Další pověsti o iPodu: ThinkSecret přináší další informace o dotykovém iPodu a 9to5mac už raději jen žertuje. (5.9.07) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Další pověsti o iPodu: ThinkSecret přináší další informace o dotykovém iPodu a 9to5mac už raději jen žertuje. (5.9.07)

5. září 2007, 04.00 | ThinkSecret tvrdí, že ústředním bodem dnešní akce bude iPod s dotykovou obrazovkou z iPhonu. A server 9to5mac žertuje na téma náramkového iPodu.

Také dnes se zprávy točí skoro výlučně kolem iPodů a iPhonu, s tím se ovšem musí v této době počítat, vždyť již dnes večer (našeho času) Steve Jobs předstoupí před veřejnost a my se dozvíme, které z kolujících pověstí se naplnily a jaké nikoli. Většina serverů už ovšem svůj mediální prach vystřílela, a tak dnes bude zpráv celkem málo. V tomto článku shrnuji poslední informační drobky o iPodech, druhý dnešní článek se zabývá iPhonem.

Na poslední chvíli přichází s informacemi o novém iPodu ThinkSecret:

Podle serveru ThinkSecret bude ústřední roli hrát dotykový iPod

Těsně před tím, než začne Steve Jobs tahat své digitální králíky z klobouku Applu, přichází se svými zprávami z důvěrných zdrojů ThinkSecret.

Podle nich by dnes Apple měl předvést přinejmenším iPod s 3,5“ dotykovým displejem (ThinkSecret nezapomíná zmínit, že první informace o takovémto přístroji přinesl již v únoru 2006).

Nový iPod by měl mít podobné rozměry jako iPhone, ostatně displej bude pocházet právě z telefonu Applu, ale podle oněch „zdrojů“ by tento iPod měl nadále používat magnetický pevný disk namísto flash paměti. Nemechanické paměti pořád stojí zhruba o 15 procent víc na gigabyte než 1,8“ pevný disk, které se nyní navíc nabízejí v kapacitách až do 120 GB (a brzy budou k dispozici i 160GB modely). V tomhle se však ThinkSecret zásadně rozchází s jinými servery (především s AppleInsiderem), jež naopak tvrdí, že iPody plně přejdou na flash paměť. Ovšem nasazení pevného disku se jeví docela logické, protože takovýto iPod se jistě bude používat pro video a filmy a tam se hodí každý gigabyte navíc.

Koluje samozřejmě řada jiných pověstí, zde je však ThinkSecret zdrženlivý. Připouští sice, že by nový iPod mohl mít nějaký druh bezdrátového připojení (například WiFi), ale na domněnky o přehrávání digitálního rozhlasového vysílání pohlíží značně skepticky.

Server dále předpokládá nový iPod nano, který by měl převzít funkce dnešního video iPodu, včetně přehrávání videa a displeje s vyšším rozlišením 320 x 240 pixelů (tedy čtvrtinové VGA). Nový nano bude nadále používat flash paměť, avšak její kapacita se zvětší, maximum se očekává na 12 či 16 GB, aby držel krok s konkurencí.

Nový iPod nano by měl dostat podstatně vylepšené uživatelské rozhraní, jež se údajně vyvíjí už po dva roky. Ovládacím prvkem zůstane dotykové kolečko, ale na obrazovce přibudou animace a další vizuální ozdoby, včetně zobrazení CoverFlow. (Videa zobrazující údajné ukázky tohoto rozhraní se již před časem toulala po Webu, neexistuje ovšem záruka jejich pravosti. Avšak to, že si Apple vynutil jejich stažení, by mohlo něco napovídat.)

Na dnešní mediální akci přirozeně nejsou vyloučena ani další oznámení, včetně nového příslušenství k iPodům. ThinkSecret už dříve informoval, že v blízké budoucnosti má být z nabídky Applu vyřazen reproduktorový systém iPod Hi-Fi, takže by se třeba mohl objevit jeho nástupce.

A ve vzduchu stále visí možnost, že Apple rovněž oznámí něco v souvislosti s katalogem skladeb Beatles. Tyto dohady posílila rozeslaná pozvánka a také to, že se na iTunes Store už 14. srpna objevily sólové skladby Johna Lennona. (Jde o šestnáct skladeb od EMI Music, takže se nabízejí jako nechráněné AAC soubory s lepším kódováním za 1,29 USD.)

Dnes večer uvidíme, kdo má jak spolehlivé zdroje, podle toho, s čím Steve Jobs skutečně přijde. Příslušná zpráva se zde samozřejmě objeví zítra.

Server 9to5mac již raději jen vtipkuje

Server 9to5mac vlastně rozpoutal příval pověstí o nových iPodech, neboť právě on přišel jako první s informacemi o nástupci iPodu nano a přinesl první obrázky „tlouštíka“. Jeho redaktoři už toho nejspíš mají plné zuby, a tak na závěr přišli s malým žertíkem. Prohlašují, že když je předpokládaný nový iPod nano tak malý a má skoro čtvercový půdorys, přímo to vybízí udělat jeho náramkovou verzi, nošenou jako hodinky.

Pochopitelně zdůrazňují, že opravdu neočekávají Steva Jobse vyhrnujícího si rukáv, aby ukázal nový iPod, ani pro něj nepředpokládají zápěstní pásek jako příslušenství. (I když někteří nezávislí výrobci příslušenství by se toho nápadu mohli chytit, otázkou ovšem zůstává, zda by to bylo praktické.) Prostě se jen rozhodli popustit uzdu své fantazii, jak by takový náramkový iPod mohl vypadat. Současně podotýkají, že si jsou vědomi nepříliš valné výtvarné kvality svých výtvorů, a vybízejí čtenáře, aby místo kritiky prostě dodali svá lepší díla, jimiž ochotně nahradí ta svá.

Přehled jejich nápadů najdete tady, posouzení již nechávám na vás, jen pamatujte na to, že opravdu nejsou myšlené vážně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: