Reminiscence/Flashback - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Reminiscence/Flashback

21. dubna 2006, 00.00 | Skvělá plošinovka ve vektorové grafice a nostalgická vzpomínka, na počítačovou dobu dávno minulou, ve vašem Macku.

Reminiscence

Když jsem objevil prográmek Reminiscence, který umožňuje zahrát si pod OSX úžasnou hru Flashback, neodolal jsem a pustil se do hledání potřebných dat. Pro spuštění hry potřebujete totiž originální data, dnes už jako abadonware, hry Flashback a pro ozvučení hry pak také soubory MOD z Amiga verze hry. Potřebné soubory naleznete na těchto odkazech.

emulátor Reminiscence: zde ke stažení

abadonware verze hry: ZIP soubor

MOD soubory: LHA soubor

Stáhněte si potřebné soubory, pojmenujte si správně MOD soubory a spusťte instalaci Reminiscence. Po nainstalování překopírujte rozbalená data hry do adresáře Reminiscence/DATA a dále do tohoto adresáře zkopírujte přejmenované soubory MOD. Tím jste dokončili instalaci hry a stačí jen spustit program Reminiscence a můžete se pustit do řešení úkolů hry Flashback.

Přehled potřebných MOD souborů se správnými jmény:

Data\mod.flashback-introb

Data\mod.flashback-fin

Data\mod.flashback-reunion

Data\mod.flashback-ceinturea

Data\mod.flashback-options2

Data\mod.flashback-voyage

Data\mod.flashback-holocube

Data\mod.flashback-logo

Data\mod.flashback-options1

Data\mod.flashback-teleporta

Data\mod.flashback-fin2

Data\mod.flashback-memoire

Data\mod.flashback-taxi

Data\mod.flashback-teleport2

Data\mod.flashback-ascenseur

Data\mod.flashback-desintegr

Data\mod.flashback-donneobjt

Data\mod.flashback-game_over

Data\mod.flashback-jungle

Data\mod.flashback-missionca

Data\mod.flashback-chute

Nepodařilo se mi zprovoznit zvuk u celého intra, ale ve hře mi zatím fungovaly zvuky všechny. Nepamatuji se jen, zda při zvedání předmětů, byl také vždy nějaký zvuk či se toto odehrávalo v tichu.

Flashback

V roce 1992 vypustila společnosti Delphine Software skvělou plošinovou hru Flashback, která byla jakýmsi pokračováním hry Another World z roku 1991. Hra je kombinací 2D plošinovky s 3D polygonovou grafikou, akce a adventury, mimochodem velmi povedenou.

Jako Conrad B. Hart, kterému vesmírné bytosti Morphs vymazali paměť, se ocitnete na útěku uprostřed pralesa, plného nebezpečí. Od začátku jste vybaveni rychlopalnou pistolí s neomezenou zásobou munice a neobyčejnou pohyblivostí. Cestou budete sbírat předměty, které na jiných místech využijete, mást a likvidovat nepřátele, utíkat před nimi i proti nim bojovat. Projití všech sedmi levelů je i při nejnižší ze tří obtížností těžké, krom nástrah hry samotné si totiž můžete ukládat pozici pouze na savepointech, které jsou od sebe často velmi vzdálené. Na cestě se potkáte i s důležitými NPC, od kterých získáte informace, a budete řešit hlavolamy a skládačky. Cestu zakončíte položením výbušniny a její aktivací zničíte vetřeleckou planetu. Ovšem i vy sami budete muset před explozí utéci.

Hra má líbivou grafiku, slušnou obtížnost a obstojnou zvukovou kulisu. Výjimečná je pak animace hlavní postavy, ostatně až butete utíkat, šplhat, skákat, slézat, bojovat či se kutálet, poznáte to sami.

Hra běhá dobře (zkoušeno pod OSX 10.4.4CZ), ale několikrát se mi stalo, že se kousla. A to výhradně při používání předmětů či rozhovoru (asi v nevhodný čas). Grafika a animace na mne dělají stejný dojem, jako když jsem hru viděl a hrál poprvé, jen vektorové předěly jsou nějak zvláštně vyhlazené, pamatuji si grafiku ostřejší.

Základní ovládání hry Flashback naleznete v nastavení hry. Myslím, že je jednoduché, ale přesto některé pohyby popíši, abyste nemuseli všechny hledat.

SHIFT+šipka levá/pravá = běh vlevo/vpravo

SHIFT+šipka nahoru = skok směrem, kterým se dívá

SHIFT+šipka dolů = bezpečně sleze dolů

Kombinací kláves můžete při běhu provést následně dlouhý skok bez zastavení, ten provedete tak že použijete kombinaci pro běh a v požadovaném místě pustíte klávesu pro pohyb vlevo/vpravo a se stále stisknutou klávesou SHIFT stisknete klávesu šipka na horu pro výskok.

Návod na tuto hru si můžete přečíst například tady. Naleznete zde také, pro snadnější dohrání hry či jen pro nahlédnutí, kódy do jednotlivých misí. No někdy se návod a cheaty prostě hodí.

Zajímavostí pro vás může být také existence této hry pro Palm OS5. Existuje jako aplikace, kterou přímo nahrajete do svého Palmu a můžete hrát. Bohužel nemám možnost tuto verzi vyzkoušet. Hru pro tento systém naleznete na tomto místě.

Sečteno a podtrženo. Nostalgická vzpomínka na mé počítačové začátky mne potěšila a určitě nezůstane jen u této jedné.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: