

Jobs to sice neřekl úplně jasně, ale podle všeho výroba 4GB iPhonu byla ukončena. Z dodatečných zpráv vyplývá, že se nyní bude doprodávat za 299 USD.

Závěr akce

Potom Jobs obecenstvo požádal, aby zatleskalo zaměstnancům Applu, kteří se podíleli na představených nových produktech, z čehož se vyvinula ovace vestoje.

A na závěr Jobs řekl, že jednou z tradic na hudebních událostech je připomenout si, že jejich hnací sílu tvoří též náklonnost k hudbě, což nejlépe připomene vystoupení hudebníka. Tím bude talentovaná mladá hudebnice z druhé strany Atlantiku, KT Tunstall. (Jde o skotskou zpěvačku a skladatelku, bližší informace o ní najdete třeba na Wikipedii).

KT Tunstall přišla na pódium a zahrála svůj hit „Black Horse and the Cherry Tree“, čímž celá akce skončila.

Shrnutí

Téměř všechny kolující pověsti se potvrdily, z předpokládaných novinek se nakonec neobjevila pouze podpora digitálního rádia (v tomhle tedy měl pravdu ThinkSecret). Přišel i „tlustý“ iPod nano, proti pověstem jen nemá tak velkou paměť, jak se předpokládalo. Ono to vůbec vypadá, jako by Apple vzal všechny pověsti o novinkách a ty pak rozdělil mezi různé modely, což se možná stane předmětem kritiky (mnoho lidí by si třeba přálo iPod touch se 160GB GB diskem).

Větší flash paměť nakonec nemá nový nano, ale iPod touch a velký pevný disk dostal „klasický“ iPod, nikoli dotykový model. Potvrdila se též implementace WiFi připojení. iTunes Wi-Fi Music Store rovněž znamená velkou novinku, která nejspíš ještě posílí hudební obchod Applu. V této souvislosti je opravdu těžké nepřipomenout si Zune, s jeho implementací WiFi zmrzačenou nadměrnými datovýni ochranami.

Největší pozornost určitě budí iPod touch, tento „iPhone bez telefonu“. Narozdíl od iPhonu není vázán na operátora, což dovoluje jeho celosvětové uvedení a díky prohlížeči Safari může sloužit jako mobilní webový terminál pro WiFi sítě. Rozhodně alespoň částečně bude konkurovat iPhonu, což asi byl jeden z důvodů pro výrazné zlevnění telefonu.

Zlevnění iPhonu určitě vyvolá ještě hodně debat, jistě se objeví tvrzení, že to je pokus Applu o posílení slabých prodejů. Na druhou stranu ovšem Jobs tvrdil, že se blíží plánovanému prodeji milionu kusů, takže asi opravdu jde hlavně o snahu posílit prodej o Vánocích. To se nejspíš podaří, ovšem už nyní Web zaplavují rozčilené komentáře těch, kteří ho koupili za původní cenu. (Že by z toho byla i nějaká ta hromadná žalobička?) Jenže tak už to prostě na trhu spotřební elektroniky chodí. Nepřekvapuje zrušení 4GB iPhonu, podle všech dosavadních průzkumů se prodával zcela minimálně, ovšem za novou výprodejní cenu možná nějaké zákazníky najde.

Rozhodování mezi jednotlivými modely iPodů a případně ještě iPhonem nebude právě jednoduché, každá z novinek nabízí nějaké přednosti a současně má i své slabiny. Na toto téma se určitě objeví řada komentářů a úvah.

Předpokládaly se také různé novinky kolem iTunes. Překvapením byl iTunes Wi-Fi Store a potvrdily se též spekulace o prodeji vyzvánění pro iPhone. Toto téma zde vzbudilo dost prudké reakce, ale je třeba uznat, že implementace Applu, ačkoli na ní jistě značně vydělává, patří k těm snesitelnějším (podobně tomu bylo se zavedením DRM ochrany při spuštění iTunes Store). Ano, pokud se umíte prolomit do iPhonu, připravíte si vyzvánění sami, ovšem již zde bylo mnohokrát řečeno, že tento telefon je určen hlavně pro ty zákazníky, co se nikam vlamovat nebudou a raději zaplatí pár centů. Vzhledem ke zvyklostem mobilních operátorů těch 99 centů ještě není tak hrozných a možnost tvorby vlastních vyzvánění je opravdu jedinečná.

Analytici v příštích dnech určitě přijdou s nadšenými komentáři a budou věštit nebetyčné kursy akcií Applu, ovšem i při rozumně kritickém pohledu na novinky je dost pravděpodobné, že prodej iPodů na jejich hlavních trzích ještě zesílí, už kvůli tomu, že se mnohé modely dost dlouho výrazněji nezměnily, takže mnozí své přehrávače obmění právě teď.

Představená várka novinek pravděpodobně zajistí, že iPod si na americkém trhu i nadále bude držet své dominantní postavení. Zlevnění iPhonu rovněž asi nezůstane bez odezvy, takže Apple (slovy Steva Jobse) dále posílil dvě z nohou, na nichž stojí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iPod Touch

Autor: Honzig Muž

Založeno: 06.09.2007, 07:51
Odpovědí: 0

... ta "velikost" pameti me mrzi. 16GB je pro tak krasne zarizeni vazne moc malo :( Pro me je tedy iPTouch malym zklamanim.

Odpovědět na příspěvek

RE: iPod Touch

Autor: PB Muž

Založeno: 06.09.2007, 17:30

mno zahali me tedka zrovna v penezence 433 dolacu... eh zacopak je asi utratim... za novej iphone...prece. Nejvetsi vychytavka by byla, kdyby ty flash pameti do tech iPodu iPhonu udelali vymenitelny a prodavali je uz ted tak jak by si kdo vybral - tj. sel by poridit levnej iPhone od 4 Gb flash az po treba 64 o 128 za horentni sumy ... voni uz by si to zakaznici prebrali... pripadne nektere skupiny treba nakoupily po castek ... pristroj a zakladni pamet a po case velka pamet dodatecne.
No to jenom takovej napadek, v zadnym pripade nechci Stevovi radit ale jak uvedla tu kopii nokia tak jsem predpovedel, ze iPhone klesne do roka na 350 usd za kus... tak kdyz zprumeruju cenu toho 4Gb a 8Gb tak jsem se vlastne presne strefil... akorat jsem teda necekal ze to bude pristi tyden. No este ze se ta nokia zacala snazit.... hnedka je iPhone dostupnejsi : )

Odpovědět na příspěvek

ipodz

Autor: macuser Muž

Založeno: 06.09.2007, 08:15
Odpovědí: 0

tak pro me to sklamani neni...jsem nadsenej, je jasny ze uz mohl bejt ipod touch se 160gb ale holt to tak je...a navic snizeni ceny iphounu me docela dost potesilo,) jsem spokojen a nadsen

Odpovědět na příspěvek

zajimave

Autor: juramac Muž

Založeno: 06.09.2007, 08:45
Odpovědí: 0

je to moc zajimave, me osobne se nejvice libi novy iPod Nano,stejne tak je jiste zajimavy iPod classic se 160 diskem,ale....: iPod Touch je skutecne s 16 GB flash hodne malo, i kdyz chapu, ze flash disky jsou stale jeste na zacatku...........Ale na druhou stranu to vypovida o tom, ze druha generace iPhonu bude mit zcela jiste minimalne ten samy 16 GB flash disk, takze si velmi rad pockam tak rok na treti generaci, ta by uz mohla mit 30 GB a jiste se uz bude prodavat i v Evrope s vychytanymi pocatecnimi muskami....

Odpovědět na příspěvek

chyba

Autor: JR Muž

Založeno: 06.09.2007, 09:05
Odpovědí: 0

Zune určitě nebyl plánován jako konkurence iPhone, jak tvrdíte. Spíš iPodu, ne?

Odpovědět na příspěvek

RE: chyba

Autor: juramac Muž

Založeno: 06.09.2007, 09:20

Chybicka se vloudila . Ale na podstate cele veci - tedy ze Zune je tezky propadak, to nic nemeni.........

Odpovědět na příspěvek

Which iPod are you?

Autor: booboo Muž

Založeno: 06.09.2007, 09:27
Odpovědí: 0

Kdyz to vezmu kolem a kolem, tak ja si rozhodne vyberu iPod classic. 16GB je pro me na hudbu, fotky a par oblibenejch filmu malo... Kdyz si budu muset tak hrozne nutne precist maily, tak se stavim v int.kavarne, ktery jsou kdekoliv na svete. Ale vetsinou je radsi cist ani nechci :-)

Odpovědět na příspěvek

obrazky?

Autor: Lubo Muž

Založeno: 06.09.2007, 09:31
Odpovědí: 0

Enormne dlhy clanok a bez fotiek? To je taky zasadny problem pridat aj obrazky novych iPodov? Vsak raz vidiet je viac ako sto krat pocut. Esteze tu je www.macblog.sk.

Odpovědět na příspěvek

RE: obrazky?

Autor: soundake Muž

Založeno: 06.09.2007, 10:01

Maminka tě stále vodí za ručičku, nebo jen neznáš apple.com?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: obrazky?

Autor: Lubo Muž

Založeno: 06.09.2007, 10:10

Na co mi je potom MujMac? Na Apple.com a ine sajty mozem kludne ist aj bez tohto servera. V dnesnej dobe, by som cakal, ze okrem obrazkov bude aj nejake kratke video alebo nieco podobne. Proste tehla textu ma uplne odradila od citania. Asi ti to pride hlupe, ale som vizualny clovek a jeden obrazok mi povie viac ako 1000 slov.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: obrazky?

Autor: Pavlik_ Muž

Založeno: 06.09.2007, 10:58

No, me ta delka neodradila, protoze ctu rychle a mel uz jsem udelanou predstavu o novych produktech prave z macblogu a apple.com. Jinak souhlasim, ze obrazky by informacni hodnotu clanku jen zvysily.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: obrazky?

Autor: Tom Muž

Založeno: 06.09.2007, 22:13

souhlas, ja to taky necet .. macblog.sk jde zatim s dobou, mujmac zkomira ..

Odpovědět na příspěvek

Fotak v Touch

Autor: MaCoffee Muž

Založeno: 06.09.2007, 19:15
Odpovědí: 0

Vzhledem k podobnosti Touch a iPhone mne trochu zarazi absence fotaku - nemyslim si, ze kdo bude vlastnit iPhone si poridi i Touch a opacne - nevim, prijde mi mrzute, ze Touch nabizi ony vychytavky s ovladanim prohlizeni fotografii, videii, ale moznost vlastni kreativity s vestavenym fotakem je zariznuta, neb ti co opravdu chteji ssebou tahat discografii a filmografii celeho sveta, pro ne jsou vzhledem k velikosti pameti urceny ony dalsi typy iPodu. Mne osobne by docela spolehlive stacil i 8GB.

Odpovědět na příspěvek

vice nez dohady

Autor: jurap Muž

Založeno: 06.09.2007, 22:43
Odpovědí: 0

No ukazalo se, ze se iPhone malo prodava - snizila se cena, kdo vi jestli bude vubec jeste dalsi generace. iPod touch mi pripada ze nahrazuje Palm topy - coz je mi sympaticke mimo to, ze je na hudbu super. Umoznuje to zapisovat si poznamky a synchronizovat pres Wifi, anebo se synchronizuje nadale pres USB?

Odpovědět na příspěvek

RE: vice nez dohady

Autor: MaCoffee Muž

Založeno: 06.09.2007, 22:56

Osobne nevim jak by nyni v tohle stavu Touch nahradil Palm, ale ce neni muze byt - Palm se totiz nejspis zacina potapet cim dal vic, vse kolem Palmu, na posledni chvili zatrhnuti Folea, stagnace OS, mi cim dal vic pripomina situaci sveho casu s Psionem, komunita si tu hruzu z konce nebyla ochotna pripustit, vedeni je ujistovalo, ze vse bude Gut a ejhle, jednoho dne to prachproste zabalili.

Odpovědět na příspěvek

RE: vice nez dohady

Autor: Pavel F. Muž

Založeno: 06.09.2007, 22:58

Vy taky rozumíte obchodu... Pokles ceny je snad normální krok, ne? Prostě nadsadili cenu, nadšenci si to koupili a když se tento segment trhu nasytil, tak cena poklesne a tím se otevře další trh... a tak dále.
Se jednoduše podívejte na trh mobilních telefonů, tam je to krásně vidět v relativně krátkém časovém horizontu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: