Pátá beta verze vývojářské sady 3.0 obsahuje ikony nového iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Pátá beta verze vývojářské sady 3.0 obsahuje ikony nového iPhonu

27. května 2009, 00.00 | V nejnovější beta verzi vývojářské sady firmwaru 3.0 byly objeveny ikony pro nový iPhone, jež by mohly naznačovat, že se vnější design přístroje příliš nezmění.

Uvolněné beta verze firmwaru 3.0 a související vývojářské sady propátrávají mnozí vývojáři, kteří se v nich mimo jiné snaží objevit náznaky toho, co Apple chystá v oblasti nového hardwaru.

Už v první beta verzi firmwaru 3.0 se nalezly identifikační řetězce produktů dosud nevypuštěných na trh, z nichž se odvozovalo, že Apple tentokrát uvede více modelů iPhonu a iPodu touch.

Počátkem května Apple uvolnil již pátou beta verzi firmwaru 3.0 a vývojářské sady, jež pochopitelně byly opět podrobeny zevrubnému zkoumání .A právě v téhle verzi vývojářské sady byly odhaleny obrázky, jež zřejmě potvrzují brzké uvedení nového modelu iPhonu.

Objeveny ikony možná zobrazující nový iPhone

Účastník australského diskusního fora MacTalk, vývojář vystupující pod přezdívkou matthew858, totiž oznámil, že v páté beta verzi vývojářské sady objevil sadu ikon, v níž se nachází také obrázky pro „iPhone2,1“.

Původní iPhone přitom Apple označuje řetězcem „iPhone1,1“ a iPhone 3G jako „iPhone1,2“, takže identifikátor „iPhone2,1“ pravděpodobně představuje vnitřní označení Applu pro nový chystaný model, navýšení první číslice se považuje za známku, že teď budou změny významnější (mezi původním iPhonem a iPhonem 3G zase až tolik rozdílů není, vlastně přibyla jen podpora 3G sítí a GPS přijímač).

Když se spustí iTunes, zobrazí též ikonu připojeného modelu iPhonu. Něco podobného se vyskytuje také ve vývojářské sadě a v její páté beta verzi matthew858 v podstatě náhodnou narazil na příslušnou sadu ikon, zahrnující i PNG obrázky pro „iPhone2,1“ (zatím vývojářská sada užívá jen tohle označení, pro člověka čitelný název jako je třeba „iPhone 3G“ dosud nebyl ustaven, příslušný řetězec zatím obsahuje jenom otazníky).

Vnější design nového telefonu se nejspíš nezmění

Nabízejí se tam ikony pro černou a bílou variantu a příslušné obrázky, ačkoli mají poměrně nízké rozlišení a nedají se v nich rozeznat podrobnosti, se zdají naznačovat, že se vnější vzhled nového telefonu příliš nezmění.

Jistě, nelze vyloučit, že jde o pouhé zástupné obrázky, které v ostré verzi nahradí zobrazení skutečného nového modelu, ale v případě vývojářské sady pro firmware 2.0 se rovněž s předstihem objevily takovéhle ikony, jež skutečně zobrazovaly iPhone 3G.

To by odpovídalo pověstem nedávno zveřejněným na čínském diskusním foru, podle nichž zůstane stávající design pouzdra zachován a ke změnám dojde uvnitř telefonu, měl by dostat výkonnější procesor, větší RAM a flash paměť a lepší fotoaparát s podporou videa a přidá elektronický kompas. A naopak to zpochybňuje tvrzení serveru AppleiPhoneApps, podle nichž výše zmíněné vnitřní novinky bude doprovázet výrazná změna designu pouzdra.

Jak již bylo zmíněno výše, v dřívějších beta verzích firmwaru 3.0 vývojáři objevili textové řetězce odkazující na další dosud neuvedené přístroje „iPod2,2“, „iPod3,1“ a „iPhone 3,1“, pro ně se však zatím žádné ikony nenašly.

To vcelku dává smysl, lze předpokládat, že 8. června při zahajovacím projevu vývojářské konference WWDC 2009 bude představen nový iPhone, nástupce současného iPhonu 3G, vnějškově mu hodně podobný. Inovovaný iPod touch („iPod2,2“) se nejspíš objeví až v září a přístroje „iPhone 3,1“ a „iPod3,1“pravděpobně budou otázkou vzdálenější budoucnosti. Doufejme, že za necelých čtrnáct dní již bude v této věci jasněji.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: